Pasaulē: Divas nedēļas pirms nāves Stīvens Hokings atstājis cilvēkiem baisu pareģojumu 22 komentāri
 
Pasaulē

Divas nedēļas pirms nāves Stīvens Hokings atstājis cilvēkiem baisu pareģojumu

 
AFP/Scanpix

Vienā no saviem pēdējiem darbiem britu zinātnieks Stīvens Hokings pievērsās tēmai par paralēli eksistējošām pasaulēm.

Materiālā, kas tapis kopā ar zinātnieku Tomasu Hertogu, izteikta doma, ka eksistē paralēlās civilizācijas, turklāt to eksistēšanas faktu iespējams fiksēt kosmisko lidojumu gaitā.

Tajā pašā laikā tiek pausts uzskats, ka citu pasauļu atklāšana cilvēcei var beigties bēdīgi - jau pēc 100 gadiem, kad fundamentālā zinātne būs attīstījusies daudz kvalitatīvākā līmenī, cilvēce var sastapties ar daudz attīstītākām civilizācijām un izzust kā mazāk tehnoloģiski attīstīta suga.

Jāatgādina, ka 14.martā kļuva zināms, ka mūžībā 76 gadu vecumā aizgājis plašu atzinību saņēmušais britu fiziķis Stīvens Hokings.

Komentāri [22]
#
koko 22.marts 2018 21:28 atbildēt
...mākslīgais intelekts arī nav nekāda panaceja, darbosies bez emocijām! Diez vai citplanētieši atradīs te kaut ko iekārojamu, domāt jau var.....
 
#
Attīstība 19.marts 2018 21:40 atbildēt
Manuprāt kopā ar tehnoloģisku attīstību vajadzētu nākt morālai attīstībai, ja reiz citas sugas dzīvība būs tehnoloģiski attīstītāka un eksistējusi ilgāk, tad arī morāli attīstītāka kā cilvēki. Viņi gluži vienkārši no sava skatu punkta uzlūkos mūs kā jaunu un vēl nenobriedušu attālu radinieku, kam vēl ilgi gadi smagu dzīves mācību priekšā. Tas no kā būtu jābaidās ir cilvēces rokās nonākusi tehnoloģija, ar kuras palīdzību iespējama starpgalaktiska vai dimensionāla ceļošana un līdz ar to arī citu pasauļu nolemšana iznīcībai, līdzīgi kā tas, kas šobrīd notiek ar planētu zeme, vai drīzāk man vajadzētu teikt, tas ko daudzi piemirst - māti zemi.
 
#
P » Attīstība 19.marts 2018 23:57 atbildēt
Būs vien jāpiekrīt
 
#
Roma. » P 20.marts 2018 3:14 atbildēt
Mums jasez uz poda un jaattistaas veel.
 
#
Derglis » P 20.marts 2018 8:56 atbildēt
Morālā attīstība vismaz šeit diemžēl nav novērojama. Tāpēc mēs priekš viņiem būsim Austrālijas aborigēnu statusā. (zem britu kroņa 1milj. --> 60 tk.)
 
#
vadims 19.marts 2018 21:23 atbildēt
Latvijas valdību neviena civilizācija neiznīdēs - ZZS & Vienotība jau 30 gadus laupa valsti
 
#
Milda » vadims 20.marts 2018 2:01 atbildēt
Pilniga pravda
 
#
Neloģiski 19.marts 2018 21:16 atbildēt
Varenās citas civilizācijas sen jau būtu mūs iznīcinājušas. Nezin kāpēc neviens neiedomājas, ka viņi vienkārši mūs uzskata par slimiem, kuri jāārstē. Un pirmā ārstējamā kaite ir mežonīgums. Tieksme itin vienkārši slaktēt savas sugas brāļus.
 
#
Fakts » Neloģiski 20.marts 2018 11:17 atbildēt
Mežonīgais jeb laupītāj-kapitālisms, vēl precīzāk - liberālisms. Izmantot savus sugas brāļus. Uzkraut nepanesamus nodokļus. Nodarbošanās ar augļošanu ("ātrie kredīti") jau Bībeles laikos bija nosodīta, pirmskara Latvijā augļošana bija aizliegta.
 
#
Draukšte 19.marts 2018 20:58 atbildēt
Kāpēc tikai pirms divām nedēļām viņš izdomāja to paziņot? Ātrāk nevarēja, ne?
 
Skatīt visus 22 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers