Pasaulē: Nīderlande pārņems NATO patrulēšanu Baltijas valstu gaisa telpā 3 komentāri
 
Pasaulē

Nīderlande pārņems NATO patrulēšanu Baltijas valstu gaisa telpā

 
Valda Kalniņa, F64 Photo Agency

Nīderlandes kontingents šonedēļ pārņems NATO patrulēšanas misiju Baltijas valstu gaisa telpā no Zokņu aviobāzes Šauļu pievārtē, paziņoja alianse.

Svinīgā ceremonijā Šauļos ceturtdien Nīderlandes kontingents nomainīs Francijas kolēģus. Pasākumu apmeklēs Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis, Bruņoto spēku komandiera pienākumu izpildītājs ģenerālmajors Vitalijus Vaikšnors, kā arī Francijas un Nīderlandes karavīri.

Vācijas kontingents ar četriem iznīcinātājiem "Eurofighter Typhoon" turpinās misiju no Igaunijas Emari gaisa spēku bāzes.

NATO dalībvalstis Latvijas, Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas patrulēšanu rotācijas kārtībā veic kopš 2004.gada marta, kad Baltijas valstis tika uzņemtas aliansē. Pieaugot Krievijas militārajai aktivitātei reģionā, Baltijas valstis ir izteikušas vēlmi, lai NATO kontingenta iznīcinātājiem to teritorijās būtu tiesības krīzes gadījumā veikt kaujas uzdevumus.

Kopš 2014.gada atbalsta misija tiek veikta arī no Emari bāzes Igaunijā.

Komentāri [3]
#
Joņs 3.janvāris 2017 11:02 atbildēt
Nu tagad virs Baltijas būs kaņepju aromàts! Hehehe... ☺
 
#
Raimonds 3.janvāris 2017 7:17 atbildēt
Kas to NATO te vispār sauca uz Baltiju? ... vismaz Latvijas iedzīvotāji tie nebija ...
 
#
V-11 » Raimonds 3.janvāris 2017 20:56 atbildēt
Tavai zināšani Latvija ir NATO valsts tapeic sabiedoto plec mums ir svarīgs. Pareizi gan saproti un norādi ka Latvijas iedzīvotāji(šarikovieši) gan ne ,bet ko gan no krievu ,tatāru vergu tautas pabirām var gribēt,,,visu izlemj Latvijas pilsoņi.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers