Latvijā: Reirs: Pensiju indeksācijas sistēma ir taisnīga 6 komentāri
 
Latvijā

Reirs: Pensiju indeksācijas sistēma ir taisnīga

 
Ilze Zvēra/ F64 Photo Agency

Lai arī daži cilvēki ir kritizējuši šī gada pensiju indeksāciju, kas nodrošināja lielāku pieaugumu relatīvi lielākajām, nevis mazākajām pensijām, labklājības ministrs Jānis Reirs (V) uzskata, ka sistēma ir taisnīga.

Kā LTV "Rīta panorāmā" skaidroja ministrs, ja visiem tiktu nodrošināts vienāds pensijas pielikums, tas nebūtu godīgi pret tiem, kas visu mūžu ir maksājuši lielākas sociālās iemaksas. Ar šādu indeksāciju viņi par savu ieguldījumu tiekot atalgoti. Turklāt indeksētas tikušas tikai pensijas līdz 350 eiro, tādējādi ierobežojot patiešām lielo pensiju pieaugumu.

Taujāts, vai pensiju pielikums ir pietiekams, Reirs tieši neatbildēja, bet sacīja, ka "tas ir tas, ko valsts var atļauties", turklāt pieaugums esot divreiz lielāks nekā iepriekšējā gadā un lielāks nekā ekonomikas izaugsme.

RIA Novosti/ SCANPIX

Runājot par to, ko pensiju jomā gaidīt nākamgad, Reirs atgādināja, ka nebijis jaunums būs indeksācijas sasaiste ar darba stāžu, kā rezultātā pensionāri ar 30 un vairāk gadu stāžu iegūšot 60% no alga pieauguma salīdzinājumā ar 50% pašlaik, bet ar stāžu 40 un vairāk gadi - 70% no algu pieauguma.

Šīs izmaiņas skaršot vairāk nekā 90% pensionāru, un šim mērķiem budžetā esot ieplānoti papildus 40 miljoni eiro.

Komentāri [6]
#
pardon 25.oktobris 2017 14:02 atbildēt
būtu ārkārtīgi progresīvi, ja vietne piestrādātu pie komentāru atbilstības konkrētā raksta saturam, savukārt paša autora vai arī kādas citas personas noriešanu novirzot uz kādu citu atsevišķu mājas lapu - "vau vau".
 
#
z » pardon 25.oktobris 2017 14:08 atbildēt
Gudriķis
 
#
Uldis 25.oktobris 2017 13:41 atbildēt
Sistēma, kas visu laiku maina spēles noteikumus, pēc definīcjas nevar būt taisnīga. Kaut vai tas pats darba stāžs - te tas nosaka pensijas lielumu, te atkal nē. Principā, ja kaut ko maina, tad jānosaka, ka tas būs spēkā vismaz 50 gadus, lai tas, kas sāks strādāt tagad no 15 gadu vecuma skaidri zinātu kas to gaida 65 gadu vecumā aizejot pensijā. Pensijas vecuma palielināšana arī pēc būtības ir prettiesiska, jo likumiem parasti nav atpakaļejoša spēka - to var attiecināt tikai uz tiem, kas sāk strādāt pirmo reizi izmaiņu pieņemšanas brīdī.
 
#
šķilters » Uldis 25.oktobris 2017 14:50 atbildēt
pat padomju savienībā to nevarēja garantēt (tā pati sabruka), kur nu vēl krīžu nomocītais kapitālisms... vienīgās garantētās lietas uz šīs grēcīgās zemītes ir nāve un nodokļi, bet par pensijām un indeksāciju nekas nebija teikts
 
#
pieliec sev algu 25.oktobris 2017 13:11 atbildēt
luuk,ko tu vari arljauties,kopaa ar ezeljniicas eezelju bandu!
 
#
suka reira purns 25.oktobris 2017 13:09 atbildēt
bijushais komjaunieti! Ko valsts var atljauties? Izzagt valsti ar tadiem sukaam ka tu,lopekli!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers