Politika: FM būtu gatava iet uz lielāku progresivitāti nodokļu jomā 6 komentāri
 
Politika

FM būtu gatava iet uz lielāku progresivitāti nodokļu jomā

 
www.prestigeinsurancecenter.con

Finanšu ministrija (FM) ir gatava iet uz lielāku progresivitāti nodokļu jomā, šodien Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē sacīja FM parlamentārais sekretārs Edgars Putra (ZZS).

Putra skaidroja, ka jau tagad zināma progresivitāte tiek īstenota ar neapliekamo minimumu, tomēr FM būtu gatava iet arī uz lielāku progresivitāti, piedāvājot variantus nodokļu pamatnostādnēs.

Lai par to diskutētu jāizdomā, kāds ceļš būtu labāk ejams - diferencētā iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likme vai tomēr neapliekamā minimuma izmaiņas, piebilda politiķis. Viņš skaidroja, ka pašlaik sistēma ar neapliekamo minimumu ir gana sarežģīta un diferencēto nepaliekamo minimumu varētu vienkāršot, iespējams, nosakot konstantus skaitļus.

Putra uzsvēra, ka par šo jautājumu būs vēl plašas diskusijas - valdībā, Saeimā, Budžeta komisijā.

Šāda diskusija komisija šodien bija, jo tika vērtēta iedzīvotāju iniciatīva par progresīvo nodokļu sistēmu.

Kolektīvais iesniegums "Par progresīvu nodokļu sistēmu" Saeimā tika iesniegts decembrī. Šo iniciatīvu parakstīt mudināja biedrība "Progresīvie". "Nevienlīdzība Latvijā ir sasniegusi Eiropā visaugstāko, civilizētā sabiedrībā nepieņemamu līmeni. Tas nozīmē, ka nodokļi ir lielāki tiem, kam ienākumi mazi, bet ļoti bagātie maksā pavisam maz. Progresīva nodokļu sistēma ir pamats, lai Latvijā veidotos sabiedrības vidusslānis, ekonomikas izaugsmes augļus varētu baudīt visi, ne vien šaura sabiedrības grupa un ikviens sabiedrības loceklis ar godīgu darbu varētu nopelnīt cienīgu atalgojumu," norādīja iniciatīvas autori.

Deputāti vēl turpinās diskusijas par šo jautājumu.

Komentāri [6]
#
Tu 11.janvāris 2017 18:45 atbildēt
BŪTU GATAVA IET..... eu nu beidziet ņirgāties!!!!! Pieņemiet beidzot likumu par šo jautājumu!
 
#
Tija 11.janvāris 2017 16:40 atbildēt
Vai atvietot ienākuma nodokli pēc maksātspējas (kā visapkārt Latvijai),ar daudziem sīkiem nodoklīšiem,nav vēl sarežģītāk?
 
#
Tik vien? 11.janvāris 2017 16:36 atbildēt
FM būtu gatava iet tikai uz lielāku progresivitāti nodokļu jomā,bet uz visā pasaulē dominējošā progresīvā ienākuma nodokļa atjaunošanu nekādā gadījumā?! Kapēc? Kas traucē??! Sarežģīti? Bet vai tad ar pakāpenisko IIN samazināšanu neiznāca vēl sarežģītāk?
 
#
dace 11.janvāris 2017 16:21 atbildēt
Valstij budžets jāveido izejot no reālām izmaksām un reālā cilvēka cienīga iztikas minimuma. Aprēķinot valsts iestādēs darba algas ir par pamatu ņemot reālo cilvēka dzīvei nepieciešamo iztikas minimumu valstī. Un tiesībām izdzīvot mūsu Latvijā jābūt visiem, ne tikai tiem 15%. Algas ir jānopelna, bet pēc Latvijas politiķu un ierēdņu domām, tas vienkārši viņiem pienākās.
 
#
Antizociķis 11.janvāris 2017 14:38 atbildēt
Iesākumam - progress zinātnē, rūpniecībā, lauksaimniecībā un darba ražīgumā. Pēc tam - nodokļos.
 
Skatīt visus 6 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers