Izglītība & Karjera: Ap 500 cilvēku protestē pret ieceri pāriet uz izglītību tikai latviešu valodā 19 komentāri
 
Izglītība & Karjera

Ap 500 cilvēku protestē pret ieceri pāriet uz izglītību tikai latviešu valodā

 
ekrānšāviņš

Ap 500 cilvēku protestā pie Izglītības un zinātnes ministrijas iestājas pret ieceri pāriet uz izglītību tikai latviešu valodā.

Neskatoties uz to, ka šodien sācies skolēnu brīvlaiks, uz protesta akciju, ko organizē virkne prokrievisko organizāciju, sanākuši pārsvarā vidēja un vecāka gada gājuma cilvēki.

Uz akciju atnākuši arī Eiropas Parlamenta deputāti Tatjana Ždanoka un Andrejs Mamikins (S). Tāpat protestā piedalās redzamākie prokrievisko organizāciju biedri.

Protestā skaļruņos tiek atskaņota vēl uz 2004.gada reformu sagatavotā dziesma par "Melno Kārli". Klātesošajiem līdzi ir daudz plakātu, kuros izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) tiek aicināts "Nepieskarties sarkanajai līnijai". Tāpat plakātos Šadurskim tiek draudēts ar karjeras galu, kā arī teikts, ka reforma ir muļķības. Kāda kundze tur rokās plakātu krievu valodā - "Gribu mācīties krievu valodā".

Plakāti liecina arī par reģionu pārstāvniecību pasākumā - pie IZM atbalstu krievu skolām pauž arī Rēzeknes un Daugavpils pārstāvji.

Protestējošie tāpat izmanto pirms 13 gadiem izveidoto saukli "Rokas nost no krievu skolām" krievu valodā.

Uzrunās klātesošajiem protesta organizētāji uzsvēra, ka "viņi ir Latvija, viņi maksā nodokļus un viņi grib, lai valstī tiktu nodrošināta izglītība krievu valodā". Protestētāji arī nolēmuši iesniegt portālā "Manabalss.lv" iniciatīvu par šo jautājumu.

Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji aicināja protesta organizatorus uz sarunu ministrijā. Tomēr, kā žurnālistiem skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā, akcijas pārstāvji atteikušies tikties ar ministrijas pārstāvjiem. IZM tāpat neesot saņēmusi nekādu rakstisku informāciju par šodien notiekošo protesta akciju, kā arī tās iemesliem.

Komentāri [19]
#
ēnu ekonomiku vispār ārā no skolām 23.oktobris 2017 18:16 atbildēt
nav nodokļu, nav bērniem skolu
 
#
i, Kirill, L I'-1-', a+s= 23.oktobris 2017 17:06 atbildēt
i sjel? () i esī!
i krivičs n-n o-l? () da i!
zi i rg-zagl/žufl… () i k riiv s
i? () i-
k p a p a? () d
/Šariatīgi!
 
#
i K! 23.oktobris 2017 16:56 atbildēt
i Pita-Lovo a? () i Karaliste, i Abrene – n galvaspilseta.
i? () n galvaspilseamta?
i Barselona? () n!
i Bar – i ir Šariatīgi
Shariat…i? () 1 re i z .,,. sjel?
i “laikīga līdmašīna” n? () •
i ideja .,,. i mums .,,. darīt a-a .,,. i-i o-o kādu? () q,w,y,x
q= i es .,,. i esmū
w= i es .,,. i esmu?
y= i ess .,,. i esmu/esmū!!!
x= +/• .,,. i!
/Šariatīgi!
/1
 
#
Tad jau jābeidz diskriminēt citas Latvijas minoritātes 23.oktobris 2017 16:21 atbildēt
Tad jau jābeidz diskriminēt citas Latvijas minoritātes un daļa skolu ar krievu mācību valodu jāmaina uz visu Latvijā mītošo minoritāšu valodām. Kā tas iespējams, ka valsts ir bezgala pretīmnākoša un apmaksā mācības ap 40% skolu ar tikai vienas valsts minoritātes valodu. Tā ir klaja citu valsts minoritāšu diskriminācija. Un tas, ka latviešu bērniem rindās pašvaldības bērnu dārzos jāgaida daudz ilgāk par šīs vienas minoritātes bērniem ir arī pamatnācijas diskriminācija.
 
#
Viņi taču nodokļus maksā arī Anglijā, Vācijā, Īrijā utt. 23.oktobris 2017 16:17 atbildēt
Viņi taču nodokļus maksā arī Anglijā, Vācijā, Īrijā utt. Domājams, ka vienlaikus piketi notiek arī šajās valstīs, kur steidzami tūlīt pat uz vietas tiks ieviestas valsts apmaksātas skolas šīs vienas minoritātes valodā. Tā ir, vai ne. Vai arī tur viņi neuzdrīkstas skaļi paust savas absurdās un bezgala nekaunīgās prasības. Anglijā, Vācijā u.c. valstīs šie Latvijas bļauri neiedomājami ātri apgūst vietējo valodu, apmeklē vietējās skolas attiecīgā valodā un viņiem pat prātā neienāk rīkot šādu bardaku, kādu tie atļaujas rīkot Latvijā. Jo tajās citās valstīs viņus ar savām absurdajām prasībām vispār pat neuzklausītu.
 
Skatīt visus 19 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers