Latvijā: Līdz 2020. gadam valsts pārvaldē strādājošo skaitu ik gadu samazinās par 2% 8 komentāri
 
Latvijā

Līdz 2020. gadam valsts pārvaldē strādājošo skaitu ik gadu samazinās par 2%

 
F64

Valsts pārvaldē nodarbināto skaits līdz 2020.gadam ik gadu tiks samazināts par 2%, paredz šodien ministru kabinetā atbalstītais valsts pārvaldes reformu plāns.

Ministri šodien vienojās, ka ministrijas sadarbībā ar Valsts kanceleju sagatavos izvērtējumu par resorā nodarbināto skaita samazinājumu un līdz 2018.gada 1.martam iesniegs to Valsts kancelejā, kura apkopos informāciju un rezultātus līdz 2018.gada jūnijam iesniegs izskatīšanai Ministru kabinetā.

Tāpat ministri vienojās, ka atlaižamo amata vietu statistikā varēs iekļaut arī tās amata vietas, kas tika likvidētas iepriekšējos divos gados.

Valsts kancelejā norādīja, ka reformas mērķis ir nodrošināt nodarbināto skaita samazināšanu valsts tiešās pārvaldes iestādēs, uz kurām Ministru kabinetam ir tieša ietekme, par aptuveni 6 % jeb 3000 amata slodzēm triju gadu laikā.

"Tas nepieciešams, lai sasniegtu Eiropas Savienības vidējo rādītāju un turpmāk nepārsniegtu to. Ievērojot vēsturisko pieredzi, ka jebkāds nodarbināto skaita samazinājums valsts pārvaldē tiek argumentēts kā absolūti neiespējams, nepieciešams centralizēti noteikt samazināmo amata slodžu skaitu katrā resorā, ievērojot gan pašreizējo vakanču īpatsvaru, gan resora kopējo lielumu," norādīja Valsts kancelejā.

Plānots, ka vadlīnijas nodarbināto skaita samazināšanai resorā tiks izstrādātas Valsts kanceleja sadarbojoties ar nozares ministriju, ņemot vērā tādus kritērijus kā plānotās aiziešanas, amatu klasifikācija, atbalsta funkciju centralizēšana, brīvprātīgs samazinājums. Izstrādājot vadlīnijas, tiks vērtēts arī reģionālais aspekts, lai nodarbināto skaita samazinājums neskartu tikai iestādes teritoriālās struktūrvienības.

Vadlīnijas vienlaikus ņems vērā kopš 2015.gada veikto nodarbināto skaita samazinājumu un to neattiecinās uz Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un karavīriem, valsts drošības iestāžu un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbiniekiem, amata vietām diplomātiskā un konsulārā dienesta ārvalstu struktūrvienībās un terminētām amata vietām ārvalstu finanšu instrumentu, tajā skaitā Eiropas Strukturālo un investīciju fondu, investīciju nodrošināšanai.

Līdz ar to kopējais nodarbināto skaits, uz kuru tiek attiecināta samazināšana, ir apmēram 50 000.

"Iespējams, ka, veidojot minēto piedāvājumu, kādā no iestādēm samazinājums būs mazāks nekā citās, ievērojot noteiktus nozares plānotās attīstības vai citus apsvērumus. Nodarbināto skaita samazinājumu iespējams īstenot gan vienā reizē, gan proporcionāli vairāku gadu laikā, bet ievērojot katram gadam noteiktos "mērķa griestus", lai nebūtu iespējams izvairīties no samazināšanas, cerot uz valdības attieksmes maiņu," atzina Valsts kancelejā.

Pēc nodarbināto skaita samazināšanas ieekonomētie līdzekļi tiks atstāti iestāžu rīcībā un būs priekšnoteikums atlīdzības paaugstināšanai, tādējādi dodot iespēju vadītājiem savā komandā piesaistīt augsta līmeņa ekspertus.

Reformu plāns paredz, ka, iesaistot visas ministrijas, tiks izstrādātas vienotas vadlīnijas nodarbināto skaita samazināšanai valsts tiešās pārvaldes iestādēs, tostarp pēc vienotas metodikas nosakot katram no 14 resoriem sasniedzamos mērķa rādītājus attiecībā uz amata vietu skaitu 2018.gada 1.decembrī.

Plāns paredz, ka līdz 2018.gada martam tiks izstrādāta vienota pieeja nodarbināto skaita samazinājumam, vienlaikus atstājot pietiekami lielu elastību resora iestāžu vadītājiem.

Līdz 2018.gada jūlijam būs jāsamazina ilgstošo vakanču skaits resoros. Iecerēts sasniegt situāciju, lai ilgstošo vakanču skaits nepārsniedz 5% no amata vietu skaita.

Plāns arī paredz, ka 2019.gada un 2020.gada martā sabiedrība tiks informēta par nodarbināto skaita samazinājumu valsts tiešajā pārvaldē. Savukārt līdz 2020.gada decembrim ir jāveic jaunu amata vietu "iesaldēšanas" uzraudzība.

Komentāri [8]
#
Atis 15.novembris 2017 0:55 atbildēt
Smieklīgi maz!
 
#
Glāsts 14.novembris 2017 20:12 atbildēt
Atbrīvos "apkalpojošo personālu", piesaistot firmas.
 
#
Ezis UK » Glāsts 14.novembris 2017 22:58 atbildēt
Noteikti. Bet vispār Latvijā valsts sektorā 2012 gadā 286 000,2015 gads 304000 cilvēku( www.delfi.lv/bizness..ajoso.d?id=47121295) pieražoti 18 000 ,jeb 20 katru darba dienu! Un 100-110 000 ir skolotāji ,ārsti ,valsts uzņēmumos strādājošie utt. bet 200 000 vada kontolē,un pārbauda? Tie ir 16% no VISIEM iedzīvotājiem ja pieņemam ka LV ir 1.8mlj. Salīdzinājumā UK tikai 7.5% ir valsts sektorā un cenšas saīsināt vēl! Šie 2% no nekā ir nekas.
 
#
... 14.novembris 2017 18:07 atbildēt
Drīz sāksies izrāde: ''Izdzīvo stiprākais, viltīgākais un nekaunīgākais''. Aktieri - ierēdņi! Laipni lūgti skatītāju zālē!
 
#
Yes 14.novembris 2017 16:27 atbildēt
Ierēdniecība Latvijā ir kļuvusi par pamatšķiru. Deputātiem ar žurnālistu izvērsto propagandu ir atņemtas pat tās "kvotas", kas deputātus kaut nedaudz sasaistīja ar vēlētājiem un viņiem dotajiem solījumiem. Tagad visu budžetu pilnībā nosaka ministriju ierēdņi. Protams, ar t.s. kvotām bija zināmi pārspīlējumi, kā naudas izgāšana caurajā "sporta mucā", bet bija daudzi vajadzīgi un vērtīgi darbi, kurus neviens ierēdnis nespēj ne ieplānot, ne aizstāvēt. Deputāti tagad varot mēģināt kaut ko "pa sētas durvīm"... Bet, galu galā, kas mums ir pēc Satversmes - parlamentāra vai IERĒDŅU republika?! Izskatās, ka 2% būs tikai tāda aizkaru maiņa ierēdniecības daudzstāvu monstrā, lai labāk noslēptos no tautas acīm...
 
#
! » Yes 14.novembris 2017 20:03 atbildēt
Praktiski jau Ierēdņu republika, jo ierēdnis ministrijā "sēž" nemainoties un nosaka ministrijas darbu, bet ministrs ir politiķis, kas maz ko saprot no nozarē notiekošā un tā vai šitā ir spiests pakļauties saviem padotajiem( zinošajiem profesionāļiem). Tie to izmanto un "bīda" savas lietas.
 
#
Jorens 14.novembris 2017 16:15 atbildēt
varbūt ka vajadzētu arī deputātus samazināt uz p[usi.. vai tad tas uz tiem neattiecas???.. lai iet taisīt biznesu.. ka liek to darīt tautai... iet kur.. nezin kur, darīt ko nezin ko un nodoklu politikas rezultātā bankrots.gala rezultātā!!
 
Skatīt visus 8 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers