Latvijā: Aptauja: 55% strādājošo virsstundas netiek apmaksātas 5 komentāri
 
Latvijā

Aptauja: 55% strādājošo virsstundas netiek apmaksātas

 
Lauris Aizupietis, F64 Photo Agency

Vairāk nekā puse nodarbināto strādā virsstundas, un 55% no viņiem tās netiek apmaksātas, liecina darba portāla CV Market veiktā aptauja.

Vairāk nekā puse nodarbināto strādā virsstundas, un 55% no viņiem tās netiek apmaksātas, liecina darba portāla CV Market veiktā aptauja.

Aptaujā „Vai Jūs strādājat virsstundas?" 30% respondentu apgalvojuši apstiprinoši, norādot, kas tās gan nav apmaksātas, 26% aptaujāto virsstundas nestrādā vispār, 25% aptaujas dalībnieku to dara un saņem papildus samaksu, savukārt 19% strādājošo virsstundu darbu izvēlas reti.

pixabay.com

No visiem tiem, kuri apstiprinājuši, ka strādā virsstundas, 55% tās netiek apmaksātas, savukārt 45% saņem papildus samaksu.

„Nereti darba līgumos jau pienākumu aprakstā tiek paredzēts darba laiks ārpus vispārpieņemtajām darba stundām, līdz ar to liekot darbiniekam domāt, ka tas ietilps viņa pamatpienākumos, un papildus samaksa nepienākas. Taču tā tam nebūtu jābūt," aptauju komentē CV Market personāla atlases vadītājs Kristaps Kolosovs. Viņš skaidro, ka šādu tendenci bieži rada arī situācijas, kurās virsstundu darbu ir grūti precīzi definēt. Piemēram, darbiniekam tiek uzdots konkrēts pienākumu apjoms ar noteiktu gala termiņu, taču netiek prasīts, lai tas tiek darīts ārpus oficiālā darbalaika, lai gan ir skaidrs, ka šādu apjomu nav iespējams paveikt noteiktajās darba stundās.

Aptaujas dati arī parāda, ka vairākumā gadījumu virsstundas strādā vīrieši. Gan stiprā dzimuma pārstāvji, gan sievietes vecumā līdz 35 gadiem biežāk norādījušas, ka papildu darbs ir apmaksāts, savukārt nodarbinātie virs 35 gadiem biežāk apgalvo, ka virsstundas strādā bez papildus atalgojuma.

Papildu darbs biežāk tiek apmaksāts transporta un loģistikas nozarē, klientu apkalpošanas, būvniecības un nekustamā īpašuma jomā, savukārt biežāk virsstundas neapmaksā asistēšanas, administrēšanas, cilvēkresursu un finanšu nozarēs. Izteikti nevienlīdzīga situācija ir pārdošanas un mazumtirdzniecības jomās strādājošajiem. Ievērojams skaits aptaujas dalībnieku, kuri darbojas šajā nozarē, norādījuši, ka virsstundas viņu darbadevējs apmaksā, tikpat daudz respondentu atklājuši, ka par šādu papildus darbu lielāku atalgojumu nesaņem.

Lai šādas situācijas nerastos, K.Kolosovs iesaka, jau slēdzot darba līgumu, īpašu uzmanību pievērst darba stundu skaitam un to samaksai, kā arī atalgojumam svētku dienās un nakts stundās. Savukārt uzņemoties papildpienākumus, darbiniekam izvērtēt, vai tas neprasīs papildus laiku ārpus noteiktā darba laika, un ja tā, pārrunāt ar darba devēju, atalgojuma sistēmu šādā gadījumā. Savukārt darba devējiem jāatceras, ka apmaksāt virsstundas ir ne tikai pienākums, bet arī uzticams veids, kā iegūt lojālus darbiniekus un kvalitatīvi paveiktu darbu.

Tikmēr kaimiņvalstī Igaunijā situācija ir nedaudz labāka. Tur CV Market veiktā aptauja liecina, ka 54% strādājošo virsstundas tiek apmaksātas, 46% darbinieku naudu par papildus darbu nesaņem.

CV Market aptaujā "Vai Jūs strādājat virsstundas?" kopumā piedalījās 740 respondenti vidēji vecumā no 20 līdz 55 gadiem.

Komentāri [5]
#
ina 13.decembris 2017 14:44 atbildēt
Ja tu strādā skolā par skolotāju, tad jau tāpat ir skaidrs, ka jāstrādā neapmaksātas virsstundas, jo ar apmaksāto stundu skaitu skolotājs nevar ne kārtīgi sagatavoties, ne papildus izglītoties, ne izlabot pārbaudes darbus, ne veltīt laiku skolēnu izaugsmes pētījumiem u.c.!!!
 
#
Juris 13.decembris 2017 13:16 atbildēt
ES tieši tas pats Anglijā piemēram menedzeri zog stundas nedēļas nogalē nogriežot nostrādātās līdz 11 virstundām man piemēram.
...sūdzēties jau var bet reti kuršs sāk oficiālu apsūdzību ,vienīgi palamājas un tad zini no menedžeriem nedabūsi ko liekāku nopelnīt.....
ES ir ļoti dārga sūdu bedre un mēs pamatīgi iegrābāmies uzticoties šai korporāciju bandai..
 
#
Valda 13.decembris 2017 12:36 atbildēt
Darba intervijā uz jautājumu par virsstundu darbu saņēmu atbildi:" Kādas virsstundas? Darbs ir jāpadara un mēs atļaujam lietot savas telpas un tehniku bez maksas, tā jau ir liela pretimnākšana!" Tas bija lielā respektablā uzņēmumā.
Tā kā šāda pozīcija ir arī Eiropas komisiju vadītājiem pret saviem darbiniekiem, tad jāpriecājas, ka 45% darbadevēju ir spējīgi menedžēt darbaspēka noslodzi un ievērot likumdošanu.
Uzņēmumos ar spēcīgu arodbiedrību šāda " pretimnākšana" netiek novērota.
 
#
lapa 13.decembris 2017 12:34 atbildēt
nem visus 70 procentus. virsstundas un natsstundas apmaksa tikai valsts iestades - parsvara. un darba inspekcija to labi zin , un vispar vina zin visu , jo nedzivo australija.
 
#
Raimonds 13.decembris 2017 10:36 atbildēt
Un te vēl ir aizmirsta pierakstīt tāda lieta, ka ir pat veseli visā Latvijā labi pazīstami lieli uzņēmumi un kombināti, kuri ne tikvien nemaksā par virsstundu darbu ... bet pat de fakto spiež strādniekiem to darīt ... ar konkrētu skaidrojumu, ka ja tu nevēlēsies to darīt, tad sāc jau laicīgi meklēt sev citu darbu ...
Tāpēc kā izsmiekls bija tas sīkais ēdināšanas uzņēmums Tokiya city vai ... kurā tur stràdāja labi ja tikai kādi pārdesmit cilvēki ... kurš bija ar slēpto kameru nofilmēts Gunta Bojāra TV raidījumā par ēnu ekonomiku Latvijā ...
Sīkās kiļkas iekrīt ... bet lielās līdakas turpina čakarēt gan cilvēkus, gan valsti ... un lielā apjomā ...
Nu jā ... tajos lielajos kombinātos tu nemaz tā vienkārši pat nevari iekļūt .. tur ir stingras caurlaides .. un lai saprastu tur tās visas skaidrās naudas samaksas, kuras gan pamatā ir paredzētas, lai uzpirktu visas šajos uznēmumos ienākošās kontroles un pārbaudes ... (lūk tur jau ir konkrēta korupcijas shēma, kura būtu nevis žurnālistam, bet KNAB jāredz) ... tur ar uz kādu mēnesi speciāli iesūtītam žurnālistam nekas nesanāks ... :))
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers