Latvijā: Reizniece-Ozola: Veselības nozarei aktīvāk jāapgūst ES finansējums 1 komentāri
 
Latvijā

Reizniece-Ozola: Veselības nozarei aktīvāk jāapgūst ES finansējums

 
Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Veselības nozarei aktīvāk jāapgūst tai pieejamais Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums, ne tikai jāprasa nodokļu maksātāju nauda, šodien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ministre uzsvēra, ka veselības nozare tai pieejamos ES fondus neapgūst pietiekami labi, tāpēc Reizniece-Ozola iesaka nozares pārstāvjiem pievērsties arī šim jautājumam. "Vajadzētu nevis prasīt nodokļu maksātāju naudu, bet izmantot nozarei pieejamos resursus," teica finanšu ministre.

Pēc sēdes Reizniece-Ozola žurnālistiem skaidroja, ka šajā ES fondu plānošanas periodā veselības nozarei pieejami 144 miljoni eiro, bet no 2021.gada līdz 2024.gada būs pieejami vairāk nekā 130 miljoni eiro.

Veselības nozarei ES fondi paredzēti vairākās jomās - sākot no veselības veicināšanas pasākumiem līdz infrastruktūras projektiem. Reizniece-Ozola minēja, ka patlaban ES fondi tiek labāk apgūti lielo slimnīcu infrastruktūras projektos, tomēr vājāk sokas ar mazajām slimnīcām.

Finanšu ministres ieskatā, ES fondu finansējums, pašvaldību novirzītie līdzekļi veselībai un slimnīcu gūtā peļņa arī būtu ieskaitāma kopējā veselības nozares finansējumā.

REUTERS/ SCANPIX

"Patlaban neviens nerunā par to, ka veselības nozarē ir vesels resursu kopums, ko neskaitām nozares finansējumā. Neiekļaujot šos līdzekļus, nevaram novērtēt kopējo nozares finansējuma apjomu," uzskata Reizniece-Ozola.

Kā ziņots, veselības nozares finansējums nākamgad sasniegs 1,014 miljardus eiro, un 2018.gada veselības nozares budžeta palielinājums par 194 miljoniem būs lielākais veselības nozares palielinājums pēc Latvijas neatkarības atgūšanas.

Papildu pieejamais finansējums tiks ieguldīts veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošanai, kā arī ārstniecības personu atalgojuma konkurētspējas palielināšanai.

Komentāri [1]
#
Vecmāmiņa 27.oktobris 2017 11:54 atbildēt
Man jautājumsJums deputāti un sevišķi Jums Reiznieces kundze,Es saprotu,ka vajadzību ir daudz un visas nevar apmierināt,bet vai tas ir pieļaujams,ka ģimenē,kur mate visu savu mūžu ir veltijusi meitai invalīdei no bērnības,kuru ir izaudzinājusi,izskolojusi(katru brīvu minūti ir jābūt pie meitas jo viņa nevar pastaigāt ar kājām problēmas un vēl kupris uz muguras)iztiek ar 245,-Euro,nav pat iztikas minimuma,pabalsts kā iedots no 1990 gada tā nav palielināts,tā summa ir kopā abām,var jau būt ir invalīdi,kuri tikai eksistē,bet ir gudra meitene,vai tiešām viņa nav nopelnijusi cilvēka cienīgu dzīvi,pansionātos maksā līdz 1000,par tādu cilvēku uzturēšanu,bet te kur vecāks cenšas no sirds lai nebūtu jāved uz pansonātu saņem izsmiekla naudiņu,vēl runājat par Demogrāfiju,vai vispār runātāji saprot ko tā nozīmē vecākiem,viņi tiek atstāti pašplūsmē,iznāk ka jāiet ar izstieptu roku kādam lūgt palīdzību,es gribētu klauvēt pie Jūsu sirdapziņām,kaut katrs deputāts no savas algas ziedotu pa 10,-eiro,tad būtu arī šīm 2 sievietēm kautcik cienīga dzīve,paldies par sapratni.arī atbilde būtu kautkur jāredz.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers