Latvijā: Rinkēvičs: Latvijai jāturpina praktisku sadarbību ar Krieviju 29 komentāri
 
Latvijā

Rinkēvičs: Latvijai jāturpina praktisku sadarbību ar Krieviju

 
F64

Lai gan Latvijai un Krievijai ir atšķirīgs viedoklis par konfliktu Ukrainā un Latvija neatzīst un nosoda Krimas aneksiju, Latvija vēlas turpināt praktisku sadarbību ar Krieviju jautājumos, kur pašreizējos apstākļos tas ir iespējams, tiekoties ar Krievijas ārlietu ministra pirmo vietnieku Vladimiru Titovu, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka Latvija un Krievija ir kaimiņvalstis, tādēļ svarīgi turpināt darbu pie dažādu praktisko jautājumu risināšanas. Ministrs arī aicināja Krievijas pusi īstenot Minskas vienošanos, jo pašlaik šajā jautājumā nav progresa.

Rinkēvičs pozitīvi novērtēja starpvaldību komisijas un Latvijas-Krievijas valsts robežas demarkācijas komisijas paveikto darbu un pauda gandarījumu, ka šodien politisko konsultāciju laikā tiks parakstīti divi divpusējie dokumenti - Vienošanās par grozījumiem 2010.gada 20.decembra Latvijas valdības un Krievijas valdības vienošanās par Latvijas un Krievijas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu, ka arī Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju sadarbības plāns 2018.-2019.gadam.

Tikšanās laikā Latvijas ārlietu ministrs pauda Latvijas vēlmi atgūt 1919.-1940.gadā Latvijā uzņemto filmu oriģinālus. "Latvija nākamgad svinēs savas valsts simtgadi, tādēļ šo filmu oriģināli ir būtisks Latvijas kultūrmantojums," sacīja Rinkēvičs.

Puses arī apmainījās viedokļiem par aktuālajiem starptautisko attiecību un politikas jautājumiem, tostarp par situāciju Irānā, Ziemeļkorejā un Tuvajos Austrumos.

Titovs atrodas Latvijā, lai piedalītos Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju regulārajās politiskajās konsultācijās. Latvijas-Krievijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas ir regulārs formāts, kurā tiek pārrunāti divpusējās sadarbības jautājumi, kā arī starptautiskās politikas aktualitātes. No Latvijas puses tās vadīs ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, no Krievijas puses - Titovs.

Komentāri [29]
#
Blums 15.novembris 2017 23:03 atbildēt
Ko tas blusainais pentagona plušķis ir sajucis prātā ,par kadu sadarbibu var but runa ,krima taču nav atdota ukrainai ! Uzskatu ,ja blusainiem pentagona plušķiem haturpina pildit saimnieka rikojumu un riet uz krieviju ,vasu ,vau ,vau ! Mes esam lieli ,mes esam vareni ! Vau ,vavauvav ! Vareni !
 
#
_______ 15.novembris 2017 11:34 atbildēt
kāpēc būtu jāturpina sadarbība ar krieviju?
 
#
mareks 14.novembris 2017 21:06 atbildēt
nu blefo šis Krievijas nīdējs ,viņam maizi nedod tikai lai krievam ieriebtu ,visu zivju rupnīecību ar glupajam sankcijām nogremdēja latvijā nu brisele teica esot jāklausa ,tagad drīz tava brisele pati zvejos baltijas jūrā un zivis mums pārdos ,ka pardod jau cukuru
 
#
vālodzīte 14.novembris 2017 16:51 atbildēt
Nu tad beidzot nācis pie atziņas,būtu pat muļķim jāsaprot,ka labāk man 100 draugu,nekā 100 ienaidnieku un pie tam vēl kaimiņu.
 
#
Andris 14.novembris 2017 16:35 atbildēt
Vai atceries Abreni! Ko vēl Jūs bezmugurkaulinieki gribat atdot Krievijai?
Vajadzētu reiz saprast, ka krievi nav mums ne brāļi, ne kaimiņi!
Vajag vienkārši par viņiem aizmirst! Ražot augsti kvalitatīvus produktus un meklēt noieta tirgu plašajā pasaulē, ne viss orientēties mūžīgi uz šo zemās kvalitātes preču pātērētājiem Krievijā.
 
Skatīt visus 29 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers