Reģionos: Uz Daugavpils šosejas noplūduši aptuveni 100 litri slāpekļskābes 1 komentāri
 
Reģionos

Uz Daugavpils šosejas noplūduši aptuveni 100 litri slāpekļskābes

 
Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency

Incidentā, kas šopēcpusdien notika Daugavpils šosejas 134.kilometrā, Krustpils novadā, pie Spuņģēniem, no kravas automašīnas noplūduši aptuveni 100 litri slāpekļskābes, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Viņa teica, ka saskaņā ar VUGD rīcībā esošo informāciju konkrētais apjoms noplūdis no viena plastmasas konteinera, kura tilpums esot 1000 litri.

Kravas automašīnas šoferis pats esot pamanījis tvaikus, kas nākuši no automašīnas, tāpēc viņš apturējis transportlīdzekli un ziņojis par notikušo atbildīgajiem dienestiem.

VUGD glābēji patlaban vēl atturējās prognozēt, cik daudz laika būs nepieciešams, lai novērstu radušās sekas, taču netiek izslēgts, ka darbi aizņems vēl vairākas stundas un turpināsies arī sestdien.

Četri Krustpils novada Spuņģēnu iedzīvotāji, kuri šopēcpusdien tika evakuēti no savām mājām blakus notikušās slāpekļskābes noplūdes dēļ, pagaidām paliks pie saviem radiniekiem, aģentūrai LETA pastāstīja Krustpils novada Civilās un vides aizsardzības speciālists Edgars Līcis.

LETA jau ziņoja, ka šopēcpusdien Daugavpils šosejas 134.kilometrā, pie Spuņģēniem, no kravas automašīnas noplūda slāpekļskābe. Negadījuma vietā ieradās atbildīgie dienesti, tika ierobežota satiksme, bet no tuvējās 300 metru apkārtnes evakuēti četri iedzīvotāji.

Internetā publiski pieejamā informācija liecina, ka slāpekļskābe ir ļoti spēcīgs oksidētājs, kas spēj oksidēt gandrīz visus metālus un nemetālus, kā arī noārdīt augu un dzīvnieku audus. Koncentrēta slāpekļskābe ir kodīga un pat nelielos daudzumos atstāj uz ādas dzeltenus plankumus.

Valsts vides dienesta apgalvo, ka situācija incidenta vietā tiek kontrolēta un bīstamība ir mazinājusies.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XI nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi pret dabas vidi". Procesa laikā tiks skaidroti visi notikušā apstākļi.

Kā liecina "Latvijas valsts ceļu" sniegtā informācija, negadījuma dēļ Daugavpils šosejas posmā starp Pļaviņām un Jēkabpili ir bloķēta satiksme. Minētais ceļa posms varētu būt slēgts vēl vairākas stundas. Negadījuma vietu ir iespējams apbraukt, jau Aizkrauklē vai Jēkabpilī šķērsojot Daugavu un izmantojot autoceļu Aizkraukle-Jēkabpils (P76).

Komentāri [1]
#
VICTORIA SALGADO 23.septembris 2017 1:00 atbildēt
Labdien!
Vai jums ir nepieciešams aizdevums? Vai jums ir nepieciešams ārkārtas finansējums jūsu projektam vai citiem mērķiem? Vai jums ir parāds, un jums ir nepieciešams parādu konsolidācijas aizdevums? Mēs esam šeit, lai palīdzētu jums finansiāli, jo mēs piedāvājam ātrus un uzticamus aizdevumus ar procentu likmi 2% apmērā cilvēkiem, uzņēmumiem un sabiedrībām visā valstī. Mūsu noteikumi un nosacījumi ir skaidri un ļoti saprotami. Mūsu ilgums ir līdz 30 gadiem atkarībā no nepieciešamā aizdevuma apjoma un darījums ir 100% drošs un drošs visiem klientiem. Plašākai informācijai un, lai pārbaudītu, vai jūs varat sazināties ar mums pa e-pastu
(victoriasalgadoloanfirm@gmail.com)
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers