Trešdiena, 8.maijs

redeem Staņislava, Staņislavs, Stefānija

''Dinamo'' 18 bullīšu sērijā piekāpjas ''Spartak''

© Romāns Kokšarovs

Šovakar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas spēlē Rīgas ''Dinamo'', pateicoties skaistiem Patrika Mulena vārtiem, spēja atspēlēties no 0:1, cīņa nonāca līdz pēcspēles metieniem, un 18 bullīšu garā izrādē meistarīgāki izrādījās Maskavas ''Spartak'' hokejisti - 1:2.

Spēles teksta tiešraide

Pēc divām uzvarām savā laukumā Rīgas ''Dinamo'' aizvadīja kārtējo neveiksmīgo izbraukuma sēriju, šoreiz trīs spēlēs neiegūstot ne punkta. 3:4 pret Čerepovecas "Severstal", izšķirošos vārtus zaudējot pēc rupjas kļūdas 48. minūtē, 1:4 pret Sanktpēterburgas SKA, lai gan 51. minūtē izdevās samazināt deficītu līdz minimumam, un 2:3 pret Maskavas CSKA, divas reizes atspēlējoties, tomēr ielaižot trīs minūtes un trīs sekundes līdz beigām.

Labāk spēli iesāka mūsējie, kuri vairākas reizes pietuvojās Ņikitas Bespalova sargātajiem vārtiem, bet piektajā minūtē pa vārtu stabu trāpīja Aleksandrs Vasiļjevs. Pirmā perioda beigu daļā ''Dinamo'' pēc Georgija Pujaca noraidījuma nonāca mazākumā, taču kvalitātes ''Spartak'' izspēlēs pietrūka, pie tam stabili vārtos darbojās arī mājinieku vārtsargs Jānis Kalniņš. Koltonam Gīlisam pirmā perioda beigās bija laba iespēja, bet teicami nospēlēja Bespalovs, tādējādi pēc 20 minūtēm bezvārtu neizšķirts 0:0.

Otrā perioda sākums mūsējiem bija neveiksmīgs - jau pirmajā minūtē Artjoms Voroņins, apspēlējot Gunti Galviņu, tika līdz vārtiem un pēc tam arī izslidināja ripu starp Jāņa Kalniņa kājsargiem - 0:1. 27. minūtē pēc Galviņa neveiksmīgas spēles Anatolijs Ņikoncevs izskrēja vienatnē pret Kalniņu brīdī, kad ''Dinamo'' bija vairākumā. Par laimi, glāba Kalniņš. 34. minūtē savas individuālās kvalitātes nodemonstrēja Patriks Malens, kurš no savas aizsardzības zonas tika līdz pretinieku vārtiem un precīzi meta zem vārtu pārliktņa (1:1). Nedaudz vēlāk ''Spartak'' trāpīja pa pārliktni, tādējādi arī pēc 40 minūtēm līdzsvars - 1:1.

Pirmajos trīs metienos izcēlās Glazačevs un Dārziņš, tādējādi sērija ievilkās. Devitajā metienu sērijā ''Spartak'' sastāvā izcēlās Berdņikovs, bet Ščastļivijs, lai arī labi nomānīja vārtsargu, iemest nespēja - 1:2 zaudējums un jāsamierinās ar vienu punktu.

19. oktobrī Rīgā spēlē pret Pētera Skudras, Ģirta Ankipāna un Kaspara Daugaviņa Ņižņijnovgorodas ''Torpedo'', kas ir viena no spēcīgākajām komandām Rietumu konferencē. Mača sākums pulksten 19:30.

Rīgas "Dinamo" sastāvs:

Jānis Kalniņš (Jakubs Sedlāčeks); Georgijs Pujacs - Patriks Mulens, Guntis Galviņš - Aleksandrs Jerofejevs, Krišjānis Rēdlihs - Jēkabs Rēdlihs, Kristaps Zīle; Džastins Šags - Koltons Gilīss - Gints Meija, Lauris Dārziņš - Pjotrs Ščastļivijs - Miķelis Rēdlihs, Miks Indrašis - Tims Sestito - Gunārs Skvorcovs, Filips Toluzakovs - Māris Bičevskis - Vitālijs Pavlovs.

Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Spartak" 1:2 PM (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1)

Vārti: 20:56 Voroņins (Plotņikovs, Dibļenko) 0:1, 34:13 Mulens (Gilīss, Bičevskis) 1:1, Berdņikovs 65:00
Metieni: 29:26
Soda minūtes: 6:4
Vārtsargi: Jānis Kalniņš - Ņikita Bespalovs

Pēcspēles metieni: Šags - vārtsargs 0:0, Stoā - pārliktnis 0:0, Mulens - vārtsargs 0:0, Glazačevs - vārti 0:1, Dārziņš - vārti 1:1, Vasiļjevs - vārtsargs 1:1, Glazačevs - garām 1:1, Dārziņš - vārtsargs 1:1, Plotņikovs - vārtsargs 1:1, Šags - vārtsargs 1:1, Gilrojs - vārtsargs 1:1, Gilīss - vārtsargs 1:1, Vasiļjevs - garām 1:1, Toluzakovs - vārtsargs 1:1, Stoā - vārtsargs 1:1, Indrašis - pāri vārtiem 1:1, Berdņikovs - vārti 1:2, Ščastļivijs - vārtsargs 1:2.