Pasaulē: SVF atliek miljarda dolāru piešķiršanu Ukrainai 4 komentāri
 
Pasaulē

SVF atliek miljarda dolāru piešķiršanu Ukrainai

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme / scanpix

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) pirmdien neapstiprinās starptautiskā aizdevuma daļas maksājumu Ukrainai viena miljarda ASV dolāru apmērā, lai izvērtētu ietekmi, kāda ir Ukrainas noteiktajam kravu pārvadājumu aizliegumam pāri frontes līnijai uz okupētajiem Donbasa rajoniem un no tiem, paziņojusi Ukrainas Finanšu ministrija un centrālā banka.

Ukrainas Finanšu ministrija norādījusi, ka SVF valdes sēde pārcelta, jo nepieciešams precizēt makroekonomiskos rādītājus saistībā ar tirdzniecības blokādes noteikšanu Doņeckas un Luhanskas apgabalu okupētajām teritorijām.

Savukārt Ukrainas Nacionālā banka paziņojusi, ka pirmdien paredzēta monetārās politikas komitejas ārkārtas sēde, lai precizētu makroekonomiskās prognozes, ņemot vērā tirdzniecības blokādes ietekmi.

Ukrainas pārstāvis SVF Vladislavs Raškovičs sociālajā tīklā "Facebook" pavēstījis, ka SVF gaida no Ukrainas precizētos makroekonomiskos datus tuvāko dienu laikā.

Savukārt SVF paziņojumā teikts, ka "SVF valdes sēde Ukrainas jautājumā, kas bija paredzēta 20.martā, ir atlikta, lai dotu iespēju izvērtēt pēdējā laika notikumu ietekmi uz [aizdevuma] programmu Ukrainai".

SVF vairākkārt ir atlicis kārtējo maksājumu piešķiršanu Ukrainai noi 17,5 miljardu dolāru vērtās programmas, izsakot pretenzijas Ukrainas valdībai par tās ekonomisko politiku.

Jau ziņots, ka 15.martā Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padome nolēma pārtraukt kravu pārvadājumus pāri frontes līnijai uz okupētajiem Donbasa rajoniem un no tiem. Šāds lēmums pieņemts, reaģējot uz pašpasludināto Doņeckas un Luhanskas "tautas republiku" varasiestāžu īstenoto Ukrainā reģistrēto uzņēmumu pārņemšanu.

Komentāri [4]
#
Zelma 21.marts 2017 13:50 atbildēt
Meliem isas kājas ! Kartejie latvijas perkamo mediju meli ! Tirdznieciba ar donbasu tika partraukta vispirms ,kad fasitu grupejumi bloķeja sliedes ,tikai pec tam ,doneckas iedzivotaji pārnema sava ipasuma ukrainas valsts ipasumus ,jo ukrainas valdiba ar savu blojadi no tiem atteicas !
 
#
maidauņi dolbannie 20.marts 2017 22:27 atbildēt
Pat beigta ēzeļa ausis tiem lopiem nedrīkstētu uzticēt, kādu vēl miljardu?!
 
#
mauzoleja spoks » maidauņi dolbannie 20.marts 2017 23:11 atbildēt
Nedirs raimond, tu uzvedies kā krievu fašists un tevi tiesās Nirnberga 2. Pavisam drīz.
 
#
to » mauzoleja spoks 21.marts 2017 1:14 atbildēt
Par ko nez tiesās?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers