Kriminālziņas: Prokuratūra nodevusi "Latvenergo" lietu; apsūdzības 12 personām 4 komentāri
 
Kriminālziņas

Prokuratūra nodevusi "Latvenergo" lietu; apsūdzības 12 personām

 
F64

Ģenerālprokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai vērienīgo uzņēmuma "Latvenergo" korupcijas pamatlietu, kurā apsūdzētas 12 personas, tostarp bijušais "Latvenergo" prezidents Kārlis Miķelsons.

Prokuratūra aģentūru LETA informēja, ka šajā kriminālprocesā apsūdzības celtas par dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu saistībā ar laika periodā no 2004.gada 8.jūnija līdz 2010.gada 3.martam Rīgas otrās Termoelektrocentrāles (TEC) abās kārtās notikušo iepirkumu procedūru rezultātā noslēgtajiem līgumiem, proti "Latvenergo" un Šveices uzņēmuma starpā noslēgtajiem kopskaitā sešu konsultāciju līgumiem par kopējo summu 8 349 376 eiro.

Tāpat lietā figurē "Latvenergo" un Spānijas uzņēmuma starpā noslēgts Rīgas otrās TEC pirmās kārtas būvniecības līgums par 177 863 607 eiro un apkopes un uzturēšanas līgums par 95 000 000 eiro, kā arī "Latvenergo" un Turcijas uzņēmuma starpā noslēgts Rīgas otrās TEC otrās kārtas būvniecības līgums par 289 596 131 eiro un 57 892 156 ASV dolāriem.

Apsūdzības celtas trim bijušajām "Latvenergo" amatpersonām par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas izraisījušas smagas sekas, sadārdzinot iepriekšminētos sešus konsultāciju līgumus kopā par 452 0811 eiro, ar Spānijas uzņēmumu noslēgtos līgumus kopā par 24 796 966 eiro un ar Turcijas uzņēmumu noslēgto līgumu par 11 289 222 eiro.

F64

Saistībā ar Rīgas otrās TEC abās kārtās noslēgtajiem sešiem konsultācijas līgumiem un Rīgas otrās TEC pirmās kārtas būvniecības un apkopes un uzturēšanas līgumiem trīs bijušās amatpersonas pieņēmušas kukuli kopā 3 967 167 eiro apmērā. Amatpersonas arī apsūdzētas par to, ka saistībā ar Rīgas otrās TEC otrās kārtas būvniecības līgumu pieņēmušas daļu no kukuļa - 191 392 eiro apmērā.

Divām no bijušajām amatpersonām apsūdzības celtas arī par organizētā grupā izdarītu noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā ar citiem organizētās grupas dalībniekiem, kopskaitā astoņām personām, kopā legalizējot 8 252 513 eiro.

Prokuratūra vienai personai apsūdzību cēlusi par "Latvenergo" bijušo amatpersonu izdarītās dienesta pilnvaru pārsniegšanas, kas izraisījušas smagas sekas, atbalstīšanu un kukuļdošanu lielā apmērā bijušajām "Latvenergo" amatpersonām. Tāpat šī persona apsūdzēta par noziedzīgu iegūtu līdzekļu legalizēšanu un par tirgošanos ar ietekmi saistībā ar līgumiem, kas noslēgti starp "Latvenergo" un Šveices, Spānijas un Turcijas uzņēmumiem.

Diviem ārvalsts pilsoņiem apsūdzības celtas par tirgošanos ar ietekmi saistībā ar "Latvenergo" un Šveices uzņēmuma starpā noslēgtajiem sešiem konsultāciju līgumiem. Pret šo Šveices uzņēmumu sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu.

Vēl vienai personai apsūdzība celta par to, ka viņa atbalstīja tirgošanos ar ietekmi, kas notika saistībā ar "Latvenergo" un Turcijas uzņēmuma starpā noslēgto līgumu.

Bez tam tiesai nodotajā kriminālprocesā ir sākti desmit procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu dažādām juridiskajām personām.

LETA jau ziņoja, ka lietā apsūdzēts Miķelsons, kādreizējais "Latvenergo" viceprezidents Aigars Meļko, biznesa konsultants Andrejs Livanovičs, Miķelsona znots Kristaps Štrauss un ekonomists un uzņēmējs Andris Deniņš, kā arī Vācijas un Šveices pilsoņi.

Ģenerālprokuratūra atgādina, ka iepriekš no "Latvenergo" kriminālprocesa atsevišķi izdalītas četras lietas, no kurās divās kriminālprocess ir pabeigts, piemērojot prokurora priekšrakstu par sodu divām fiziskām personām, un piespiedu ietekmēšanas līdzekli - naudas piedziņu - divām juridiskajām personām.

Divi no izdalītajiem kriminālprocesiem, kopskaitā piecu personu apsūdzībā atrodas tiesā. Šobrīd vienā no šiem procesiem notiek tiesvedība pirmajā tiesu instancē, bet otrā - apelācijas instancē.

Tā dēvēto "Latvenergo" amatpersonu krimināllietu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka 2010.gadā. Tā paša gada vasarā birojs veica vērienīgas kratīšanas un aizturēja vairākas amatpersonas, tostarp Miķelsonu, Meļko un citas personas.

2012.gada rudenī KNAB lūdza prokuratūru pie kriminālatbildības saukt kopumā 17 personas.

Komentāri [4]
#
Nu! 22.jūnijs 2017 0:40 atbildēt
Vai te vēl kādam ir jautājumi? Fantastiska komandas Varka! Un tādi čaklie puikas, Neatkarīgajā Latvijā ir Desmitiem. Ja ne simtiem. Nu mazāka mēroga! Kur tagad visi šie aktīvie puikas atrodas, uzturas? Bet tas būs humors, ka viņi visi tiks attaisnoti! Vai izteikts rājiens! Vai no 1 līdz 3 gadi Nosacīts iedots! Vai 10 minimālo algu sods jāsamaksā! Visi šie onkuļi ir sevi nodrošinājuši līdz mūža galam! Bet izlasot šo, jebkuram vienkāršam cilvēkam, ir pilnīgi skaidrs, ka te ir ļoti naudīga noziegumu Buķete! Šeit vajag sodus uz atlikušo mūžu! Nekāda apžēlošana! Galvenajam/ Miķelsonam - mūža ieslodzījums ar pilnīgi un absolūti visas mantas Konfiskāciju! Ar Interpola palīdzību Pilnīgs arests un visu finanšu līdzekļu konfidkācija! Pārējiem Čaklīšiem! Visas mantas, finanšu līdzekļu konfiskācija! Un 25 gadi cietumā! Stingra režīma! Un nepat pusgada apzēlošanu! Un vēl vajag šķetināt Noziegumu tīklu! Kad viņiem visiem iedos šos sodus, viņi noteikti sev aiz restēm vēl kādus vilks līdzi! 100%
 
#
Kendjuks 21.jūnijs 2017 18:41 atbildēt
Nodevusi. Tad jau nekas nebūs.
 
#
alga 21.jūnijs 2017 17:42 atbildēt
Jā, tas Miķelsons nu bija viens uzpūtīgs un lepnīgs tips. Taču lepnība parasti nākot pirms krišanas.. Tā arī šoreiz noticis
 
#
Inta 21.jūnijs 2017 17:28 atbildēt
Vai tad kursa biedrs lauksaimnieciibas mehanizatoros to saveejo korishu veel izruchijis no visas taas `shtelles.`..
:)))?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers