Latvijā: Šopinga svētceļojums uz Šauļiem 41 komentāri
 
Latvijā

Šopinga svētceļojums uz Šauļiem

 
F64

Vērtējot viena vai otra biznesa ienākšanu Latvijā vai Baltijas telpā, nevajadzētu to pārvērst par jaunu reliģiju un pārlieku idealizēt. Šādi notikumi ir jāvērtē racionāli. Jāizmanto tas, kas mums ir izdevīgi, un jāizvairās no tiem piedāvājumiem, kas mums nav izdevīgi. Pirms jūsmot par Lidl cenām, būtu jāatceras, ka Lietuvā jau izsenis cenu līmenis maizei, gaļas un piena produktiem bija zemāks nekā Latvijā. To, bez citiem faktoriem, noteica arī Polijas tuvums. No Kauņas vai Viļņas līdz tuvākajam Polijas hipermārketam ir tikai stundas brauciens.

Vispirms par sausiem faktiem. Braucienam no Jelgavas uz Šauļiem un atpakaļ benzīns man izmaksāja 15 eiro. Sarēķināju, kā iepirkšanās Lidl ietekmētu manas ģimenes pirkuma grozu, kura iegādei Latvijas lielveikalos būtu jātērē 60 eiro, ja akciju preces ir izpirktas, un 50 eiro, ja ņem vērā preces par akciju cenām. Tieši tāds pats grozs Šauļu Lidl izmaksātu… 35 eiro. Lielākie ietaupījumi būtu, pērkot kafiju - 3 eiro par 500 gramu iepakojumu, sviesta paciņa par 99 centiem, ilgi glabājamo pienu par 34 centiem litrā utt. Jelgavas virzienam tuvākajā Lidl veiklā (Šauļos ir divi Lidl veikali) nebija praktiski nekā no apģērba (latvieši visus esot izpirkuši), tāpēc to cenu kvalitātes attiecību nevarēju novērtēt. Novēroju, ka ļaudis kastēm pirka šampūnus un personīgās higiēnas preces.

Bezalkoholiskajiem dzērieniem cenas ir daudz zemākas nekā Latvijā, bet Lietuvā par katru bundžu vai PET pudeli ir jāpierēķina ķīlas nauda 10 centi. Tiem, kas uz Lietuvu brauc neregulāri un izlietoto taru nenodod, ieguvums nav pārmēru liels.

Daudzi, saklausījušies nostāstus par zemajām cenām, atbrauc līdz Šauļu tuvākajam Lidl, iepērkas un ātri aizbrauc, priecājoties par ietaupījumu. Taču tas nav pats racionālākais lētās iepirkšanās veids Šauļos. Uzdodiet sev vienu jautājumu. Kā var turpināt darboties citi lielveikalu tīkli blakus Lidl?

Ikvienam atbilde ir skaidra - citiem lielveikaliem kaut kādas preču grupas ir jāpiedāvā… vēl lētāk nekā Lidl. Tie, kas papildus Lidl iekļaus arī citus Šauļu lielveikalus, atklās, ka vairākām preču grupām cenas būs vēl zemākas nekā Lidl.

15. augustā vistas maltās gaļas iepakojums (500 g), kas Rīgā ar akciju maksāja 1,99 eiro, Šauļu RIMI tika piedāvāts par 0,99 eiro. Lild lētākais analogs bija par 1,39 eiro. Ja Lidl notur relatīvi zemas cenas atdzesētai vistas gaļai, tad RIMI notur ļoti zemas cenas atdzesētai cūkgaļai. Bekonam vai bezkaulu izgriezumiem, kuru cenas Rīgā bija robežās no 4 līdz 5 eiro par kilogramu, Šauļu RIMI cena bija robežās starp 2 un 3 eiro par kilogramu. Lētākās sviesta paciņas cena RIMI bija 1,25-1,39 utt.

Tātad, kombinējot starp vairākiem tirdzniecības tīkliem, ir iespējams rīkoties daudz racionālāk, nekā iepērkoties tikai vienā lielveikalā. Papildus cenām Šauļos var dažādot jau apnikušu preču izvēli. Šauļu lielveikalos ir nopērkama Rīgā nepieejama Lietuvas, Polijas un Vācijas ražotāju produkcija. Turklāt Šauļi ir tūrismam pievilcīga vieta, kas ļauj iepirkšanos papildināt ar izklaidi, kultūras un atpūtas baudīšanu.Komentāri [41]
#
opis no laukiem 21.augusts 2017 13:40 atbildēt
Un atkal tā vietā,lai meklētu cenu nevienlīdzības cēloni,mēs analizējam fiksētā valūtas kursa izraisītās cenu nejēdzības. Faktiski cenu nevienlīdzība norāda uz to,ka katrā (vienotās?) eirozonas valstī eiro patiesā vērtība ir ļoti atšķirīga un tā pirmām kārtām ir LB monetārās bezdarbības radīta problēma.Problēma tāda,ka preču,pakalpojumu un darbaspēka tirgū ir brīvās cenas,bet FINANŠU resursu tirgū naudai administratīvi totalitāras fiksētas, importu lobējošas un eksportu paralizējošas,cenas! Protams,ka šāds brīvā tirgus elementu apvienojums ar totalitārisma elementiem nestrādā un izraisa dīvainas cenu fluktācijas un tam nav nekā kopēja ar brīvā tirgus jēdzienu,jo pašlaik tirgus ir piespiedu kārtā brīvs tikai importa virzienā,bet pretējā - eksporta virzienā ,šoka terapija!
 
#
jā, jā » opis no laukiem 21.augusts 2017 13:58 atbildēt
Arī kilogramam un metram vajag ieviest brīvo kursu!
 
#
opis no laukiem » jā, jā 21.augusts 2017 15:37 atbildēt
Kilogrami un metri visā Pasaulē ir vienādi,kaut ari kilograms uz ekvatora ir vieglāks kā kilograms zemeslodes polu tuvumā,tikai palīgskolu beigušiem,tādiem kā tev, to būs grūti saprast. Bet kas attiecas uz valūtām,tad pastāv tāda lieta kā valūtas kursu konversijas kalkulators,kurā doti kursi pēc kuriem vienu valūtu var pārrēķināt citā. Piemēram, 1 eiro = 128 Japānas jēnas,vai 100 Japānas jēnas = 0,78 eiro!
Ja mēs saksim 1 eiro pielīdzināt 1 jēnai,tad Japānas ekonomika sabruks momentāni,jo tad jēnu daudzums Japānas ekonomikā samazinātos 128 reizes un viņu ekonomika "uzkārtos" naudas trūkuma dēļ,bet Latvijā tā ir izdarīts. Šodien neviens nezina patieso Latvijas eirolata kursu,bet akli pieņem ka tas ir viens pret vienu. Cits piemērs ,1 eiro = 69,69 Krievijas rubļi,ja gribiet sagraut Krievijas ekonomiku,tad dodiet par 1 eiro eksportētājiem 1 rubli,nevis 69,69 rubļus un......Krievijas ekonomika "pacels ķepiņas",tāpat kā to pašlaik dara Latvijas ekonomika.
Kamēr tavi gara radinieki būs valdībā un LB struktūrās,Latvijai nākotnes nav!
 
#
jā, jā » opis no laukiem 21.augusts 2017 15:54 atbildēt
Ja, kas tad pasaulē pastāv ne tikai kilogrami un metri bet arī mārciņas un collas un kaut kā nekāda ekonomika nebrūk no tā, ka to attiecība ir konstants skaitlis. Ja 1jēnu pielīdzinātu 1 eiro, tad nekāda Japānas ekonomika nesabruktu- tā vienkārši būtu jēnas denominācija, ko dažādas valstis ir veikušas simtiem reižu. Tā pati Krievija ir vairākas reizes tūkstoškāršojusi rubļa vērtību.
 
#
opis no laukiem » jā, jā 21.augusts 2017 17:29 atbildēt
Ja viena colla atbilst 2,54 centimetriem,tad es gribētu redzēt kā tu to vienādosi ar 1 centimetru!? Viena colla vienmēr būs 2,54 centimetri un nekad tā nebūs 1 centimetrs. Šie lielumi ir fiksēti ,bet valūtu kursi ir MAINĪGIE lielumi,kas atkarīgi no daudziem faktoriem,pirmkārt no importa/eksporta attiecībām,tātad, piedāvājuma,pieprasījuma attiecībām uz nacionālo valūtu un valūtas rezervēm,valsts ekonomiskās attīstības līmeņa,no vispārējās labklājības līmeņa un daudziem citiem faktoriem,kas dažādās valstīs ir dažādi. Mēs nevaram salīdzināt Vācijas ekonomiku ar Latvijas ekonomiku,bet.....lietojam vienotu valūtu kā rezultātā Vācijas 1 colla mums ir 1 centimetrs,tas tā simboliski runājot. Valūtu maiņas kurss tas jau ir divu vai vairāku ekonomiku savstarpējā samērīguma attiecību rādītājs un tas nekad nevar būt konstants skaitlis,jo tie ir nepārtraukti mainīgie lielumi. Un ,lūdzu,neputro valūtu konvertāciju ar valūtas denomināciju - tā ir ārija no citas operas.
Vispār jau valsts pārvaldē vajadzētu noteikt idiotu kvotas,lai valsts pārvalde nepārvērstos par cirka klaunu trupu!
 
#
jā, jā » jā, jā 21.augusts 2017 19:42 atbildēt
Kādas problēmas? Pie varas nākusī opja no laukiem valdība pasludina, ka viens Latvijas centimetrs turpmāk būs vienāds ar vienu collu un Latvijas ekonomika zeļ un plaukst. Tas, ka starptautiskie valūtas spekulanti ir padarījuši naudu par savu spekulāciju objektu, nenozīmē, ka tam tā jābūt.
 
#
Rezumējums 20.augusts 2017 18:02 atbildēt
Visur labi kur manis nav........
 
#
pērkam visu žagarē » Rezumējums 20.augusts 2017 20:23 atbildēt
ko nozīmē labi? un ko nozīmē visur? Labi ir tur kur no ienākumiem atņemot izdevumus paliek kas pāri priekš rītdienas , - vai skaidrā naudelē vai kāda īpašuma iegādei ...
 
#
Rezumējums 20.augusts 2017 18:02 atbildēt
Visur labi kur manis nav........
 
#
Ll » Rezumējums 21.augusts 2017 19:08 atbildēt
Kur Tevis nav tur labi?
 
#
Nejēga 20.augusts 2017 15:16 atbildēt
Varbūt pareizāk būtu salīdzināt cenu par svara vienību, tilpuma vienību?
 
#
kurbads 19.augusts 2017 21:50 atbildēt
Pateicoties mūsu labējo huntai Latvija ir kļuvusi par 4.šķiras valsti,par ko sevišķa pateicība ZZS,Vienotībai un NA un SC kā garantam prettautisku lēmumu pieņemšanai.
 
#
voloģa » kurbads 20.augusts 2017 15:32 atbildēt
SC, kā jau visiem līdzekļiem apkarojama opozīcija, nekādu lēmumu pieņemšanā nepiedalās un nekad nav piedalījies.
 
#
smieklīgi » voloģa 20.augusts 2017 16:26 atbildēt
Saskaņas kriminālais grupējums ir atbalstījis visus prettautiskos lēmumus
 
Skatīt visus 41 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers