Pasaulē: Tā dēvētās bruģa revolūcijas dalībnieks Bērziņš izdošanas spriedumu pārsūdz 6 komentāri
 
Pasaulē

Tā dēvētās bruģa revolūcijas dalībnieks Bērziņš izdošanas spriedumu pārsūdz

 
PRASA BRĪVĪBU. Brīvību politiski ieslodzītajam. Krekliņu ar šādu uzrakstu čehu valodā Ansis Ataols Bērziņš ģērbj uz tiesas sēdēm / FOTO: Antra GABRE

Ansis Ataols Bērziņš ieslodzījumā Čehijā atrodas kopš aprīļa, kad viņu aizturēja. Čehijas apgabaltiesa septembrī lēma, ka tā dēvētās bruģa revolūcijas dalībnieks Bērziņš ir jāizdod Latvijai.

Viņa aizstāvis zvērināts advokāts Jānis Mucenieks informē, ka tikai novembra beigās ir saņemts iztulkotais Čehijas tiesas nolēmums. Tas tiks pārsūdzēts Čehijas Augstākajā tiesā.

Advokāts uzsver to, ko sacīja pēc tiesas sēdes Čehijas pilsētas Liberecas tiesā, kurā pirms pāris mēnešiem tika lemts par Anša izdošanu vai neizdošanu Latvijai. Proti, ka Čehijas apgabaltiesa nav vērtējusi visus būtiskākos aizstāvības argumentus, kādēļ izdošana uz Latviju juridiski nav pieļaujama. Čehijas tiesa ir pārkāpusi starptautisko regulējumu, ka izdošanas lietas ir jāizskata, ilgākais, trīs mēnešu laikā. Ja šajā termiņā lietu izskatīt nevar, tad persona ir nekavējoties jāatbrīvo no apcietinājuma un jāatsaka izdošana, norāda J. Mucenieks. Taču tā nenotika. Tiesa ignorēja arī A. A. Bērziņa pēdējā vārdā sacīto un viņa aizstāvju argumentus par situāciju Latvijas ieslodzījuma vietās un viņam izteiktajiem draudiem.

A. A. Bērziņš nav mainījis viedokli - viņa lieta Latvijā ir politizēta. Pēdējā vārdā tiesā viņš teica: «Esmu gatavs tapt tiesāts, bet gribu, lai tiesa ir taisnīga; lai noskaidro, kas tiešām notika 2009. gada 13. janvārī; lai tiesa izanalizē, kāda varasvīru rīcība noveda pie tā; lai tiesa ar profesionālu ekspertu palīdzību izanalizē, ko labu vai sliktu Latvijai nesuši šie notikumi.» Čehijas apgabaltiesa neieklausījās argumentos un ignorēja norādes par politizētu procesu.Komentāri [6]
#
Dīvaini dīvaini... 5.decembris 2017 21:47 atbildēt
Vai nevajag tiesāt visus, kas taisa nekartibas pa Eiropu.
Daudz lielākas Dedzina masīnas masvweidā. Dauza ārā lielās veikalu vitrīnas. Un viņus pat neaiztur. Izliekas, ka neredz.
 
#
Valdis Freimantāls 5.decembris 2017 18:06 atbildēt
Čehijas tiesai jāņem vērā, ka Latvijā biedrošanās tiesības atņēma latviešiem 1993. gada 18.februāra naktī.

Tauta nospiesta uz ceļiem, bez jelkādam iespējam ietekmēt komunistu un čekistu pretlatvisko politiku!

Ansis ir cīnītājs par demokrātijas principu cienīšanu Latvijā!

Vara iznīcināja Rīgas Latviešu Biedrības likumīgo darbību savā biedrības namā Merķeļa iela 13.

Tuvāk lasiet www Mosties, celies, strādā! (internetā).
 
#
Dace 5.decembris 2017 17:42 atbildēt
Nosist shaadus urlas ar suudainu koku, ko beigaas iestumt anaalajaa atveree shaadiem urlenjiem - beerznjiem!
 
#
Adel » Dace 5.decembris 2017 17:51 atbildēt
Paklau skat ka tu no naida nedabuu aknu cirozi..naids saiisina muuzu...savus naidiigos komentus pietaupi apollo un tur urlojies un vatnikojies..sedi tur un pluuti.
 
#
Broņislava » Dace 5.decembris 2017 18:35 atbildēt
Būtu nu kaunējusies. Tu tak te esi tikpat pratsa un agresīva, un izrunājies nu jau gluži kā mūsu spīķere Mūrniece. Un arī pēc skata - abas it kā cērmēm būtu apsēstas Tāpēc arī tāds naids uz latviešu tautu. Tāpēc jau viņu nīdējiet visiem spēkiem. Bet mēs tak vēl neesam galīgi visi pie zemes nosisti. Tak nāks tas piektais gads - kā tajā Paula dziesmā.
 
#
Antiņš 5.decembris 2017 16:24 atbildēt
Brīvību Bērziņam! Pašam godīgākajam no Bērziņiem!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers