Pasaulē: Ziemeļkoreja brīdina: Karš ir nenovēršams 9 komentāri
 
Pasaulē

Ziemeļkoreja brīdina: Karš ir nenovēršams

 
REUTERS/ SCANPIX

Ziemeļkoreja brīdinājusi, ka kodolkarš Korejas pussalā nav jautājums par to "vai", bet gan "kad", vienlaikus paužot asu kritiku vērienīgajiem Dienvidkorejas un ASV kopīgajiem manevriem, kuros piedalās simtiem karavīru un modernas lidmašīnas.

Vairākas augta ranga ASV amatpersonas, ieskaitot Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktoru Maiku Pompeo, ar "kareivīgām piezīmēm" no jauna apstiprinājušas ASV apņemšanos karot, sacīja Ziemeļkorejas Ārlietu ministrijas preses sekretārs.

ASV izlūkdienesti ir pārliecināti - Ziemeļkorejas diktatoram Kimam Čenunam ir visai niecīgs priekšstats par to, kāda ir iekšzemes un starptautiskā situācija, vēl sestdien sacīja Pompeo.

Ziemeļkorejas Ārlietu ministrijas preses sekretārs savukārt norādīja, ka Pompeo provocē valsti, "nekaunīgi kritizējot mūsu augstāko vadību, kas ir mūsu tautas sirds".

"Vērienīgie kodolkara manevri, kurus pastāvīgi īsteno ASV, Korejas pussalā rada riskantu situāciju, un vardarbīgie kara komentāri no ASV augsta ranga politiķu puses šādos apstākļos kara izraisīšanos Korejas pussalā padara par vispārpieņemtu faktu. Tagad neatbildētais jautājums ir - kad šis kārš sāksies," Phenjanas oficiālā ziņu aģentūra KCNA citē ministrijas pārstāvja teikto.

"Mēs negribam karu, bet neslēpsimies no tā, un ja ASV pārrēķināsies ar mūsu pacietību un aizdedzinās kodolkara degli, mēs pavisam noteikti liksim ASV dārgi maksāt ar mūsu varenajiem kodolspēkiem, kurus mēs esam konsekventi nostiprinājuši."

Komentāri [9]
#
Džordž 7.decembris 2017 16:50 atbildēt
Lai Kims čens mazāk pļut, ka viņš ir šis tautas sirds. Pilnīgi jāsmejas par tādu muļķi.
 
#
Neslāvs 7.decembris 2017 12:39 atbildēt
Nez ko tie Z korejieši tik mīļi krievam, vai grasās atsākt celt komunismu. Ja kāda komuņagu raķete arī pacelsies gaisā, tad Vladivostoka ir vieta , kur tā mierīgi var arī nokrist.
 
#
Artis 7.decembris 2017 12:38 atbildēt
iepriekšējiem komentētājiem: jūs ko, stulbi palikuši? Vai arī kremļa troļļi....
 
#
Tāds viegls weekend(a) smīniņš uzraujas.... 7.decembris 2017 12:05 atbildēt
ZK izmisums ir pamatots. Tie nevarēs stāvēt pretī ASV žandarmam.
Tomēr panikai nav iemesla. Krievija ir savilkusi milzīgu armijas kontingentu Vladivostokā. Ķīna, paralēli ASV macībām, sakoncentrējusi milzīgus jūras un gaisa spēkus, gatava dot prettriecienu NATO.
Pēc nodevīgās Trumpa apstiprināšanas Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, ASV spēkiem klāsies grūti visās pasaules malās. ... un ja līdz šā gada beigām BRICS apstiprinās savu jauno valūtu Juan, tad ASV $ hegemonijai būs pienācis beigu sākums.
 
#
yy » Tāds viegls weekend(a) smīniņš uzraujas.... 7.decembris 2017 12:24 atbildēt
Krievija un Ķīna grasās karot ASV pusē.
 
#
:) 7.decembris 2017 11:25 atbildēt
zk jau nevienam netaisās uzbrukt pirmā. tā tikai apliecina savu gatavibu atbildet uz asv agresiju pēc pilnas programmas. un ka asv meklē kašķi ir acīmredzami
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers