Pasaulē: Irākā noticis terorakts; vismaz 50 bojāgājušie 1 komentāri
 
Pasaulē

Irākā noticis terorakts; vismaz 50 bojāgājušie

 
Attēlam ilustratīva nozīme / AFP/Scanpix

Ceturtdien Irākas dienvidos netālu no Nāsirījas pilsētas uzbrukumā ar šaujamieročiem un mīnēta auto sprādzienā nogalināti vismaz 50 cilvēki, arī vairāki irāņi, pavēstīja vietējās amatpersonas.

"Upuru skaits šobrīd ir 50 nogalinātie un 87 ievainotie," sacīja pārsvarā šiītu apdzīvotās Dīkāras provinces veselības nozares amatpersona Abdelhuseins al Džabri.

Bojāgājušo skaits var pieaugt, jo daudzu ievainoto stāvoklis ir smags, viņš brīdināja.

Pirmais uzbrukums, kurā izmantoti šaujamieroči, noticis netālu no kāda restorāna, bet drīz pēc tam šajā pat apvidū pie drošības struktūru kontrolpunkta detonēts mīnēts auto, sacīja amatpersona.

Maskēšanās nolūkā uzbrucēji bija saģērbušies šiītu paramilitārā grupējuma "Hashed al Shaabi" formās.

Apvidu, kurā noticis uzbrukums, šķērso šiītu svētceļnieki, kas dodas tālāk uz ziemeļiem uz svētajām pilsētām Nedžefu un Kerbelu. Pašā Dīkārā terorakti ar lielu upuru skaitu līdz šim nebija notikuši.

Atbildību par teroraktu uzņēmies džihādistu grupējums "Islāma valsts", kas regulāri rīko teroraktus Irākā, kur tas pēdējā laikā zaudējis plašus apvidus ASV atbalstītajiem valdības spēkiem.

Komentāri [1]
#
Petja 14.septembris 2017 20:23 atbildēt
Irākā taču demokrātiju un kārtību ievieš tēvocis semijs nu kā ta tur šo apmācītie teroristi galē savus TAUTIEŠUS.Ko ta tur dara janki "labie puikas".FUI.ģermāņu zurnalisti sameklējuši galus ieroču piegādei teroristiem Sīrijā no bijušām soc valstiņām,tagad otan sabiedrotām,caur janki bāzi Ramštein.Veikli "labie puikas"janki un tommi.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers