Politika: Latkovskis: Krievija nevar Sīrijā neko izdarīt, var tikai noskatīties, tādēļ rada spriedzi pie mums 46 komentāri
 
Politika

Latkovskis: Krievija nevar Sīrijā neko izdarīt, var tikai noskatīties, tādēļ rada spriedzi pie mums

 
F64

Krievijas paziņojumi par raķešu mācībām Baltijas jūrā ir spēka demonstrācija, sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Jautāts, vai nākamnedēļ Krievija varētu veikt reālas raķešu šaušanas mācības Baltijas jūrā Latvijas ekonomiskajā zonā, Latkovskis teica, ka to zina tikai pati Krievija.

"Tas ir no sērijas gribam - darām, negribam - nedarām. Tā ir vienkārši spēka demonstrācija, kas rada arī īslaicīgas neērtības," sacīja Latkovskis.
Politiķis norādīja, ka, ņemot vērā notikumus Sīrijā, Krievijai ir nepieciešamība radīt šādas situācijas. "Sīrijā viņi nevar neko izdarīt, var tikai noskatīties un glābt savus spēkus no trāpījumiem, piemēram, izvedot kuģus jūrā. Tādēļ tiek radīta spriedze citos reģionos," skaidroja Latkovskis.

Uz jautājumu, kā Latvijai būtu jārīkojas, Latkovskis atbildēja, ka paziņoto mācību laikā tiek veikta pastiprināta novērošana no krasta novērošanas stacijām un patruļkuģiem.

"Mācības izziņotas ne tikai Latvijas ekonomiskajā zonā, bet arī pie Zviedrijas, Dānijas, Polijas krastiem. Mūsu NATO sabiedrotajiem ir vēl efektīvāki novērošanas līdzekļi, tādēļ caur dalību NATO iegūstam visaptverošu informāciju, kādu nevarētu iegūt, neesot NATO dalībvalsts," skaidroja Latkovskis.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Krievija atkal plāno organizēt raķešu šaušanu Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā. Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs informējis Latvijas Civilās aviācijas aģentūru, ka Krievijas Jūras spēki no 17.aprīļa līdz 19.aprīlim rezervējuši gaisa telpu un 19.aprīlī plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi gaisa telpā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā. To plānots darīt laikā no plkst.11 līdz 23.

Pēc Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta direktora Kaspara Galkina paustā, Krievijas puse aicinājusi Latvijas Civilās aviācijas aģentūru noteiktajā laika posmā slēgt gaisa telpu 20 kilometru augstumā raķešu šaušanai paredzētajā zonā aptuveni 40 kilometrus no Latvijas krasta līnijas.

AM joprojām uzskata šāda veida mācības Latvijas teritoriālo ūdeņu tiešā tuvumā par nepamatotām un provokatīvām, kā arī pauž bažas par Krievijas spējām nodrošināt drošību mācību laikā.

Komentāri [46]
#
lasu 17.aprīlis 2018 13:36 atbildēt
Vai Latkovska kungam ir jau ziņots par divām krievu atbildēm Rietumiem ?
Maskava ziņo ,ka no 2019.g. 1.01. pārtrauc līgumu par krievu transportaviācijas pielietojumu NATO kravu transportēšanā ! Līgums ir varen plašs ,lido AN-124,AN-225, IL-76 ,Samaksa par stundu ap 37,5 tūkstošiem eiro.Francija ,piemēram, 2016.g. par Krievijas Aizs.M . meitas kompānijas pakalpojumiem samaksājusi 40 miljonus par 1115 lidojumu stundām. Vācija pērn apmaksājusi 1080 stundas un 2018.gadam rezervējusi 980 stundas. AN-124 ceļ 120 tonnas un esot 3 reizes jaudīgāka par viņu A400M ,un arī 3 reizes dārgāka. Rejamies un maksājam !
Otrs šodienas karstais kartupelis ,Krievija atsaucot no ārzemēm un pirmkārt, no UK , tur studējošos Krievijas studentus. Nevarot pakļaut jaunos censoņus "briesmām" . Rietumos apdraudēti esot 60 tūkstoši ,nu maksimāli daudz uz mājām !!!
 
#
lasu 17.aprīlis 2018 10:44 atbildēt
Vismodernākais ko krievi tagad lūdzot ķīniešiem esot amerikāņu robototehniskā kompleksa "klons" ,tātad ķīniešu tehnoloģiskais nošpikojums un pārzīmējums no amerikāņu MQ-1 Predator ,ko ķīnieši nu sauc par kompleksu CH-4 .Vienlaikus noslēgts līgums ar Izraēlu par palīdzīgu roku atpalicības novēršanā ,tikai šie piedāvājot 1992.g. modeli kas nule nedaudz "uzfrišināts" . Bet tā šie robotizētie kompleksi prasa visjaunāko kompozītmateriālu pielietojumu ražošanā ,modernu elektronisko elementu bāzi ,spēcīgu programmatūru. Krieviem šo moderno sastāvdaļu , elementāri nav. Un nav dronu tanku sašķaidīšanai ,artilērijas sistēmu iznīcināšanai ,dzīvā spēka apturēšanai ar jauniem paņēmieniem. Lūk Sīrijas "nevar neko izdarīt " rezultāts ,precīzi noskaidrots ,kas nepieciešams nākotnes bezatoma kaujas laukam.
 
#
lasu 17.aprīlis 2018 10:23 atbildēt
Kur teikts ,ka Krievija Sīrijā grib kaut ko izdarīt ? Sīrija ir poligons. Ja pie Latvijas robežām raķetes ir jāšauj stāvus gaisā ,un tās ir mācības ,tāds raķešnieku komandu treniņš , tad Sīrijā dažādu tipu ieroču pārbaudes notiek pa īstam. Var izmērīt bedres dziļumu un platumu ,fotografēt drupas ,skaitīt džihādistu līķus ,par mierīgajiem noslepkavotajiem iedzīvotājiem krievi nerunā . Vārdu sakot ,poligons. Un skat,nu jau arī veco padomijas zenītraķešu krājumi izšauti. Un humors ,ķīnieši smej un raksta ,ka krievi nu jau atpaliekot ne tikai no rietumiem ,bet arī no ķīniešiem moderno kaujas kompleksu ražošanā. Esot lūguši Pekinu pielikt plecu un atvieglot ciešanas ,ko Kremlis izjūt robototehnisko kaujas kompleksu izstrādē un ražošanā,jo lūk Šoigū padotie esot saskaitījusi ,ka 3 gados šo kompleksu pielietojums Sīrijā esot pieaudzis 3 reizes , un krievi ,nabadziņi, ar savu atpalicību netiekot līdz.
 
#
grafists. 16.aprīlis 2018 21:36 atbildēt
И откуда только у вас берутся такие идиоты?! С виду вполне такой адекватный человек, а несёт такую чушь – уши вянут.
 
#
Raimonds 15.aprīlis 2018 21:57 atbildēt
Es esmu vecuma plānprātības mākts idiots. Pierādījumus? Lūdzu. Laiku atpakaļ es pat veselas 2 protēzes noriju brēkdams, ka NATO tanku kāpurķēžu žvadzoņa Baltijā man neļauj gulēt pa naktīm, ka NATO urīna straumes jau pārpludinājušas visu Latviju. Izrādās, ka Aliansei Baltijā ir kopumā aptuveni 32 000 karavīru, kamēr Krievijai šā reģiona tuvumā - 78 000 karavīru, bet tanku attiecība ir 129 pret 757. 16 NATO zaldāti pret 39 krieviem, 1 NaTO tanks pret 5 krievu. Kas tad te kam gatavojas uzbrukt? Nu kauns pa visu seju. Šitā izblamēties!
Visa mana sajūsma vējā..... Kas man atmaksās ..... norītās protēzes.....un medicīniskos izdevumus par to izņemšanu...... :(((((((
 
Skatīt visus 46 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers