Politika: Dana Reizniece-Ozola: Problēmas banku sektorā ar riskantajiem klientiem bija zināmas sen 14 komentāri
 
Politika

Dana Reizniece-Ozola: Problēmas banku sektorā ar riskantajiem klientiem bija zināmas sen

 
Dāvis ŪLANDS, F64 Photo Agency

Problēmas banku sektorā ar riskantajiem klientiem bija zināmas sen un tās tika risinātas savlaicīgi, norādīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Pēc viņas teiktā, Latvijā jau divus gadus ir spēkā normatīvā bāze, kas ļāva bankām sakārtot to biznesa jomu, kas attiecas uz riskanto klientu apkalpošanu. Ministres ieskatā, valdībai nevar pārmest, ka tā nekā nav darījusi finanšu jomas sakārtošanā, lai izvairītos no tādiem gadījumiem kā ar "ABLV Bank".

"Viena lieta ir noteikt spēles noteikumus, bet otra - vai bankas nemēģināja tos radošā veidā apiet. To arī ASV Finanšu ministrija pārmet saistībā ar "ABLV Bank". Nav tā, ka neviens divus gadus nav sapratis, kas notiek. To jau sapratām sen un valdība deva signālu bankām, dodot tām laiku samazināt riskanto klientu apkalpošanu, un tas arī tika darīts. Tomēr tagad situācija ir mainījusies un, izrādījās, ka temps nav bijis pietiekams," stāstīja Reizniece-Ozola.

Jau ziņots, ka ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija ("FinCEN") februāra vidū paziņoja, ka plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. "FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

ASV finanšu ministra vietniece terorisma un finanšu izlūkošanas jautājumos Sigala Mandelkere iepriekš izteicās, ka "ABLV Bank" ir padarījusi naudas atmazgāšanu par bankas uzņēmējdarbības pamatu. "Turklāt "ABLV Bank" ir veikusi pārskaitījumus korumpētām, politiski ietekmīgām personām un novirzījusi miljardiem dolāru publiskā korupcijā un aktīvu izvešanā ar fasādes kompānijas kontiem," viņa sacīja.

Tāpat ziņots, ka, maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 26.februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju. "ABLV Bank" pauda uzskatu, ka šādā veidā vislabāk spēs nodrošināt bankas aktīvu aizsardzību, lai norēķinātos ar visiem klientiem.

Banka visus ASV varasiestāžu pārmetumus noraidījusi un apņēmusies tos atspēkot. To uzdots darīt bankas potenciālajiem likvidatoriem.

Komentāri [14]
#
Cienītā, 18.marts 2018 13:12 atbildēt
ja Jūs visu zinājāt un neko nedarījāt ,tad vaina ir Jūsos,vai nu atkāpties visam MK, vai nu atlaist uzraugus, bet pietiek vienreiz mocīt, jau tā, nomocīto tautu ar OIK, neskiadro nekustāmā īpašuma nodokli, skolu un slimnīcu bezjēdzīgo reformu imitāciju.
 
#
savādnieks 18.marts 2018 11:01 atbildēt
Paga-paga,tad kā jāsaprot DRO sacītais ''Problēmas banku sektorā ar riskantajiem klientiem bija zināmas sen un tās tika risinātas savlaicīgi''.Tātad problēma ir zināma,bet to novērst NESPĒJU (-JAM ).Te vietā būtu atzīmēt,ka visu finanšu iestāžu uzraudzībai ir izveidot kantoris-FKTK ar patuzdevumu; Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir pilntiesīga autonoma valsts iestāde, kas regulē un pārrauga Latvijas banku, krājaizdevu sabiedrību, apdrošināšanas sabiedrību un apdrošināšanas starpnieku, finanšu instrumentu tirgus dalībnieku, privāto pensiju fondu, maksājumu iestāžu un elektroniskās naudas iestāžu darbību. Arī pie prokuratūras ir savs kabinets ar ilgstošu ''burkānu'' nelegālas naudas izsekošanai-tās apritei bankās,bet jā,viss kā tanī dziesmā...'kūts nodega,saimnieku nospēra zirgs,bet tā-'viss kārtībā ak cienījamā kundze'....kamēr "FinCEN" iedeva pa ''olām'' ABLV sakarā,un te pavērās iespēja visus grēkus novirzīt LB prezidenta Rimševiča virzienā.Scenārijs ir līdzīgs tam kā savulaik ar Maximas traģēdiju ''noraka'' Dombrovski,lai ZZS tiktu atpakaļ koalīcijā.Vienkārši,tika gaidīts piemērots brīdis PASNIEGUMAM sabiedrībai.Bet savu NESPĒJU kontrolēt naudas plūsmu bankās,ar DEMISIJU un ''politiskās atbildības'' klātbūtni varētu nodemonstrēt Dana Reizniece Ozola un satelītkantoru vadītāji P.Putniņs & V.Burkāns.
 
#
germanis 18.marts 2018 10:46 atbildēt
NA ministri ir stulbi, aprobežoti un gļēvi. ne jau tur ir problēmas latvijas banku sektorā, bet jāpasūta dirst visi mūsu saucamie sabiedrotie jeņķi un kanādieši, ar visām savām bankām, palīdzībām, ietekumiem un algotņu bandām. Jo šitiem mērgļiem pirmais ir vājināt un iznīcināt visu , kas no Eiropas ir palicis. Reizniece, tāpat kā visa pārējā NA kalabracionistu banda, ir spējīga tikai atsūkāt jeņku okupantiem. Vēl viņai atlicis publiski izplest kājas...
 
#
P 18.marts 2018 10:05 atbildēt
Man joprojām sievietes loģika ir miglā tīta.Šitā brāli dzivodami,visi bojā aiziesim.
 
#
zināt nenozīmē saprast 18.marts 2018 9:45 atbildēt
ar to jau zubrilas slavenas
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers