Latvijā: Eksperts: Krievu valodu Latvijā aizliegt nav iespējams 12 komentāri
 
Latvijā

Eksperts: Krievu valodu Latvijā aizliegt nav iespējams

 
F64

Krievu valoda ir pašpietiekama un plaši izmantojama - pazušana tai nedraudot. Tādu viedokli radio "Baltkom" pauda Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

Pēc viņa teiktā, izglītības reforma ir normāls process, taču aizliegt krievu valodu Latvijā nav iespējams.

"Krievu valoda vispār nekur nav aizliegta. Kur tā ir aizliegta? Tas nav nopietni. Ar skolām notiek normāls izglītības reformas turpinājuma process, kas sākās 1998.gadā un apstājās 2004.gadā. Tas ir normāli. Krievu valoda nav uz pazušanas robežas. Jāaizsargā ir latviešu valoda. Jā mēs uz valodu skātāmies kā uz ekonomikas instrumentu, latviešu valoda zaudē krievu un angļu valodai. Valstij ir jāaizstāv valsts valoda kā nacionālās identitātes elements. Krievu valoda ir pašpietiekama, to vispār nevar aizliegt un šajā valstī tas nekad nenotiks," teica Kudors.
Komentāri [12]
#
Elita Pāne 12.marts 2018 18:23 atbildēt
Pirmā dzirdēšana, ka Latvijā jebkāda valoda ir aizliegta. Kaut kas ar to virsrakstu nav kārtībā.
 
#
grafists. » Elita Pāne 13.marts 2018 14:34 atbildēt
Да, что вы говорите! А русский язык в Латвии имеет какй то статус? Разве он не объявлен иностранным? Разве ваши политики и многие комментаторы здесь и на других порталах, не обзывают его языком оккупанов?!!! Разве нет дичайшей пропаганды против русского языка и призывов запретить его использование со стороны нациков?! Есть, и ещё какая. Вот к примеру, на портале славного рупора националистов, полуфашисткой газетёнки «латвиешу авизе», использование русского языка запрещено, программными средствами. То есть, комментарии на русском языке просто не публикуются и всё! Все другие языки использовать допускается. Вот такая демократия и свобода слова по латышски! Хотите пойти по их пути? Вперёд!
 
#
Vilnis 12.marts 2018 18:02 atbildēt
Raksta tekts un Kudora izteikumi ir pareizi, bet virsrakst, es teiku, provokatīvs: "Eksperts: Krievu valodu Latvijā aizliegt nav iespējams". Virsraksts norāda, ka kāds gatavojas aizliegt runāt krievu valodā pat zem deķa.
 
#
Arno 12.marts 2018 17:25 atbildēt
Kārtējais melu raksts!
 
#
subjektīvi 12.marts 2018 16:44 atbildēt
Kremļa propagandisti, kā arī daži vietējie "cilvēktiesību aizstāvji" to vien dara, ka melo par to, ka krievu valodā aizliedz runāt pat mājās.
 
#
subjektīvi » subjektīvi 12.marts 2018 17:08 atbildēt
P.S. Tie "cilvēktiesību aizstāvji" domāti ždanokieši
 
#
tlt 12.marts 2018 16:32 atbildēt
Ukraiņu nacionālisti seksuālu attiecību brīžos arī lietojot krievu vārdus. Ukraiņu valodā piemērotu vārdu nav. Domāju, ka viņus tādos dzīves brīžos vajadzētu piespiest klusēt.
 
#
Fēlis » tlt 12.marts 2018 16:43 atbildēt
Jā, tikai perversa tauta var sacerēt tik daudz lamuvārdu kā krievi.
 
#
grafists. » tlt 13.marts 2018 14:44 atbildēt
Не надо скромничать, вы сами их испльзуете с большим удовольствием. Ваш то язык на такие слова бедноват!
 
Skatīt visus 12 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers