Latvijā: Rimšēvičs pret Latviju vērsies Eiropas Savienības Tiesā 19 komentāri
 
Latvijā

Rimšēvičs pret Latviju vērsies Eiropas Savienības Tiesā

 
F64

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas (LB) prezidenta Ilmāra Rimšēviča advokāti vērsušies ar prasību Eiropas Savienības Tiesā par nelikumīgu bankas prezidenta amata pilnvaru ierobežošanu.

Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš aģentūrai LETA pavēstīja, ka uz prasības pamata pret Latvijas valsti ir ierosināta lieta. Prasība ir pamatota ar līguma par Eiropas Savienības darbību un likuma "Par Latvijas Banku" pārkāpumiem.

Nacionālo centrālo banku vadītājiem ES un arī Latvijas tiesību līmenī ir nostiprinātas amata neatkarības garantijas. Tās izpaužas tādā veidā, ka nacionālo centrālo banku vadītājus no amata var atcelt tikai noteiktos gadījumos, piemēram, ja persona ir notiesāta ar spēkā stājušos spriedumu. ES un arī Latvijas tiesības neparedz LB vadītāja pagaidu atcelšanas no amata iespēju pirmstiesas izmeklēšanas laikā, kā arī nepieļauj citādu procesuālu iejaukšanos Latvijas Bankas prezidenta profesionālajā darbībā.

KNAB ar saviem procesuālajiem lēmumiem ir iejaucies arī Eiropas Centrālās bankas (ECB) neatkarībā, kļūdaini norādot, ka, strādājot ECB padomē, Rimšēvičs realizējot LB prezidenta funkciju, un tāpēc KNAB ir ierobežojis arī Rimšēviča darbību šajā padomē, informēja Vārpiņš.

Eiropas Savienības tiesību praksē jau sen ir nodibināts, ka šāds priekšstats ir aplams un nelikumīgs. Strādājot ECB, netiek realizētas kāda Latvijā pastāvoša amata pilnvaras, norādīja advokāts.

Šiem un citiem jautājumiem Rimšēviča pārstāvji ir lūguši Eiropas Savienības Tiesai sniegt savu novērtējumu.

Tāpat Rimšēvičs neapstrīd izmeklēšanas iestāžu tiesības izmeklēt LB prezidenta darbību, turklāt Rimšēviča interesēs ir ātra lietas izmeklēšana, norādīja advokāts.

Jau vēstīts, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par "ABLV Bank" darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un "Norvik" banku. Netieši noprotams, ka lieta varētu būt saistīta ar "Trasta komercbanku", ko gan KNAB, gan Rimšēviča puse nedz noliedz, nedz apstiprina.

LB amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - drošības nauda, aizliegums ieņemt LB prezidenta amatu, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata. Saskaņā ar likumu Saeima var atbrīvot no amata centrālās bankas prezidentu tikai pēc viņa iesnieguma vai pēc notiesājoša sprieduma.

Komentāri [19]
#
Vasja 22.marts 2018 21:13 atbildēt
Beidzies darbs kur neko īpaši nevajag piepūlēties? Ej strādāt uz parastu algotu darbu.
 
#
krx » Vasja 28.marts 2018 18:01 atbildēt
Cik gan šie visgudrie dau..i ir vienvirziena mieti- melns- balts, viena tante teica- tātad tā ir; ja kādam daudz naudas, 100% viņš ir nelietis.... Varbūt vaina vienīgajā rievā, kas liedz ko uztvert??
 
#
shnjurka 22.marts 2018 3:46 atbildēt
shi bilde ir tieshi atbilstosha shim ciiniitaajam! kautkas pretiigs paliek! jau palicis! ja vinjsh tieshaam (nje takaja, no zgjet tramvaja) vinjam pirmajaas dienaas iznakot no KNABA uzreiz kameraas bija jasaka, ka Man ir, bija tas gods vadit Latvijas Banku! Un es patieshaam, Neko Neeesmu njemis, piesavinaajies, vai pieprasiijis! Es savai tautai varu Godigi skatiities aciis un Nemelojot teikt! Shis uztaisitas, izveidotaas apsudzibas, aizdomas, provokacijas ir Manis, Latvijas Bankas apmelnoshana! Mana Sirdsapzinja ir tiira! Es neesmu saspiedis galvu Latvijas bankas smagajaas durviss! Taa vinjam bija jaapasaka pirmajaas video/reportieru kamereraas! Ja vinjsh tieshaam nav vainiigs! Bet tagad viss shis ir Paarveerties Kaunaa pret vinju pashu, pret Latvieshu, Latvijas Centraalo Banku! Pret Latvijas teelu Eiropaa, pasaulee! Un tagad shis Peldoshais vaditajs (pirmajaas intervijaas, televizijaa vinjsh Peldeeja savos dziljajos staastos, jau sapinaas savaa blefaa) uzdroshinaas Latviju ievilkt EU tiesas procesos! Probleemaas, kuras laika izraadisies buss patiesas! Ne tikai par sliktu vinjam, bet Galvenais par sliktu Latvijas teelam, Muus zemei! Muusu riitdienai, att. F M Pec visa shii afeeristu, murga - Latvieshu tautai vajag izziet ielaas Demonstraacijaa, ar Plakaatiem un pieprasiit ECB, Latvijas kuram tur speejiigai Juristprudencei, tam pasham Maiziitim, lai Momentaali atstaadina sho aizdomiigo Rimshevicu no LB ienjemamaa amata! Un atbildiigaaas Juristpurdences veic Momentaalu izmekleeshanu, visu lietu, faktu Noskaidroshanu! Un tagad Momentali jau apcietina sho Peldeetaaju! Lai vinjsh neizmuuk no Latvijas un Nepieprasa kautkur Politisko patveerumu!
 
#
Fēlis 21.marts 2018 18:45 atbildēt
Vajag taču iejusties viņa ādā. Ja nemaksās kredītu, tad visi saulainie haļavas gadi vējā. Viņam par bomzi palikt, vai?
 
#
fiļa » Fēlis 22.marts 2018 3:48 atbildēt
aizej nosveries!
 
#
Linčotāji 21.marts 2018 18:42 atbildēt
Lai ar to nodarbojas tiesībaizsardzības iestādes un tiesas. Patīk Jums spriedelēt un izteikt apgalvojumus! Nu nav tā Jūsu kompetence.
 
#
opis no laukiem 21.marts 2018 17:30 atbildēt
Neatkarība, visatļautība un pilnīga bezatbildība? Tikai nesaprotami,kā LB prezidents var būt neatkarīgs no Latvijas ekonomikas stāvokļa,kas agonē naudas trūkuma dēļ? Vai Latvijai ir vajadzīgs tāds LB prezidents?
 
Skatīt visus 19 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers