Latvijā: Mazā Ivana nāves izmeklēšana: No darba atlaista policijas darbiniece 7 komentāri
 
Latvijā

Mazā Ivana nāves izmeklēšana: No darba atlaista policijas darbiniece

 
Alnis Stabule/ F64 Photo Agency

Šī gada jūlijā liela daļa sabiedrības sekoja līdz Liepājā pazudušā Ivana meklēšanai. Desmit dienas pēc pazušanas piecus gadus vecais puisēns meža masīvā Dubeņos tika atrasts miris. Šobrīd turpinās šīs lietas izmeklēšana, tomēr joprojām izskan pretrunīga informācija par bērna nāves apstākļiem. Tiek vērtēta vecāku atbildība, autobusa šofera rīcība, gan arī policijas darbinieces rīcība, kura palaida garām informāciju, ka mazais puika nākamajā dienā pēc pazušanas redzēts Dubeņu ciemā.

Sarunā ar "LNT Ziņu Top 10" Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis informē, ka ir uzsāksts kriminālprocess par mazā Ivana pazušanu, par nāves apstākļiem, un otrs kriminālprocess ierosināts par pienākumu nepildīšanu, kas attiecas uz vecākiem un arī uz autobusa vadītāju, kurš, iespējams, varēja novērst šo. "Kas attiecās uz šo izmeklēšanu, mēs esam secinājuši, ka šī darbiniece, kas, iespējams, varēja pagriezt kaut kādā veidā savādāk. Ir izvērtēts, ka viņa nav atbilstoši pildījusi savus pienākumus un ir disciplināri sodīta ar atbrīvošanu no dienesta Valsts policijā."

Arī sabiedrībā izskanējušas dažādas spekulācijas par mazā Ivana likteni. Pēdējā, ka Ivana vecākiem nav bijusi iespēja atpazīt mirstīgās atliekas. Liepājas kriminālpolicijā "LNT Ziņu TOP 10" atklāj, ka Ivana māte patiešām vērsusies policijā ar lūgumu veikt atkārtotas DNS analīzes.

Alnis Stabule/ F64 Photo Agency

Valsts policijas Liepājas Kriminālpolicijas biroja galvenā inspektore Rita Grīnvalde informē, ka uz atpazīšanām bija aicināti abi Ivana Berladina vecāki. Viena atpazīšana notika pēc bildēm, otra atpazīšana notika tieši morgā. No ekspertīzes atzinuma iziet, ka mirušais puika, kas ir atrasts 11. jūlijā Dubeņu meža masīvā ir Ivans Berladins

Ivans bija jaunākais bērns ģimenē, kurā aug vēl trīs bērni - divi puikas un meita. Ģimene šobrīd atrodas pastiprinātā sociālā dienesta un bāriņtiesas redzes lokā. Liepājas sociālajā dienestā atklāj, ka Ivana ģimenei tiek nodrošināta rehabilitācija, gan māte, gan arī pārējie bērni saņem psihologa pakalpojumus.Tāpat tiek veiktas regulāras apsekošanas, lai pārliecinātos, ka pārējie bērni dzīvo piemērotos apstākļos.

Komentāri [7]
#
kāpēc 23.oktobris 2017 8:28 atbildēt
Nu kāpēc šo neapzinīgo vecāku dēļ ir jācieš tik daudziem pilnīgi nejaušiem un nevainīgiem cilvēkiem? Kas viņiem sniedz psiholoģisko palīdzību?
 
#
Sencis 23.oktobris 2017 1:05 atbildēt
Nu interesanti. Ziņotājs tad nes tādu pašu atbildību par cik šo zēnu nepieturēja ka autobusa šoferis un policijas darbiniece, bet vecāki neko, jo tie joprojām neko nesaprot, vai ir tas viņu dēls vai nav. Es neuzskatu ka būtu tāpēc jācieš cilvēkiem no malas jo kurš gan varēja paredzēt ka būs tādas sekas. Iemesls ir jāmeklē citur.
 
#
es » Sencis 23.oktobris 2017 5:21 atbildēt
Nav nekādi cilvēki no malas. Krimināllikums nosaka, ka nesniedzot palīdzību un atstājot personu bezpalīdzīgā stāvoklī.....kā rezultātā iestājusies nāve.....iesaistītās personas saucamas pie kriminālatbildības....
Tāds ir likums un puika vārākās situācijās atradās bezpalīdzīgā stāvoklī....
 
#
es 22.oktobris 2017 23:48 atbildēt
vai tad morgaa neatpazina mazo ja vel kaut kadus dns vajag
 
#
Liepājnieki 22.oktobris 2017 21:59 atbildēt
Tiesāsim visus-tikai saudzēsim dzērāju un .....māti.Savu jautro uzdzīvi viņa turpina.Sodīsim bērnu aizsardzības organizācijas Liepājā!!!!!
 
#
brīvais radikālis » Liepājnieki 22.oktobris 2017 22:34 atbildēt
Aizver žaunu, sorosītu nelieti! Tikai tevis dēļ Latvijā notiekas šitādas lietas!
Dieva dzirnas maļ lēni, bet labi!
 
#
Skeneris 22.oktobris 2017 21:10 atbildēt
Visa valsts ir dubeņos.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers