Latvijā: Krievvalodīgie, veidojot ''gaismas gredzenu'', atkal protestēs pret mācībām tikai latviešu valodā 28 komentāri
 
Latvijā

Krievvalodīgie, veidojot ''gaismas gredzenu'', atkal protestēs pret mācībām tikai latviešu valodā

 
Vladislavs Proškins / f64

Šodien plkst.16.30 pie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sāksies kārtējā protesta akcija pret pāreju uz mācībām valsts valodā.

Šoreiz akcija nodēvēta par "Gaismas gredzenu". Akcija sāksies pie Izglītības un zinātnes ministrijas. Vēlāk protestējošie dosies gājienā pa Torņu ielu garām Saeimai līdz Valsts prezidenta pilij. "Tur mēs vēstījumus adresēsim Valsts prezidentam - ko mēs domājam par viņa gļēvumu un bezatbildību," teikts pieteikumā. Tālāk protestējošie izies cauri Vecrīgai, mēģinot veidot "gaismas gredzenu" caur Vecrīgas ielām.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis aģentūrai LETA apstiprināja, ka iesniegums par plānoto piketu 14.decembrī Rīgas domē ir saņemts. Pieteikumā minēts, ka pasākumā piedalīsies aptuveni 900 cilvēku. Iesniegums saņemts likumā noteiktajā kārtībā, un pašlaik dome nav saņēmusi nekādu informāciju, kas liktu ierobežot pasākuma norisi, skaidroja Vidauskis.

Kā ziņots, Ministru kabinets decembra sākumā izskatīja IZM sagatavoto informatīvo ziņojumu par pāreju uz mācībām valsts valodā vispārējās izglītības iestādēs un to konceptuāli atbalstīja.

Patlaban IZM piedāvājums paredz, ka reformai mazākumtautību izglītības iestādēs būtu jābūt ieviestai 2021./2022.mācību gadā, nosakot, ka mācības pirmsskolā notiktu bilingvāli, sākumskolā (1.-6.klasē) tiktu nodrošināti trīs bilingvālās izglītības modeļi, pamatizglītības posma noslēgumā (7.-9.klase) 80% mācību procesa būtu nodrošināmi valsts valodā, savukārt vidusskolās (10.-12.klase) mācības notiktu tikai latviešu valodā.

Līdz šādam rezultātam tiktu nonākts pakāpeniski. 2019./2020.mācību gadā 80% mācību valsts valodā pamatskolā būs jānodrošina tikai 7.klasē, 2020./2021.mācību gadā - 7. un 8.klasē, savukārt 2021./2022.mācību gadā mācības latviešu valodā 80% apjomā notiktu jau visā pamatskolas noslēguma posmā. Arī pāreja uz mācībām latviešu valodā vidusskolā notiktu pakāpeniski - sākumā, 2020./2021.mācību gadā, tikai valsts valodā mācīsies 10. un 11.klases skolēni, bet pēc gada - visas vidusskolas posma klases.

Komentāri [28]
#
ura, tovarisci! 15.decembris 2017 13:52 atbildēt
Narod i partija edinī!
Pod mudrim rukovodstvom tovariscei mamčikina, zdanock, bezlera, givi, motorolli i drugih svetlih umov i sovesti celovecestva, udarim po bezgramatnosti i osilim latisskij jazik ne za dva goda a za odin!
Unictozim pozornij status negrazdanina i zdadim vse neobhodimije ekzameni tolko na otlicno!
Ura tovarisci!
Vse pod nasi znamjona i vperjod k mecte o cistoj bratskoj ljubvi!
Pokazim latisam primer!
 
#
pljerduks 15.decembris 2017 10:50 atbildēt
Tam pidrillim rokā trūkst žoķene!
 
#
arnolds 14.decembris 2017 15:49 atbildēt
Cara laika bija tikai krievu valoda- latviesi izdzivoja.1700 gados izkava latvijuun vienalga valoda palika.
Krivi Latvija nav krievi, bet musors.Istie krievi macas tas valsts valodu, kur dzivo.
 
#
Corbie 14.decembris 2017 14:52 atbildēt
Viss kipishs tikai taapeec ka dalai krievu skaidas galvaa... man daudz pazistamu krievu ar kuriem esmu meginajis runat krieviski bet shie vienalga atbild latviski, jautaju kaapeec taa... atbilde bij censhas uzlabot runashanas prasmes un arii ka dziivo LV, tatad...
 
#
Kas ir ?? 14.decembris 2017 14:29 atbildēt
Vai Mamikins cieš fiziskas sāpes runājot latviski?
 
Skatīt visus 28 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers