Reģionos: Aizkrauklē no bērnudārza izslēgs bērnus, kuru vecāki nemaksā par ēdināšanu 2 komentāri
 
Reģionos

Aizkrauklē no bērnudārza izslēgs bērnus, kuru vecāki nemaksā par ēdināšanu

 
pixabay.com

Aizkraukles novada domes 2014.gadā pieņemtie saistošie noteikumi “Kārtība bērnu reģistrācijai un uzņemšanai Aizkraukles novada pirmsskolas izglītības iestādēs” paredz, ka gadījumos, ja vecāki divus mēnešus neveic maksu par ēdināšanu, bērnudārzam ir jāvienojas ar vecākiem par parāda atmaksas grafiku, bet, ja tas netiek pildīts, ir tiesības bērnu atskaitīt no pirmsskolas izglītības iestādes, vēsta portāls staburags.lv.

Pirmsskolas izglītības iestādes gadījumos, kad vecāki paliek parādā, ir bijušas saprotošas un ir komunicējušas ar vecākiem, taču ne vienmēr tas ir sasniedzis rezultātu. Vecāki ir palikuši parādā, bērns ir devies uz skolu. Tāpēc šomēnes sākts preventīvais darbs, lai šādas situācijas neveidotos.

“Vecāki, kuri šomēnes, saņemot paziņojumu no bērnu audzinātājām, raizējas par to, ka viņiem kā parāds tiek uzrādīta iepriekšējā mēneša rēķina summa, kuru tie ir samaksājuši, var nesatraukties. PII saņēma kopsavilkumu, kas tika veidots uz 30. novembri, tāpēc par novembra mēnesi maksājumā summa uz to brīdi tika uzrādīta kā nesamaksātā summa,” informē novada pašvaldība.

“Savukārt vecākus, kuru parāda summa uzrādīta lielāka par iepriekšējā mēneša rēķinu, aicinām parādus segt vai vienoties ar bērnudārzu par parāda nomaksu. Pretējā gadījumā saskaņā ar saistošajiem noteikumiem jūsu bērnu varēs atskaitīt no pirmsskolas izglītības iestādes, savukārt pašvaldība izvērtēs nepieciešamību vērsties tiesā par parāda piedziņu,” brīdina pašvaldība.

Pašvaldība aicina parādu par bērnu ēdināšanu segt vai ar pašvaldību vienoties par parāda nomaksu arī tos vecākus, kuru bērni jau ir beiguši bērnudārzu un šobrīd apmeklē skolu. Pašvaldība arī šajā gadījumā izvērtēs nepieciešamību vērsties tiesā par parāda piedziņu.

Avots: staburags.lv

Komentāri [2]
#
ome 5.janvāris 2018 19:55 atbildēt
Kā redzams Aizkraukles novada domei bērns nav vērtība. Un ko tas bērns bez uzraudzības un neēdis mājās darīs? Tie darboņi, kas pieņēma šo lēmumu, laikam neapjēdz, ka tiks sodīts bērns. Varbūt sociāla dienesta madāmas varētu izkustēties un apsekot katru šādu ģimeni, nevis lai draudētu un sodītu, bet izlemtu, kādu REĀLU palīdzību var sniegt pašvaldība.
 
#
Adel 5.janvāris 2018 16:42 atbildēt
Luk cik talu nonakusi esam ka vecaki vaira par edinadanu nevar samaksat...bet valdibas kropli sanem algas tukstosys...pue tam piecgadigo un sesgadigo bernu apmaciba ir obligata un no iestafes izmest nedrikst.berns var atnakt tikai uz nodarbibam un iet majas bez pusdienamm.bet jautajums vai herns drikst visu dienu dzivot needis..un vai tas ir normali..ir berni kuri reizi diena paed..ko darisiet atnemsiet bernus...te ir vien nabagmaja he valstsmteikeu trako maaja
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers