ANO: Sīrijas nemierniekiem jāapzinās, ka viņi karu nav uzvarējuši
©Scanpix.ee

Sīrijas opozīcijai ir jāapzinās, ka tā pilsoņkarā nav uzvarējusi, otrdien sacīja ANO Sīrijas miera sarunu vidutājs Stafans de Mistura, paužot pārliecību, ka konflikta realitātes atskāršana sekmēs miera līguma panākšanu.

Viņš arī norādīja, ka Sīrijas valdība nevar "vienkārši pasludināt uzvaru", jo šāda deklarācija būtu tukša bez sarunu ceļā panāktas vienošanās par sešus gadus ilgušā konflikta izbeigšanu.

"Vienīgā atbilde ir politisks process," žurnālistiem Ženēvā sacīja de Mistura.

Diplomāts mudinājis sašķelto Sīrijas opozīciju nākamajā sarunu kārtā, kas plānota oktobrī, izveidot vienu delegāciju.

"Vai opozīcija spēs būt vienota un pietiekami reālistiska, lai atskārstu, ka tā karu nav uzvarējusi," vaicāja de Mistura.

Saūda Arābijas atbalstītais opozīcijas grupējums Augstā sarunu komiteja uzstāj, ka miera līgumā jāparedz Sīrijas prezidenta Bašara al Asada aiziešana no amata.

Radikālā nostāja izraisījusi šīs organizācijas pretstāvi ar diviem mērenākiem grupējumiem, kas ir pazīstami kā Kairas un Maskavas platformas.

Ņemot vēra iespēju, ka džihādistu grupējums "Islāma valsts" drīzumā tiks sakauts kā Rakā, tā Deir ez Zorā, de Mistura pieļāva, ka nākamā sarunu kārta varētu notikt situācijā, kurā nav aktīvas karadarbības.

Tas nozīmētu, ka valdības un dažādo nemiernieku grupējumu starpā tiek noslēgts "valsts mēroga pamiers", viņš sacīja.

ANO kara gaitā ir palīdzējusi noslēgt vairākus lokālus pamierus, bet neviens no tiem nav turpinājies ilgi.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 320 000 cilvēku.

 
Komentāri 3 Skatīt [3]
Skatīt komentārus [3]