Latvijā: Reizniece-Ozola: Izdienas pensiju sistēma ir jāpadara vienlīdzīga 6 komentāri
 
Latvijā

Reizniece-Ozola: Izdienas pensiju sistēma ir jāpadara vienlīdzīga

 
Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Izdienas pensiju sistēma ir jāpadara vienlīdzīga, bet muitnieku prasības netiks apmierinātas ar nākamā gada janvāri, sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ministre norādīja, ka uz nepieciešamību mainīt izdienas pensiju piešķiršanas sistēmu norādījusi Valsts kontrole. Veicot revīziju Labklājības ministrijā par Latvijas pensiju sistēmas ilgtspēju, Valsts kontrole analizēja arī izdienas pensiju jomu un secināja, ka tā neatbilst Latvijas pensiju politikas būtībai. "Gadu gaitā izdienas pensiju saņēmēju loks ir audzis, tomēr visaptveroša izvērtējuma par izdienas pensiju sistēmā iekļaujamām profesijām nav bijis," revīzijā secināja Valsts kontrole.

Finanšu ministre uzskata, ka jārada vienlīdzīga izdienas pensiju sistēma, kas prasīs veikt nopietnu reformu, ko premjers Māris Kučinskis (ZZS) esot apņēmies risināt.

"Patlaban nebūtu prātīgi paplašināt izdienas pensiju saņēmēju loku, ņemot vērā, ka kopējā sistēma ir nesakārtota. Jaunas izdienas pensiju sistēmas izveide prasīs laiku, tāpēc izmaiņas nav gaidāmas ar nākamā gada 1.janvāri," teica Reizniece-Ozola.

Tāpat finanšu ministre apliecināja, ka Valsts ieņēmumu dienesta paspārnē tiks veidota darba grupa, kas risinās jautājumu par muitnieku iekļaušanu izdienas pensiju sistēmā.

Jau ziņots, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas no šā gada 27.septembra līdz 30.septembrim Latvijas muitas kontroles punktos rīkos četru stundu brīdinājuma streiku.

VID Muitas pārvaldes "Neatkarīgās muitnieku arodbiedrības" valdes priekšsēdētājs Edgars Mazuls skaidroja, ka streika iemesls ir Latvijas valdības nespēja 10 gadu laikā pieņemt lēmumu par izdienas pensiju piešķiršanas koncepciju ar iekšējo un/vai ārējo drošību saistītām spēka struktūrām.

VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule aģentūrai LETA sacīja, ka viņa konceptuāli atbalsta arodbiedrības prasību pēc izdienas pensijām, jo pašreizējā situācija rada nevienlīdzību un ir netaisnīga pret muitas darbiniekiem.

"Ir svarīgi ievērot vienlīdzības principus. Tiem būtu jāattiecas kā uz muitu un robežsardzi, tā arī uz VID policijas struktūrvienībām un Valsts policiju. Muitas darbinieki patlaban pauž neapmierinātību, jo, veicot darbu līdzīgos apstākļos, robežsargi un policisti izdienas pensijas tomēr saņem. Uzskatu, ka muitas darbiniekiem ir tiesības streikot, es kā VID ģenerāldirektore to nedrīkstu liegt. Tomēr pirms katra streika arodbiedrībām sadarbībā ar iestādi ir jāorganizē strīda izlīgšanas komisija. Tas vajadzīgs, lai saprastu, ka patiešām nav citu veidu, kā problēmu risināt. Muitas arodbiedrība šo svarīgo soli ir izlaidusi, līdz ar to juridiski streiks ir vērtējams kā nelikumīgs, un mums ir jālūdz tiesas palīdzību izvērtēt juridiskās nianses, lai nebūtu tā, ka darbinieku dalība streikā būtu bijusi nelikumīga," skaidroja Cīrule.

VID vadītāja piebilda, ka patlaban dienests aktīvi strādā pie tā, lai streika gadījumā maksimāli mazinātu negatīvo ietekmi uz klientu apkalpošanu un muitas darbu kopumā. "Ja streiks notiks un tajā piedalīsies sākotnēji minētais darbinieku skaits, tad varētu tikt palēnināta plūsma atsevišķos muitas kontroles punktos. Pagaidām nav skaidrs, cik darbinieku streikā patiešām piedalīsies, jo jau šodien daļa no iepriekš pieteiktā skaita ir atcēluši savu gatavību streikot," sacīja Cīrule.

Komentāri [6]
#
jons 25.septembris 2017 11:46 atbildēt
Kur lai ņem naudu pensijām,ja pensionārei Freibergai Aizsardz'ibas ministrs d'avina jaunu superauto.Vienk'ar'sai pension'arei!!!To ,ka vi'na par prezident'e'sanu sa'n'emusi p'arp'ar'em-nevienu nesatrauc!!!
 
#
opis no laukiem 24.septembris 2017 14:11 atbildēt
Kāpēc Latvijā trūkst naudas visās jomās,bet tādā ekonomiski attīstītā valstī kā Japāna, naudas pietiek? Šis video atbildēs uz jautājumu kāda ir algu struktūra pa nozarēm Japānā: www.youtube.com/watch?v=daa5oo8C_Ik
Bet atrast atbildi uz jautājumu - kāpēc Latvijā katastrofāli trūkst naudas,mēs varam atverot valūtu konvertāciju tabulu,kurā redzam,ka Japāna katru eksportā nopelnīto eiro konvertē uz 129 jēnām,bet Latvija eiro vispār nekonvertē un pieņem kā vienu pret vienu,pilnībā ignorējot eiro brīvo tirgus kursu,kāds tas būtu,ja tiktu atzīts.
lv.coinmill.com/
Līdz ar to ir skaidrs,ka par vienādu eksporta apjomu eiro naudā Japānai būs 129 reizes vairāk jēnu nekā Latvijai eiro! Japānas preces ir konkurētspējīgas ne tikai tāpēc,ka kvalitatīvas,bet galvenokārt tāpēc,ka ražotas ar lēto jēnu,un ejot Eiropas tirgū augstā cena jēnās ,pēc kursa pret eiro tiek samazināta 129 reizes. Bet Latvijas eksportētājam ejot Japānas tirgū,ar dārgo eiro saražotā prece iznāk dārga eiro naudā un ieejot Japānas tirgū tā palielinās 129 reizes un variet man ticēt,ka preci būs jāpārdod zem pašizmaksas, radot sev tikai zaudējumus.
Nevainosim finanšu ministri ,bet vilksim uz ešefota brāli Ilmāru no LB par noziedzīgu bezdarbību,kas Latvijas tautsaimniecību novedusi pie traģiskām sekām!
 
#
urāāāāā » opis no laukiem 25.septembris 2017 6:16 atbildēt
Līdz ar to ir skaidrs,ka par vienādu eksporta apjomu eiro naudā Zimbabvei būs 1000000000 reizes vairāk Zimbabves dolāru nekā Latvijai eiro!

Urāāāā, Zimbabves plaukstošajai ekonomikai un opim no laukiem, kurš strādāja par tās centrālās bankas vadītāju!
 
#
opis no laukiem » urāāāāā 25.septembris 2017 8:53 atbildēt
Jā, Zimbabve,Putins un Lembergs tie ir tradicionālie un "neapgāžamie" biomasas pārstāvju argumenti! Es nemaz neceru,ka spēsi atšķirt brīvo valūtas kursu no totalitāri uzspiestā,bet tas jau no tādiem kā tu būtu par daudz prasīts.
 
#
Zelma 24.septembris 2017 12:45 atbildēt
Tad atbildiet,Reiznieces kundze,kāpēc nepiešķir medicīnas māsām,kas strādā stacionāros ,kur darba piesātinātas visas 24 stundas?Kas ir strādājis slimnīcās,uzņemšanas nodaļās,tie jau labi zin,kā jūtas medmāsa pēc dežūras uzņemšanas nodaļā,dzemdību nodaļā,var piesaukt arī vēl dažas strutūrvienības,kas aktīvi strādā visas 24 stundas,vai tie cilvēki nav pelnījuši šo izdienas pensiju?
 
#
Pakavots 24.septembris 2017 11:43 atbildēt
Pensijas vienādas par nostrādāto gadu skaitu. Pietiks arī izdienai.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers