Politika: Jūrmalas domē koalīciju veidos ZZS un "Saskaņa", visticamāk, Truksni virzīs mēra amatam 18 komentāri
 
Politika

Jūrmalas domē koalīciju veidos ZZS un "Saskaņa", visticamāk, Truksni virzīs mēra amatam

 
F64

Jūrmalas domē par sadarbību vienojusies Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un partija "Saskaņa"; un mēra amatam, visticamāk, tiks virzīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja redzeslokā nonākušais Gatis Truksnis (ZZS).

Pašreizējā Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe (ZZS) aģentūrai LETA apliecināja, ka ir panākta vienošanās starp ZZS un "Saskaņu". Viņa sacīja, ka pašlaik koalīcijas līgumā tiekot pieslīpētas nianses, bet drīzumā tas tikšot parakstīts.

"Esam noteikuši kopīgas pilsētas prioritātes un pilsētas attīstībā iesim kopā vienā solī," sacīja Sproģe. Kā prioritātes viņa minēja sociālā atbalsta programmas uzlabošanu, pilsētas ielu sakārtošanu, komunālo pakalpojumu uzlabošanu, kā arī tūrisma jomas jautājumus.

Politiķe apliecināja, ka mēra amatam, visticamāk, tiks virzīts Truksnis. Sproģe varētu ieņemt domes priekšsēdētāja vietnieka amatu. Domes sēde paredzēta 20.jūnijā.

"Saskaņas" Jūrmalas saraksta līderis Ņikita Ņikiforovs aģentūrai LETA arī apstiprināja, ka abiem politiskajiem spēkiem panākta vienošanās par sadarbību. Viņš piebilda, ka tiek gatavots dokuments, kurā būs iekļautas galvenās prioritārās jomas šajā sasaukumā un darāmie darbi.

Taujāts par atbalstu Truksnim, Ņikiforovs sacīja, ka "Saskaņa" atbalstīs ZZS virzīto kandidātu, uzsverot, ka tas ir ZZS lēmums, ko pieteikt mēra amatam.

Kā ziņots, sākotnēji ZZS pauda, ka Truksni mēra amatam nevirzīs, tomēr dažas dienas vēlāk savu nostāju mainīja. No ZZS jaunajā sasaukumā ievēlēti seši deputāti, tātad, lai iegūtu vairākumu, tai nepieciešams vēl vismaz divu deputātu atbalsts.

ZZS iepriekš informēja, ka sadarbībai uzrunājuši nacionālo apvienību "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kura domē ieguvusi divus deputāta mandātus, un partiju "Saskaņa", kura ieguvusi trīs deputāta mandātus. VL-TB/LNNK pauda, ka ir gatava sadarboties ar ZZS tikai tad, ja tā mēra amatam nevirzīs Truksni. Pretējā gadījumā VL-TB/LNNK gatava strādāt domes opozīcijā.

Savukārt partiju apvienība "Tev, Jūrmalai!"/Jaunā konservatīvā partija pauda, ka ZZS noteikti jāpaliek opozīcijā, bet izrādīja vēlmi sadarboties ar VL-TB/LNNK un atsevišķiem ZZS deputātiem, kuri pārstāv Latvijas Zemnieku savienību.

Komentāri [18]
#
Artūrs Karičkins nedeputāts 16.oktobris 2017 22:15 atbildēt
Politiķis
Viens no lielākajiem Artūra Karičkina sapņiem ir kļūt par Jūrmalas Domes deputātu, lai darbs nelauztu kaulus un varētu „risināt” jautājumus. Diemžēl šis sapnis līdz pat šodienai nav realizējies, jo jūrmalnieki negrib sev tādu tautas priekšstāvi. Politika šī izmanīgā darboņa dzīvē ienāca 2009.gadā ar Tautas partiju. Tad vēlēšanās tika piedzīvota neveiksme un pirmā pieredze komunikācijā ar Drošības policiju.
Atkārtots mēģinājums notika pēc 4 gadiem, kad jaunas partijas meklējumos, šis politiķis pievienojas nepazīstamai, jaundibinātai partijai Sabiedriskā Komiteja, kur kopā ar tās odioziem partijas vadītajiem Maksimu Gavriļenko (kriminālprocess par SIA Māju Serviss apsaimniekojamo māju iedzīvotāju naudas izsaimniekošanu 70000 eiro apmērā) un Māri Mežapuķi (kriminālprocess par AGĪKS Jūrmalas Stūre biedriem piederošo 500 garāžu izkrāpšanu) mēģināja jūrmalas iedzīvotajiem ieskaidrot, ka būs labākie pilsētas saimnieki… Projekts izgāzās kā veca sēta un neviens no šī dīvainā saraksta domē ievēlēts netika…
2017.gada vēlēšanām Karičkins piegāja nopietni un nolēma, ka jātiek kādā republikas nozīmes partijā, jo sadarbība ar sīkpartijām nav nesusi gaidīto deputāta krēslu… Un šāda iespēja radās… pēkšņi nomainījis savus politiskos uzskatus un nedaudz pamainījis savu iepriekšējo kandidāta programmu, Karičkins iestajās partijas Saskaņa Rīgas nodaļā. Ar atsevišķu biedru atbalstu pārgāja no Rīgas nodaļas uz Jūrmalu un bija gatavs kārtējo reizi pretendēt uz tautas kalpa krēslu Jūrmalas domē… Lieki teikt, ka izmanīgais kandidāts veikli sev sakārtoja deputāta kandidāta vietu, pat apejot iekšējos Saskaņas noteikumus, ka kandidēt drīkst tikai tie biedri, kas sastav partijā vismaz vienu kalendāro gadu.
Pienāca 2017.gada velēšanas un jūrmalnieki kārtejo reizi lēma, ka šim kungam deputāta krēsls netiks.
 
#
U-ū! 28.jūnijs 2017 9:08 atbildēt
Pats jau esi samaitājis, jo sablamējies...
 
#
Andrs 14.jūnijs 2017 9:45 atbildēt
Brīnos par ''lielo'' ZZS - Truksnis iecelsies,atkāpsies,atkal iecelsies un šovi Jūrmalas domē turpināsies un tas gadu pirms vēlēšanām graus ZZS reitingu.Beigs kā Vienotība.Vai labāk nav pamainīt sponsorus?
 
#
juris 14.jūnijs 2017 9:41 atbildēt
Komunistu līderiem nekaad nekas nav bijis svets, lai sasniegtu iecerēto. ZZS paziņoja, ka nekad neies kopa ar Saskaņu. Tagd, li saglabātu alkoholiķim krēslu, ZZS bloķējas ar Kremļa filiali Saskaņu. Te nu bija Brigmaņa solījumi-kaķim uz astes.
 
#
zigis 14.jūnijs 2017 9:20 atbildēt
tam ruksim un saskanai vieta arpus LATVIJJAS
 
Skatīt visus 18 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers