Latvijā: Advokāts: Maligina atraitne prasīs sev neatņemamo mantojuma daļu 7 komentāri
 
Latvijā

Advokāts: Maligina atraitne prasīs sev neatņemamo mantojuma daļu

 
Edmunds Brencis, F64 Photo Agency

Decembrī aizsaulē aizgājušā uzņēmēja Valērija Maligina atraitne Elīna Maligina nolēmusi izprasīt sev neatņemamo mantojuma daļu, pastāstīja Maliginas advokāts Mārtiņš Knipšis.

Viņš sacīja, ka otrdien nolasītajā AS "Olainfarm" vadītāja testamentā bija minētas uzņēmēja trīs meitas, no kurām divas ir pilngadīgas, bet uzņēmēja atraitne tajā netika minēta. Viņš uzsvēra, ka nolasītais testaments tika izveidots laikā, kad Maliginu pāris vēl nebija precējies. Tomēr, ņemot vērā, ka abus vienoja laulības saites, Maliginai kā aizgājēja sievai atbilstoši likumam ir tiesības pretendēt uz sev neatņemamo mantojuma daļu, uzsvēra Knipšis.

Pēc viņa teiktā, neatņemamo mantojuma daļu Maligina var pieprasīt pašlaik, tomēr mantojuma sadales process var sākties tikai pēc tam, kad būs beidzies kreditoru, testamenta apstrīdētāju vai citu, kam ir mantojuma tiesības, pieteikšanās termiņš, kas noteikts līdz šā gada 13.aprīlim.

Knipšis skaidroja, ka pēc minētā datuma būs zināms uzņēmēja atstātā mantojuma apmērs, par kura sadali starp mantiniekiem tiks slēgta vienošanās. Maligina pēc likuma var pretendēt uz pusi no neatraidāmo mantinieku likumiskās daļas, proti, vienas astotās daļas mantojuma apmēra, ko iespējams saņemt naudā. Gadījumā, ja kāds no mantiniekiem nepiekritīs mantojuma sadalei, Maliginai sev neatņemamo mantojuma daļu iespējams piedzīt tiesā.

Kā ziņots, atbilstoši otrdien nolasītajam testamentam Maligina daļas uzņēmumos AS "Olainfarm" un SIA "Olmafarm" vienādās daļās mantos viņa bērni. Kā aģentūru LETA informēja "Olainfarm" pārstāvis, valdes loceklis Salvis Lapiņš, atbilstoši testamentam mantinieki turpmāko piecu gadu laikā nedrīkstēšot atsavināt vai dāvināt mantotās uzņēmumu daļas.

Lapiņš norādīja, ka otrdien nolasītais testaments vēl nav stājies spēkā, to var apstrīdēt citi iespējamie mantinieki.

Zvērināta notāre Valda Vaivara, kura nolasīja Maligina testamentu, aģentūrai LETA sacīja, ka atbilstoši Civillikumam aizgājēja mantojums likumiski vienādās daļās pienākas neatraidāmajiem mantiniekiem - laulātajam un bērniem. Ja kādiem no neatraidāmajiem mantiniekiem aizgājējs testamentā nav neko atvēlējis, tad tiem ir tiesības pieprasīt neatņemamo daļu, kas ir puse no likumiskās daļas. Neatņemamo mantojuma daļu iespējams saņemt naudas izteiksmē.

Līdz ar to, pēc Vaivaras teiktā, katrs no Maligina četriem neatraidāmajiem mantiniekiem - laulātās un trīs bērniem - ir tiesīgs izprasīt sev neatņemamo mantojuma daļu, kas pielīdzināma astotajai daļai no kopējās Maligina atstātā mantojuma vērtības. "Neviens no neatraidāmajiem mantiniekiem nevar palikt bez mantojuma, un to [neatņemamo daļu] var izprasīt visi, kam uz to ir tiesības," sacīja notāre.

Viņa norādīja, ka iespējamie mantinieki, kreditori un citas personas, kas ir tiesīgas uz mantojumu, var pieteikties uzņēmēja mantojumam vai to apstrīdēt līdz šā gada 13.aprīlim. Vaivara sacīja, ka tikai tad būs skaidri zināms, cik liels būs Maligina mantojums un kāda būs tā sadale.

Maligins mūžībā aizgāja 2017.gada decembrī 52 gadu vecumā.

Maligins tieši un pastarpināti caur SIA "Olmafarm" bija lielākais "Olainfarm" īpašnieks. "Olmafarm" pilnībā piederēja Maliginam. "Olmafarm" piederēja 42% daļu, bet Maliginam 26% akciju, liecina biržas "Nasdaq Riga" dati.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā. "Olainfarm" koncerna kopējais apgrozījums 2016.gadā sasniedza 110,693 miljonus eiro, bet koncerna peļņa 2016.gadā bija 11,586 miljoni eiro.

Laikraksta "Dienas Bizness" pērn veidotajā Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā Maligins tika ierindots 7.vietā ar 70 miljonu eiro turību.

Komentāri [7]
#
kā visus tikai atraitne intresē 19.janvāris 2018 17:56 atbildēt
par pārejiem mantiniekiem nez kāpec piemirst. jebkurš cilvēks vesalā saprātā pieprasitu savu mantojuma daļu, kāpec lai viņa atteiktos no miljoniem?
 
#
ome 19.janvāris 2018 17:45 atbildēt
Nu protams...kas vina slima!
 
#
paradoks 19.janvāris 2018 16:30 atbildēt
jā citās ģimenēs maizi nevar sadalīt, bet te miljonus..varbūt par tām rakstīt...
 
#
manga 19.janvāris 2018 16:14 atbildēt
Ak Dievs, nu cik var.. lai tak saņem savus miljonus un aizveras.. ir kas svarīgāks par sito gimenīti valstiskā līmenī...Un tā ir mūsu valsts nākotne...
 
#
viņa jau neko » manga 19.janvāris 2018 17:58 atbildēt
pat pati nekur nerādās , visur advokāti. troksni jau tik žurnaļugas taisa
 
#
manga » viņa jau neko 19.janvāris 2018 18:05 atbildēt
pilnīgi pie kājas....kas ko ceļ... laikam jau tas ir pats svarīgakais Latvijā. svešas mantas dalīšana un naudas skaitīsana bet...dīvaini tas ka viņa testamentā nav mineta. tik loti mīleta atraitne...bet vai tas Latvijai ir svarīgi ka Maligini sadalīs miljonus.???/..Nu sadalīs un viss.
 
#
nu testamentu jau ar katru dienu nepārraksta » manga 19.janvāris 2018 18:14 atbildēt
nav jau nekur definets kad rakstits testaments. par testamentu runajots intresanti likās ka 5 gadus liekas tie mantinieki praktiski neko ar savām akcijām darit nevar. acimredzot bērniņi ir tādi kurus tikai nauda intresē, un tētuks to zināja. piecus gadus uzlika ar ceribu ka pa to laiku kāds varbutspiestā kārtā bisnesā piedaloties nāks pie prāta un neizputinās visu tēva sarausto vienā piegājienā. lūk šo faktu žurnaļugas kautkā nepārzelē, bet tas lieliski raksturo mantiniekus un ko maligins par viņiem domāja
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers