Kriminālziņas: Aptur krāpnieku grupējumu, kas valstij radījis zaudējumus 1,7 miljonu eiro apmērā 7 komentāri
 
Kriminālziņas

Aptur krāpnieku grupējumu, kas valstij radījis zaudējumus 1,7 miljonu eiro apmērā

 
pixabay.com

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde sadarbībā ar Valsts policijas pretterorisma vienību "Omega", veicot 27 kratīšanas, apturējusi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumu, pavēstīja VID Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Evita Teice-Mamaja.

Viņa informēja, ka grupējuma noziedzīgās darbības laika periodā no 2016.gada janvāra līdz 2017.gada augustam valsts budžetam radījušas apmēram 1,7 miljonu eiro zaudējumus. Deviņas personas atzītas par aizdomās turētām, bet nozīmīgākie pierādījumi izņemti, izmeklētājiem atklājot slepenas grupējuma biroja telpas.

Šogad 5.septembrī sāktā kriminālprocesa ietvaros VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki veica 27 kratīšanas Rīgā, Rīgas rajonā un Jelgavā kriminālprocesā iesaistīto personu dzīvesvietās, birojos un automašīnās. Kratīšanu laikā atrasti un izņemti skaidras naudas līdzekļi aptuveni 95 000 eiro apmērā, kā arī kontrabandas cigaretes un šaujamieroči, kam tiks veikta ekspertīze.

Tāpat kratīšanu laikā izmeklētāji atklājuši grupējuma slēptās biroja telpas. Tajās atrastas un izņemtas aizturēto personu pašrocīgi veidotās darījumu shēmas ar darījumu ķēdē iesaistīto uzņēmumu nosaukumiem, visu darījumu ķēdē iesaistīto fiktīvo uzņēmumu kodu kalkulatori, banku kartes, zīmogi, telefoni kā arī liels daudzums fiktīvo darījumu dokumentu.

pixabay.com

"Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziedzīgais grupējums izveidoja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus. Apturētais grupējums darbojās vairākās tautsaimniecības jomās - nodrošināja kravu pārvadājumus pa autoceļiem, nodarbojās ar automobiļu rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecību, drošības sistēmu un personiskās drošības pakalpojumu sniegšanu," klāstīja Teice-Mamaja.

Kriminālprocess par minētā grupējuma noziedzīgajām darbībām sākts pēc Krimināllikuma 218.panta otrajā daļā un 195.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm. Tā ietvaros aizturētas deviņas personas, kurām uz doto brīdi piemērots aizdomās turētās personas statuss.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiks sniegta.

Komentāri [7]
#
Aga 21.septembris 2017 13:33 atbildēt
mēs te zinām grupējumu, kas katru gadu norok vismaz 5 miljardus, saucas LR Finanšu Ministrija!
 
#
lapa 21.septembris 2017 13:19 atbildēt
laikam krievi , vini visu laiku uzbruk latvijai . deretu saimas deputatiem pacelt algas , vini nabadzini nespej ne paest , ne pieklajigi apgerbties.
 
#
Pakavots 21.septembris 2017 12:53 atbildēt
Tos, kas rada zaudejumus 55 MILJARDU apmērā neapturēs. USD apžilbinājis acis.
 
#
vendetta 21.septembris 2017 11:58 atbildēt
Palabošu virsrakstu - Aptur krāpnieku grupējumu, kas VALSTS PĀRVALDEI (nevis valstij) radījis zaudējumus 1,7 miljonu eiro apmērā!
 
#
H » vendetta 21.septembris 2017 12:08 atbildēt
Pilnīgi piekrītu - valsts prāvaldes algām un uzpūstajiem štatiem. BŪTĪBĀ KĀ DIVU KARTEĻU CĪŅA, kur valstij ir lielākas priekšrocības. Bet kāpēc nav iespējams prasīt atbildību no valsts prāvaldes PAR KATASTROFĀLI SLIKTU DARBU.?
 
#
Sapratām 21.septembris 2017 9:44 atbildēt
Tie ir laucinieki.
 
#
janis » Sapratām 21.septembris 2017 13:35 atbildēt
jā?, jo tipiski latviešiem - šiem arī Sprīdītim un Kurbadam nebija uzvārdu. Vajadzēja himnā kaut ko iepīt arī par pasakām - kā nekā tuvojas latviešu valsts simtgade - nu šie dies , dziedās un kas vainas pasakām?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers