Rīgā: Rīga nonākusi "pirmrindniekos" iedzīvotāju skaita samazināšanās ziņā 16 komentāri
 
Rīgā

Rīga nonākusi "pirmrindniekos" iedzīvotāju skaita samazināšanās ziņā

 
imago/imagebroker / Scanpix

Latvijas galvaspilsēta Rīga ir iekļuvusi ietekmīgā Lielbritānijas medija Financial Times visstraujāk sarūkošo pilsētu sarakstā.

Financial Times apraksta situāciju, kurā Jičunas pilsēta Ķīnas ziemeļaustrumos vien pāris desmitgades atpakaļ piedzīvoja varenu izaugsmi, no necilas pilsētiņas Krievijas pierobežā kļūstot par vienu no augošākajām pilsētām valstīm. Tas viss pateicoties mežu izciršanai un kokrūpniecībai. Tomēr pavisam ātri - laika posmā no 2005.-2015. gadam - iedzīvotāju skaits mazinājies par 111 tūkstošiem. Iemesls - mežciršanas industrija piedzīvoja pamatīgu kritumu, jo vairs nav atlicis mežu.

Tas ir tikai viens no neskaitāmajiem piemēriem, kur pilsēta industriālā krituma rezultātā ievērojami un nepārtraukti zaudē iedzīvotājus.

Financial Times

FT apskats izrādījies pagalam nelāgs arī Latvijai, kuras galvaspilsēta Rīga - līdztekus Jičunu, kā arī Kulnu pilsētai Bangladešā un Agadiru pilsētai Marokā, ir iekļuvusi vissmagākajā iedzīvotāju skaita samazināšanās kategorijā -12% līdz -14,9%.

Komentāri [16]
#
Vai var būt savādāk? 20.jūnijs 2017 22:35 atbildēt
Nenormālie NĪN dzen cilvēkus no Rīgas prom. Un Rīgas Būvvalde, tas ir kaut kas neiespējams! Drīz Rīgā apstāsies jebkuri būvdarbi, ja pāris ķieģeļu pārvietošanai ir nepieciešams projekts, visādas apdrošināšanas un dažādi žurnāli, vēl firma, kas to izdara - tad tas vairs nav saprāta robežās. Ja sastopas ar šo birokrātiju, tad jābēg neatskatoties. Un daudzi to arī dara - un viss kārtībā.
 
#
veiksmes stasts 20.jūnijs 2017 21:08 atbildēt
vai ta avize,, Financial times,, nevar pasniegt specbalvu dombrovskim,galvenajam censonim Rigas iedzivotaju samazinasas joma !
 
#
uu 20.jūnijs 2017 7:44 atbildēt
un cik pierīgas pensionāru piedeklarējušies Rīgā,lai samazinātu transporta izdevumus.
 
#
Finks 20.jūnijs 2017 6:44 atbildēt
Muzikologa Arvīda Bomika portrets pie ziņas par Paula Kveldes aiziešanu mūžībā pārverties par divām svecēm uz sarkana fona... Izcili kompetenti strādāts.
 
#
zuks 20.jūnijs 2017 6:13 atbildēt
vai ta tikai Rīga -visā Latvijā drīz nebūs cilvēki-pateicoties nevisai prātīgu deputāteļu domāšanai pēc principa-ka tik pats pierijies.
 
#
Skolnieciņš » zuks 20.jūnijs 2017 6:43 atbildēt
Vajag slēgt robežu.
 
Skatīt visus 16 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers