Kriminālziņas: Kiprā aizturētais Germans Milušs jau esot ticis uz brīvām kājām 6 komentāri
 
Kriminālziņas

Kiprā aizturētais Germans Milušs jau esot ticis uz brīvām kājām

 
Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Jūrmalas pašvaldības 2005.gada vēlēšanu kukuļošanas krimināllietā notiesātais uzņēmējs Germans Milušs, kurš pirms nedēļas tika aizturēts Kiprā, piektdien, 11. augustā atbrīvots no apcietinājuma.

Larnakas tiesa uzskatīja, ka līdz jautājuma izskatīšanai par Miluša izdošanu Latvijai viņam nav nepieciešams atrasties apcietinājumā un ir piemērojami citi, ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, norāda advokāte.

Jautājums par Miluša izdošanu Latvijai tiks skatīts tiesas sēdē 22.augustā.

Kā ziņots, no 2007.gada 23.aprīļa starptautiskajā meklēšanā izsludinātais Milušs tika aizturēts Larnakā un tagad Latvijas Ģenerālprokuratūra kārto formalitātes, lai panāktu viņa izdošanu un nogādāšanu Latvijā.

Kipras ziņu aģentūras CNA iepriekš vēstīja, ka 54 gadus vecais Milušs aizturēts 3.augustā, kad uz Kipru bija atlidojis ar vakara reisu no Maskavas. Pasu kontrolē konstatēts, ka Krievijas pilsonis ir Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas "Interpols" meklēšanā, vēsta CNA.

Latvijas mediji jau iepriekš vēstījuši, ka Milušs pēc aizbēgšanas no Latvijas apmeties Krievijā un, visticamāk, pieņēmis tās pilsonību.

Pusnaktī Kipras policija saņēmusi orderi viņa arestam, taču Milušs žēlojies par sliktu pašsajūtu, kas saistīta ar augstu asinsspiedienu, un viņš nogādāts vietējā slimnīcā.

Pāris dienu vēlāk tiesa nolēma viņu paturēt aiz restēm līdz 11.augustam.

Jau ziņots, ka Zemgales apgabaltiesa 2007.gada martā bijušo "BMW" tirgotāju Milušu, bijušo Jūrmalas mēru Juri Hlevicki un toreizējo deputāta kandidātu Gvido Hariju Volbrugu atzina par vainīgiem kukuļa došanā toreizējam Jūrmalas domes deputātam Ilmāram Ančānam ("Mūsu zeme"), lai viņš domes priekšsēdētāja vēlēšanās nobalsotu par Hlevicki.

Hlevickim un Milušam piemērots piecu gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju, Volbrugam - trīs gadu brīvības atņemšana nosacīti ar trīs gadu pārbaudes laiku. Miluša sievas iemaksātā drošības nauda - 20 000 latu - ieskaitīta Valsts kasē, nolēma tiesa.

Milušs uz pirmās instances tiesas sēdēm nāca paklausīgi, taču uz sprieduma pasludināšanu nebija ieradies.

Nākamās tiesu instances spriedumu nemainīja.

Milušs tika izsludināts starptautiskā meklēšanā. 2015.gada martā TV3 raidījums "Nekā personīga" vēstīja, ka Milušs dzīvo Krievijā un, visticamāk, pieņēmis Krievijas pilsonību. Valsts policijas Galvenās Kriminālpārvaldes Starptautiskās sadarbības birojs informējis Zemgales apgabaltiesu, ka Milušs savu dzīves vietu deklarējis Krievijā. Ģenerālprokuratūras lūgums viņu izdod nav sekojis, jo Milušs ir pieņēmis Krievijas pilsonību.

"2014.gada 28.martā Zemgales apgabaltiesā no Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta uz mūsu pieprasījumu par Germana Miluša Starptautisko meklēšanu saņemta informācija, ka saskaņā ar Krievijas Federācijas 1999.gada 10.decembra deklarāciju, kura iesniegta, pievienojoties 1957.gada 13.decembra Eiropas Konvencijai par izdošanu, Krievijas Federācija savus pilsoņus citām valstīm neizdod," toreiz teikts tiesas atbildē raidījuma pārstāvjiem.

Hlevickis un Volbrugs sodu jau sen kā izcietuši. Volbrugs pirms pāris gadiem nomira.

Lietā apsūdzēta vēl viena persona - toreizējais partijas "Jaunais centrs" deputāta kandidāts Leonīds Lasmanis. Viņš izvēlējās pazust nedaudz laicīgāk - pēc prokurores lūguma 2007.gada 29.janvārī tika nolemts krimināllietu sadalīt, atsevišķi izdalot Lasmaņa epizodes. Kā toreiz aģentūrai LETA izteicās prokurore Velta Zaļūksne, Lasmanis 2007.gada 15.janvārī ar autobusu caur Ainažu robežkontroles punktu šķērsojis Latvijas un Igaunijas robežu. Vēlāk Interpola Krievijas birojs sniedzis atbildi Latvijas tiesībsargājošām institūcijām, ka Lasmanis ir šķērsojis Igaunijas un Krievijas robežu. Kad Lasmanis tiks atrasts, viņa lietā tiesvedība tiks sākta no jauna.

Komentāri [6]
#
Musina 12.augusts 2017 21:05 atbildēt
Es kaut ko nesapratu, kāta strādāja dome ja Krievijas pilsonis?
 
#
........ 12.augusts 2017 20:31 atbildēt
Priekš kam viņu vilkt uz Latviju?- Lai te turpinātu savu "darbu"-Latvijas iznīcināšanu. Lindermanu jau atvilka - arī bija aizbēdzis.Tā atvilkšana deva tādu rezultātu, ka tieši pateicoties tai visi Latvijas iedzīvotāji ir padarīti pilnīgi beztiesiski - kā vergi. Varnešiem ir kaut kas slikts padomā, ja ar visu varu grib atvilkt uz Latviju pretlatviskos elementus. Gan jau pratīs ar tiem sadarboties, lai visu vērstu Latvijai un latviešu tautai par sliktu, līdzīgi kā tas jau notika ar Lindermanu.
 
#
Antiņš 12.augusts 2017 16:01 atbildēt
Vajadzēja KF prasīt šo izdot Latvijai, tad nebēguļotu pa Kiprām. Krievi ugolovņikus izdod, bet vajadzīgs dokūments uz kā pamata to varētu izdarīt. Tagad Rinkēvic var pieņemt sankcijas pret Kipras iedzīvotājiem un mūs vēl izsviedīs no ES.
 
#
KAUNS 12.augusts 2017 15:33 atbildēt
un citi rotšildmēslu un citu volstrītas salaņsu šuneļi tikmēr turpina izzagt Latviju..
 
#
Ojo 12.augusts 2017 14:20 atbildēt
Vienreiz jau aizbēga uz 10 gadiem, kā tad nav pamata turēt apcietinājumā? Viņs bija jadeporte uz Latvijas cietumu! Atkal pie Putina paspārnē aizskries!
 
#
adel » Ojo 12.augusts 2017 14:43 atbildēt
mūsu valdība ir viena bandītu varza uz visi uz brīvam kaāām.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers