Reģionos: Daugavā pie Jēkabpils strauji palielinās ūdens līmenis 2 komentāri
 
Reģionos

Daugavā pie Jēkabpils strauji palielinās ūdens līmenis

 
Dāvis ŪLANDS, F64 Photo Agency

Daugavā pie Zeļķu tilta par 40 centimetriem pārsniegts bīstami augstais ūdens līmeni, proti, 680 centimetri virs stacijas nulles atzīmes, izraisot zemāko vietu applūšanu, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kopš 18.janvāra ūdens līmenis strauji paaugstinās arī pie Jēkabpils. Šovakar plkst.18.30 Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis sasniedzis 497 centimetrus virs novērojumu stacijas nulles atzīmes, kas ir 1,3 metri zem palieņu applūšanas līmeņa un var tikt pārsniegts tuvākajā naktī.

Kā norāda centrs, turpinoties intensīvai vižņu iešanai, tie sablīvējas Daugavas posmā Jēkabpils-Zeļķi, tāpēc šajā posmā gaidāmas krasas ūdens līmeņa izmaiņas.

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija, Daugavā augšpus Jēkabpils pārsvarā turpinās pakāpeniska ūdens līmeņa pazemināšanās.

Šīs nedēļas sākumā Daugavā pie Pļaviņām izveidojās ledus sega. Augšpus ledus segas krājas un blīvējas vižņi, jo gandrīz visā upes garumā turpinās vižņu veidošanās. Hidrologi prognozē, ka tuvākajās dienās Daugavā saglabāsies intensīva vižņu iešana un posmā Jēkabpils - Pļaviņas iespējama strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās.

Sagaidāms, ka Daugavas lielākajā daļā un vairumā citu upju turpināsies ūdens līmeņa pazemināšanās vai nelielas svārstības, bet ledus iešana vietām var izraisīt straujas ūdens līmeņa izmaiņas.

Komentāri [2]
#
. 19.janvāris 2018 23:37 atbildēt
nevis palielinās, bet paaugstinās! kas par latviešu valodu?!
 
#
Kavurs un Poliņjaka kabinets, joptvajumaķ 19.janvāris 2018 22:11 atbildēt
Bangas kāpj arvien augstāk un nepaies ilgs laiks līdz tās aprīs mūs visus.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers