Latvijā: Skumji: Latvijas Ziemassvētku vecīša ciems Ziemupe kļūst par "mirušo zonu" 34 komentāri
 
Latvijā

Skumji: Latvijas Ziemassvētku vecīša ciems Ziemupe kļūst par "mirušo zonu"

 
F64

Gadu gaitā galvenā Latvijas Ziemassvētku vecīša mītnes vietā, Ziemupē ne tikai iedzīvotāju palicis pavisam maz, bet tagad arī likvidēts vienīgais ciema veikals, vēsta "LNT Ziņas".

Vietējais Ziemupes iedzīvotājs Ernests atzīst, ka situācija ciemā šobrīd ir pavisam bēdīga. Lielākā daļa iedzīvotāju ir aizbraukuši, un mājas stāv tukšas.

Pirms mēneša aizvērts arī vienīgais Ziemupes veikals. Tagad iedzīvotājiem pēc pārtikas jābrauc uz 11 kilometrus attālo Vērgali, vai 30 kilometru tālo Liepāju.

Bibliotekāre Skaidrīte rāda fotoalbumus no Ziemupes ģimeņu ballēm. Agrāk cilvēku ciemā tiešām bija krietni vairāk. Sarmīte ir ne tikai bibliotekāre. Viņa pilda vēl virkni citus darba pienākumus ir vienīgā, kam Ziemupē ir darbs. Sieviete stāsta, - ja dienā bibliotēkā ienāk viens cilvēks, tas jau ir daudz.

Tomēr no Ziemupes nāk pats galvenais Latvijas Ziemassvētku vecītis ar čaklajiem palīgiem rūķiem. Neskatoties uz to, ka cilvēku ciemā palicis pavisam maz, arī šogad jau 13. gadu Ziemassvētku vecītis Ziemupes ”Rūķupē” sveicinās bērnus no visas Latvijas.

Komentāri [34]
#
Laila 10.decembris 2017 9:09 atbildēt
Tieši to pašu gribu rakstīt! Tāda nav! Vispār briesmiga ideja pasniegt tik brīnišķīgu vietu, ar tik feiniem cilvēkiem šādā gaismā! KAUNS!
 
#
Ņina 7.decembris 2017 11:25 atbildēt
Jā,es ilgi skatījos uz to bildi un nevarēju saprast,kas tas par ūķi ir??!Nu katrā gadījumā,Ziemupē tāda nav!Gribētu sastapt šī raksta autoru un lai viņš aizved pie šīs atejas un ja tas nav Ziemupē,tad gan es to autoru tais graustos gribētu uz kādu diennakti atstāt,lai tad zin kas ir kas?
 
#
Reinis no pašvaldības 6.decembris 2017 12:27 atbildēt
turklāt tas cilvēks bibliotēkā ienāk vai nu apsildīties vai papļāpāt, - lūk bibliotēka gan Ziemupē nav vajadzīga , grāmatu tur maz un interneta nav,
 
#
Mārīte » Reinis no pašvaldības 6.decembris 2017 16:01 atbildēt
Kopš kuriem laikiem bibliotēkā nav internets? Ja nezini tad paklusē.
 
#
Ņina » Reinis no pašvaldības 7.decembris 2017 11:18 atbildēt
Reini/ja vien Tu esi no pašvaldības/tad ar internetu Ziemupē ir viss kārtībā!Nez no kurienes tādi secinājumi,un pagastā ir pat vairākas bibliotēkas un arī tajās ir internets.Cik zinu tad Saraikās arī ir bibliotēka un internets un ne tas vien!Kāpēc tādas aplamības gvelzt?
 
#
zazu 6.decembris 2017 9:56 atbildēt
Mīļie!Kārtējais raksts-valdības pasūtījums-lai cilvēki šo vietu aizmirstu,bet varbūt skauķu pasūtījums...Turaties Ziemupē,tādi mēs esam daudz....
 
#
Arvīds. 6.decembris 2017 4:17 atbildēt
Es ar māsiņu,ilgi domājot,tomēr nolēmām pārdot savu ļoti seno,plašo mūsu dzimtas šūpuli Vidzemes augstienē(mūsu senči tur apmetās pēc Ziemeļu kara beigām).Katram no mums ir savs dzīves ceļš,katram savas atvases ar savām domām.Par pārdošanu izlēmu,kad ceļojot gar Baltijas jūras piekrasti iebraucu Ziemupē.Sajutu,ka šī ir īstā vieta.Sajutu,ka šeit mīl cilvēkus,ka šeit ir labi.Manu senču sviedri nav iemainīti spīguļos -grabuļos,esmu skaistas lauku sētas saimnieks, kur nerimst jūras šalkas,kur kā Rīgai blakus Salaspils vietā ir Liepāja,uz Ziemeļiem-Pāvilosta,uz iekšzemes pusi-brīnišķīgais ciems-Vērgale,tālāk-Aizpute.Jūtu,ka mani pieņem.Kaut ieejot tajā pašā mazajā, četru plauktu veikaliņā,kaut tumšā, vēlā rudens vakarā iebraucot sētā pie gāzes balonu tirgotāja,gan traktoru meklējot,lai mašīnu izvilktu no vēl neiepazīta,pielijuša,,mīkstuma,,savā sētā.Gribu šeit iesakņoties un savu dzīvi nodzīvot.Ceru,ka arī maniem ciemiņiem šeit patiks.Es jūtu,ka tā būs.
 
#
Alberts no "Tvīnpīkas" » Arvīds. 6.decembris 2017 12:30 atbildēt
Lēta reklāma, - izlasīji "Fermera almanahā"? Lūk, Stirnienes veikaliņā ir tikai 3 plaukti, tas vel romantiskāk ! un ja ieguva mājeles īpašumā (!) drīz pēc ziemeļu kara, tad esi šeremēķjeva aģēnts ! Kremļa spiegs ! Ahā !!! Notvērām !!1 Turrriet !! Turrriet !!!
 
Skatīt visus 34 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers