Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

Latvijas izlase ar 8:1 pieveic U18 un atbrīvojas no četriem spēlētājiem

© LHF

Leonīda Beresņeva vadītā Latvijas izlase pārbaudes spēlē ar 8:1 pieveica U18 valstsvienību. Trīs vārtus guva Edgars Kulda, bet divus pievienoja Frenks Razgals. Pēc mača kandidātu pulku pameta aizsargi Kristaps Bazevičs un Krišs Lipsbergs, kā arī uzbrucēji Kirils Galoha un Marks Lazarevs, vēsta portāla Sportacentrs.com rīcībā esošā informācija.

Pirmajā trešdaļā abu komandu vārti palika neieņemti. Gustavs Dāvis Grigals otrās 20 minūtes aizvadīja Latvijas valstsvienības cietoksnī, atkal paliekot nepārspēts, kamēr Mareks Egils Mitens, kurš mača sākumu vēroja no malas, kapitulēja četras reizes. 27. minūtē rezultātu atklāja Frenks Razgals, tūdaļ sekoja Edgars Kulda, bet 3:0 panāca Krišs Lipsbergs.

Artūrs Ozoliņš nokārtoja Latvijas izlasei četru vārtu pārsvaru, bet Kulda un Razgals, gūstot otros vārtus spēlē, noslēdzošā nogriežņa ievadā palielināja rezultāta starpību - 6:0. Tomēr desmit minūtes līdz beigām Amerikas Savienotajās Valstīs spēlējošais Verners Egle guva goda vārtus U18 komandas labā. Pēc piespēles no stūra viņam talkā nāca veiksmīgs rikošets.

Kulda tūdaļ guva trešos vārtus, bet punktu 17 sekundes līdz noslēgumam pielika Nikolaja Jeļisejeva trāpīgais metiens - Latvijas izlases uzvara ar 8:1. Pēcāk vienības aizvadīja pēcspēles metienu sēriju, kurā izšķirošo bullīti realizēja Juris Upītis. Ar trim punktiem izcēlās arī Ozoliņš, kuram vārti un divas piespēles, bet divus punktus savāca Razgals, Toms Andersons, Jeļisejevs un komandas kapteinis Māris Bičevskis.

Pēc mača Latvijas izlases kandidātu pulku pameta trīs hokejisti, vēsta portāla Sportacentrs.com rīcībā esošā informācija, - aizsargi Lipsbergs un Kristaps Bazevičs, kā arī uzbrucēji Marks Lazarevs un Galoha, kurš arī izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm. 19 gadus vecais uzbrucējs ar 36 spēlēs savāktajiem 46 punktiem kļuva par Jaunatnes hokeja līgas kluba "Rīga" rezultatīvāko spēlētāju.

20 gadus vecais Lazarevs spēlēja Šveices junioros (15 punkti 23 cīņās) un pēc spēka otrajā līgā (trīs piespēles 16 mačos), 21 gadu vecais Bazevičs otro sezonu aizvadīja Somijā, šoreiz pēc spēka otrajā līgā (četri punkti 33 spēlēs), bet 22 gadus vecais Lipsbergs pārstāvēja Polijas komandu (21 punkts 31 mačā).

Latvijas U18 izlase pasaules čempionātu, kas norisināsies Ziemeļamerikā, sāks 14. aprīlī pret galveno konkurenti Šveici. Pēcāk sekos dueļi ar zviedriem, amerikāņiem un krieviem. Vietu elitē pērn izdevās nosargāt, divas reizes ar 5:3 pieveicot Vācijas vienaudžus.

Latvijas pieaugušo izlase nākamās pārbaudes spēles aizvadīs 7. un 9. aprīlī izbraukumā pret Dāniju, bet pasaules čempionātu mūsējie sāks 6. maijā Maskavā pret Zviedrijas valstsvienību.

Latvijas U18: Markuss Komuls - Tomass Zeile, Valters Apfelbaums - Artūrs Homjakovs - Mārtiņš Šusters, Ēriks Žubulis - Silvestrs Seļickis, Ņikita Asuonovs - Leonards Leo Avakovs - Renārs Krastenbergs, Bruno Bakanovs - Pauls Svars, Verners Egle - Daniels Bērziņš - Haralds Štrombergs, Olafs Bērziņš - Kārlis Gustavs Logins, Emīls Ģēģeris - Vladislavs Nazarovs - Lūkass Sičevs, Roberts Kaļķis, Jevgeņijs Turevičs - Emīls Ezītis - Erlends Kļaviņš, Vlads Vulkanovs.

Latvijas izlase: Krišs Lipsbergs - Kristiāns Rubīns, Juris Upītis - Māris Bičevskis - Edgars Kulda, Kristaps Zīle - Kristaps Bazevičs, Nikolajs Jeļisejevs - Artūrs Ozoliņš - Toms Andersons, Ričards Birziņš - Ēriks Ševčenko, Kirils Galoha - Marks Lazarevs - Frenks Razgals.