Politika: ES cenšas atrunāt Irākas kurdus no neatkarības referenduma 2 komentāri
 
Politika

ES cenšas atrunāt Irākas kurdus no neatkarības referenduma

 
Scanpix

Eiropas Savienība (ES) pirmdien centās atrunāt Irākas autonomo Kurdistānas reģionu no septembrī iecerētā neatkarības referenduma rīkošanas.

"Ir jāizvairās no vienpusējiem soļiem un visi neatrisinātie jautājumi jārisina saskaņotu pozīciju ceļā," balstoties Irākas konstitūcijā, teikts ES ārlietu ministru paziņojumā.

Ministri tiešā veidā 25.septembrī plānoto referendumu nav minējuši, tomēr mudināja visas puses Irākas Kurdistānā "rast kopīgu pamatu" un apsvērt reģionālo vēlēšanu rīkošanu.

ANO aizvadītajā nedēļā brīdināja, ka "nekādā formā neiesaistīsies" referenduma procesā. Arī Bagdādes centrālā valdība kritizējusi referenduma ieceri.

Irākas kurdu reģions jau šobrīd bauda plašu autonomiju - tam ir arī savs parlaments un karaspēks.

Kopš 2003.gadā ASV iebrukuma rezultātā tika gāzts Irākas diktatora Sadama Huseina režīms, attiecības starp Bagdādi un kurdu reģionu ir saspīlētas vairāku jautājumu dēļ, arī attiecībā uz naftas peļņu un kontroli atsevišķos reģionos, piemēram, ar naftas resursiem bagātajā Kirkūkā.

Jautājumu par neatkarības referendumu pēdējo gadu laikā Irākas kurdu līderi piesaukuši pastāvīgi, taču starp pašiem kurdiem nevalda vienprātība un autonomo apgabalu plosa starppartiju cīņas.

Komentāri [2]
#
Hju 20.jūnijs 2017 7:07 atbildēt
ES varēs Kurdistānai pieskaņoties pēc referenduma!
 
#
Hugo 20.jūnijs 2017 6:03 atbildēt
Ka tad citadi ! Ja kurdi izveidos savu valsti tad pasaules asinainie demokratzatori un vinu nato pakalpini vairs nevares izlaupit vinu zemi bet tas jau nozime ka vini automatiski kļus par teroristiem !
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers