Rīgā: Notiks kārtējais protets, lai nepieļautu mācības skolā tikai latviešu valodā 7 komentāri
 
Rīgā

Notiks kārtējais protets, lai nepieļautu mācības skolā tikai latviešu valodā

 
F64

Ceturtdien, 8.februārī, notiks kārtējā protesta akcija pret pāreju uz mācībām latviešu valodā, informēja Latvijas Krievu savienībā.

Šoreiz protests notiks Rīgā, iepretim Saeimas ēkai, plkst.8.30. "Tas ir laiks, kad deputāti nāks uz parlamentu. Akcijas dalībniekiem būs iespēja tieši vērsties pie likumdevējiem," skaidrots protesta pieteikumā.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domē, protestā pieteikta aptuveni 300 cilvēku dalība.

Protesta pieteikumu iesniedza Krievu skolu aizstāvju štābs. Protests, kā skaidroja tā pieteicēji, pieteikts šajā laikā, jo tieši ceturtdien Saeimā paredzēts izskatīt likumprojektu par grozījumiem likumos, paredzot pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā.

Kā ziņots, Ministru kabinets janvārī piekrita no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Valdība piekrita grozīt Izglītības likumu un Vispārējās izglītības likumu, abos normatīvajos aktos iekļaujot nosacījumus, kas jāsasniedz, lai nodrošinātu pāreju uz mācībām latviešu valodā, pārmaiņas noslēdzot 2021./2022.mācību gadā.

Izglītības un zinātnes ministrijā skaidroja, ka pārmaiņu mērķis ir nodrošināt ikvienam bērnam Latvijā līdzvērtīgas iespējas iegūt kvalitatīvu izglītību, kas veicina 21.gadsimtā nepieciešamo zināšanu, prasmju un attieksmju apguvi. Jaunais mācību valodas regulējums paplašinās mazākumtautību jauniešu iespējas profesionālajā un augstākajā izglītībā, kur mācības notiek latviešu valodā, kā arī viņu konkurētspēju darba tirgū.

Komentāri [7]
#
Krievijas pilsoni,macaties,ka Latviesi runa Krievija! 5.februāris 2018 20:40 atbildēt
Ta diena pienakusi kad viniem jasak runat Latviski,ja grib dzivot Latvija,SUPER,tas butu!
 
#
Kartupelis ar mugurkaulu 5.februāris 2018 19:40 atbildēt
Tie protesti ir krievu kolonistu pēdējā agonija!!!Cik tad atkal atnāks???Pāris veco krievu okupntu,kas visa sava koloniālā mūža laikā Latviski ir iemācījušies pateikt tikai labģēn un paļģēs un to pašu pasaka ar akcentu.
 
#
grafists. » Kartupelis ar mugurkaulu 5.februāris 2018 21:29 atbildēt
Смотри, мудак, как бы агония у тебя самого не началась. И у государства твоего уродского тоже. Нам то терять уже нечего, зато вам – есть чего, понатырили за эти годы то. Смотри, смотри.
 
#
Novērotājs » Kartupelis ar mugurkaulu 6.februāris 2018 0:37 atbildēt
Kāds var pārtulkot?
 
#
Kartupelis ar mugurkaulu 5.februāris 2018 19:40 atbildēt
Tie protesti ir krievu kolonistu pēdējā agonija!!!Cik tad atkal atnāks???Pāris veco krievu okupntu,kas visa sava koloniālā mūža laikā Latviski ir iemācījušies pateikt tikai labģēn un paļģēs un to pašu pasaka ar akcentu.
 
#
... 5.februāris 2018 19:19 atbildēt
Protesti ir jāignorē, jo protestētāji neieredz latviešu valodu, jo tā viņus dzen neērtībās. Ikdienā protestētāji ignorē latviešu valodu. Ikdienā protestētāji pret latviešu valodu apzināti nevēlas lietot un saprast latviešu valodu. Vai tas nav fašisms?
 
#
Valoda 5.februāris 2018 18:40 atbildēt
Pēc tik ilga laika vienreiz Latvijas politiķiem vajadzētu atmest mīkstmiesību un tikt galā ar šo problēmu. Gaidīt, ka krievi beidzot sapratīs kādā valstī viņi dzīvo laikam ir naivi.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers