Politika: Vējonis: NATO paplašinātā klātbūtne ļoti spēcīgi apliecina solidaritāti 11 komentāri
 
Politika

Vējonis: NATO paplašinātā klātbūtne ļoti spēcīgi apliecina solidaritāti

 
F64

NATO paplašinātā klātbūtne Latvijā ir vēsturisks notikums, kas ļoti spēcīgi apliecina Alianses dalībvalstu solidaritāti, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien, 2017. gada 19. jūnijā svinīgajā ceremonijā Ādažu bāzē par godu NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas sagaidīšanai Latvijā. Valsts prezidents apsveica sabiedrotos no Kanādas, Albānijas, Itālijas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas, kas ietilpst Kanādas vadītās daudznacionālās kaujas grupas sastāvā.

"Tas parāda NATO apņemšanos aizstāvēt ikvienu alianses dalībvalsti. Tas arī pierāda, ka mēs saprotam, ka apdraudējums vienam sabiedrotajam ir apdraudējums mums visiem, apdraudējums tiem principiem un vērtībām, uz kurām balstās mūsu alianse un kurus mēs aizstāvam," teica Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija kopš pievienošanās NATO 2004. gadā ir attīstījusi savas aizsardzības spējas. Tomēr situācija pasaulē pēdējo gadu laikā ir kļuvusi nedrošāka, ko izraisījusi Krievijas agresīvā rīcība pret tās kaimiņvalstīm.

"Ar formālu dalību NATO nepietiek. Tādēļ mūsu alianse ir rīkojusies ātri, apņemoties uzlabot Polijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas pašaizsardzības spējas ar NATO paplašināto klātbūtni. Es sveicu mūsu uzticamos sabiedrotos," teica Valsts prezidents, uzsverot, ka NATO paplašinātā klātbūtne ir ne tikai apmācības misija, bet aktīvi atturēšanas pasākumi.

F64

Raimonds Vējonis apliecināja, ka Latvija turpinās uzlabot savas militārās spējas, pildot saistības kā NATO dalībvalsts. Janvārī Latvijas aizsardzības budžets sasniegs 2% no IKP. Valsts prezidents arī uzsvēra, ka Latvija līdz ar pārējām Baltijas valstīm ir piedalījušās operācijās Afganistānā un Irākā, kā arī misijās Vidusjūrā, Mali un Somālijas piekrastē. Latvija arī ir gatava turpināt cīnīties pret terorismu Starptautiskajā koalīcijā cīņā pret ISIL

Komentāri [11]
#
Vējjonis 19.jūnijs 2017 23:45 atbildēt
NATO paplašinātā klātbūtne ļoti spēcīgi iztukšo jau tā augļotāju banku nokrējoto Latvijas budžetu !
 
#
es 19.jūnijs 2017 22:23 atbildēt
raimonds ar saviem putina huilo troļļiem lai iet dirst
 
#
lol 19.jūnijs 2017 21:59 atbildēt
Solidāra ar ko...kungs pats saprot, kas notiek?
 
#
Viela pārdomām 19.jūnijs 2017 21:30 atbildēt
Vai Abrenes gadījumā NATO bija solidāra? Vai tik vējiņu atkal palaiž?
 
#
he he » Viela pārdomām 19.jūnijs 2017 21:34 atbildēt
atceros , ka vienu gadu stipro skrējienā nato zollīši , kuriem bija komanda , no rīta atsauca dalību, jo naktī temperatūra bija noslīdējusi līdz +10!!! Par to jau bija anekdotes, ka zollītis neiet pasauli glābt, jo ārā taču līst!!!
 
#
Viktorija 19.jūnijs 2017 18:57 atbildēt
Loks noslēdzies, zvērināto kungi. Vējonis spēcīgi solidarizējas ar NATO. Savukārt mēs visi tikpat spēcīgoi solidarizējamies ar Vējoņa kungu. Tā ka viss ir štokos. Ja mūsu vadoņi, un līdz var to arī mēs visi, ir solidarizējušies ar Belcebulu, Vašingtonu, NATO un vispasaules demokratizēšanai atbilstoši šo esablišmentu izpratnei - tad par atsolidarizēšanos var pat nesapņojiet.
 
Skatīt visus 11 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers