Latvijā: Saeima noraida ierosinājumu Latvijā dzimušajiem bērniem vairs nepiešķirt nepilsoņa statusu 39 komentāri
 
Latvijā

Saeima noraida ierosinājumu Latvijā dzimušajiem bērniem vairs nepiešķirt nepilsoņa statusu

 
Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Saeima šodien noraidīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iesniegto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem.

Par šī likumprojekta nodošanu komisijām balsoja 39 deputāti, kuri pārstāv opozīciju, tā dēvēto "Vienotības" "četrinieku", kā arī pie frakcijām nepiederošie parlamentārieši Edvards Smiltēns un Romans Miloslavskis. Pret šo ieceri balsoja 38 parlamentārieši, bet vēl 14 deputāti balsojumā atturējās.

Kad deputāti lemj par likumprojekta nodošanu komisijām, tikai viens deputāts debatēs var runāt par atbalstu priekšlikumam, bet viens - pret. Deputāts Gunārs Kūtris (NSL) mudināja atbalstīt prezidenta iniciatīvu, uzsverot, ka jādomā par nākotni. Savukārt Edvīns Šnore (VL-TB/LNNK) aicināja likumprojektu neatbalstīt, jo tam "tik ļoti spīd cauri politiskā korupcija". Viņš arī piebilda, ka jau tagad vecākiem pietiek pateikt "jā" un bērnam tiek piešķirta pilsonība.

Likumprojekts paredz vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem, kuri dzimuši Latvijā pēc 2018.gada 1.jūnija.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību.

"Latvija ir demokrātiska un mūsdienīga Eiropas valsts, un ir jāpieliek visas pūles, lai turpinātu Latvijas valsti attīstīt un stiprināt. Latvijas izglītības sistēma spēj sagatavot un audzināt krietnus, godprātīgus un atbildīgus cilvēkus, kas ir Latvijas patrioti un kam ir stingra piederība Latvijai," uzsver Vējonis.

Pēc likumprojekta pieņemšanas izmaiņas attiektos uz aptuveni 50 līdz 80 jaundzimušajiem gadā. 2016.gadā nepilsoņa statuss tika piešķirts 52 bērniem.

Lauris Aizupietis/ F64 Photo Agency

Saskaņā ar 2017.gada maijā veiktās sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS aptaujas datiem 76% Latvijas iedzīvotāju atbalsta to, ka Latvijā dzimuši nepilsoņu bērni automātiski kļūtu par Latvijas pilsoņiem līdz ar piedzimšanas brīdi, ja vien bērna vecāki neizvēlētos citas valsts pilsonību, norāda prezidents.

Šī iniciatīva izraisīja domstarpības valdošajā koalīcijā. Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) jau iepriekš norādīja, ka neatbalstīs Vējoņa priekšlikumu, kā arī atgādināja koalīcijas partneriem, ka šādu jautājumu virzīšanai nepieciešams konsensus starp partneriem. Ņemot vērā VL-TB/LNNK nostāju, valdošās koalīcijas partneri sākotnēji apliecināja, ka neatbalstīs prezidenta ieceri.

Tomēr četri "Vienotības" Saeimas frakcijas deputāti, kuri tagad pārstāv partiju "Kustība Par!" - Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis, pauda gatavību atbalstīt prezidenta iesniegto likumprojektu.

Arī Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošā Latvijas Zaļā partija (LZP) sākotnēji vēlējās lemt par šo jautājumu, tomēr vēlāk mainīja domas. Pēc deputātu un valdes locekļu lūguma, lai par šo jautājumu nebūtu jārīko vairākas sēdes, attiecīgā jautājuma izskatīšana tika atstāta ZZS frakcijas ziņā, skaidroja LZP vadītājs Edgars Tavars

Komentāri [39]
#
Artūrs Malta VLT 22.septembris 2017 9:00 atbildēt
Informācija vēlētājiem! Ir divas izvēles, kas izsaka visu! ATLAIST SAEIMU vai ATLAIST TAUTU?
Saeima un Valdība aktīvi ceļ sev algas un palielina ierēdņu skaitu, kas ir padomju iekārtas balsts. Lai nodrošinātu algas pielikumu, kad sagrauta rūpniecība un lauksaimniecība, ir jāņem kredīti! Lai varētu atdot kredītus un to procentus - ir jāceļ nodokļi! Lai tauta tik maksā nodokļus!
2015.gada, 15 aprilī Valdība paņēma kredītu 1,3 miljardi eiro, līgums nav apstiprināts Saeimas sēdē, kā to prasa Satversmes 68.pants. Junkera plāna naudu mēs neizmantojam, jo tas neatbilst Latvijā esošo banku kredītpolitikai! Junkera plāna nauda ir paredzēta ražošanas un celtniecības vajadzībām, tas ir radīt vairāk darbvietas. Bet valdību un Saeimas deputātus tas neinteresē.
Deputāti nepilda savu doto un parakstīto zvērastu: „ Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus." ................. un turpina nemitīgi pārkāpt Satversmi!
Saeima nav apstirinājusi ne L.Straujumas, ne M.Kučinska valdību atskaites par izlietoto budžetu! ( Satversmes 66.pants). Autonomā un neatkarīgā Latvijas Banka (LB), kas pakļauta tieši Saeimas finanšu darbības revīzijai, tā nav veikta.(Likums par LB 43.pants). Ieviešot eiro, tika norakstītas un iznīcināts zelta 100 latu monētas, kas gatavotas no Latvijas Valsts laikā sagādāta zelta. Vienas nonētas svars 16,2 grami. Izkaltas tika viens miljons monētu un izlietots 16,2 tonnas zelta. Tāpat Deputātus neuztrauc afēra ar kviešiem Eģiptē, jo tas līgums esot noslepenots. Tāpat noslepenoti esot kredītu līgumi. Par ņemtajiem kredītiem, mēs katru dienu maksājam kredīta procentus ap 2 miljoni tagad jau ap 5 miljoni eiro dienā, tas ir mēnesī ap 150 miljoni! Ir neatbildēts jautājums KĀPĒC?
Lai novērstu neapmierinātību sabiedrībā, biedrība VLT, atbilstoši saviem Statūtiem, kas nosaka VLT darbību un mērķi, vēlas atjaunot partijas Latviešu Zemnieku Savienības (LZS) principu Latvijā: ”VIENS LIKUMS – VIENA TAISNĪBA UN VIENĀDAS IESPĒJAS VISIEM!”; - Ievērot Latvijas valsts Satversmi un Latvijas valsts likumus; - Palīdzēt Saeimai un Valdībai risināt valsts problēmas. Saeimas deputātiem ievērot pašu doto zvērastu! Ja Deputāti nepilda to, tad ierosina Saeimas atsaukšanu, kā to dara tagad.
Deputāti uz mūsu iesniegumiem par savu rīcību - neatbild! Tāpēc VLT, atbilstoši likumam "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu", veic parakstu vākšanu, lai varētu pēc Īrijas parauga (kad Deputātu sarakstu sastāda tautas sapulcēs uz vietas), tikt pie jaunas Saeimas, kurā tiks ievēlēti godprātīgi Deputāti, neatkarīgi no tautības, partijas un reliģiskās konfesijas. To var panākt, kad Deputātu - kandidātu, sarakstam „Tautas Saeima“ izvirzīs vismaz 100 galvotāji (tā tas bija Latvijā līdz 1940. gadam) un apstiprinās Tautas sapulcēs uz vietas. Tā mēs tiksim pie godprātīgiem deputāta kandidatiem, kas zinās Satversmi un pildīs savu doto zvērastu. Tas ir vienīgais ceļš, kā apturēt Latvijas izlaupīšanu un veikt Valsts restitūciju.
Lai sasniegtu šo cēlo mērķi ir nepieciešams iet trīs soļus: Pirmais solis: Nepieciešams savākt parakstu skaitu: 155 224 Otrais solis: CVK izsludinās tautas nobalsošanu par 12. Saeimas atsaukšanu. Piedalīties referendumā par Saeimas atsaukšanu. Nepieciešamais balsu skaits ir 608 369 balsis. Tad Saeima ir atsaukta. Trešais solis: Ir aktīvi piedalīties jaunas Saeimas vēlēšanās, izvirzot savus deputātus!
Lai veiktu pirmo soli ir izstrādāta Parakstu Vākšanas Sistēma (PVS), bet sistēma, kuras radīšanai ir iztērēti 3,8 miljoni eiro, nedarbojas. Tāpat nedarbojas instrukcijas, programmas, kā vākt parakstus ! To apliecina saņemtā atbilde no CVK: „Valsts reģionālās attīstības aģentūra un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde informē, ka portāla darbība var būt periodiski traucēta. Ja parakstīšanās e-pakalpojuma izpildes gaitā saņemat kļūdas paziņojumu, lūdzam atgriezties pakalpojuma pirmajā solī un uzsākt atkārtotu pakalpojuma izpildi! „
Kas un kad novērsīs traucējumus - nav zināms! Nav zināms precīzi, cik daudzi ir parakstījušie cik daudzi nav varējuši? Šodien, tas ir vairāk par 3632, bet kā ir īstenībā, mēs nezinām. Pagājušā pieredze, rāda, ka ir parakstījušie 514 vēlētāji, bet veicot pārbaudi atklājas, ka nav uzskaitīti visi, kas parakstījušie pie notāra. Tagad parakstu vākšanas uzskaitē ir neskaidrības un nemitīga krāpšana. Parakstu vākšanas sistēmai (turpmāk – PVS) ir iztērēti miljoniem Budzēta līdzekļu, bet nekas nedarbojas! Policija veica izmeklēšanu un neko neatrada, jo nav ierosināta krimināllieta. Tagad mēs gaidam atbildi no Ģenerālprokuratūras! Lai nodrošinātu un uzlabotu parakstu vākšanas uzskaiti, mēs aicinam vēlētājus apvienoties VLT struktūrvienībās. Strukturvienību saraksts ir apstiprināts laukos atbilstoši Latvijas Lauksaimniecības kameras (LLK) nodaļām, kas bija līdz 1940.gada 17.jūnija. Rīgā, atbilstoši vēlēšanu iecirkņiem. Mēs aicināsim visus uz tautas sapulcēm, kas notiks LLK 41 lauku agronomiskajos rajonos ar 513 nodaļām un Rīgas pilsēta 124 rajonos ar 158 nodaļām, atbilstoši vēlēšanu iecirkņiem. Katrai nodaļai ir pastāvīga struktura ar savu valdi un priekšēdētāju, kas varēs, pamatojoties uz likumiem, instrukcijām, nolikumiem un VLT statūtiem izvirzīt velēšanu komisijai savus biedrus un nozīmēt novērotājus. Minimālais biedru skaits VLT nodaļā ir 10 biedri. Tas ir garants tam, ka varēs izvirzīt savus locekļus vēlēšanu komisijās un nozīmējot novērotājus. Tā tiks ievērota likumība Saeimas atsaukšanā un jaunas Saeimas vēlēšanās.
Pašreizejās neskaidrības ar to, kā notiek parakstu vākšana un programmas PVS nepilnībām, VLT biedri seko visam tam, kas traucē mūsu darbu parakstu vākšanā. Pašreis likums "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" tiek ignorēts. Visus, kas vēlas atbalstīt, Lūdzam stāties biedrībā VLT kādā no 671 nodaļām. Katrā nodaļā iesaistot ne mazāk par 10 vēlētājiem varēs patstāvīgi darboties uz vietas, kā VLT nodaļa. Katrā nodaļā ir jāsavāc tikai 272 paraksti. To var veikt dažu nedēļu laikā!
Ātrāka parakstu savākšana un droša uzskaite nodaļās par Saeimas atsaukšanu ir garants ātrākai pārtraukšanai maksāt nelikumīgos Valdības ņemtos kredītus un to procentus aizdevējiem. Biedrības nodaļas vadība var reģistrēt pie sevis, kas ir parakstījies un tad varēsim katru dienu salīdzināt CVK ,ar tur nonākušajiem datiem.
Pret ierēdņu un amatpersonu patvaļu, kas pārkāpj Satversmi, likumus un traucē parakstu vākšanu, var tikt ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 90.panta: Kavēšana realizēt vēlēšanu tiesības, tiesības piedalīties likuma ierosināšanā, tautas nobalsošanas ierosināšanā, tautas nobalsošanā un Eiropas pilsoņu iniciatīvas atbalstīšanā
(1) Par apzinātu kavēšanu personai brīvi piedalīties saskaņā ar Latvijas Republikas likumiem rīkotajā parakstu vākšanā likuma vai tautas nobalsošanas ierosināšanai vai Eiropas pilsoņu iniciatīvas atbalstīšanai, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Savus jautājums un ierosinājumus rakstiet uz adresi: Ūdru iel 14,Mārupe, ārupes nov. LV-2167 e-pasts: vlt@llk.lv Zvanīt : 26347783 ; tel/faks: 67379890 vai informēt VLT biedrus un parakstu vākšanas aktīvistus, lai varētu precizēt praktu skaitu.
VLT valde. Rīgā , 18.08. 2017. ANEKDOTE Mums ir ļoti noslēpumaina valsts. Tas, kā zogam, ir komercnoslēpums. Tas, kā apzog mūs, ir valsts noslēpums.
 
#
WWW 21.septembris 2017 21:48 atbildēt
Vienīgais veids kā LV valsts vel var eksistēt.. ir piespiedu kārtā visiem uzspiest pilsonību, jo tie kas savlaik to pieņēma sen jau ir prom, un atpakaļ vairs nebūs.
Un kad šis viss beigsies? Kad cilvēki paši gribēs kļūt par latviešiem?
 
#
ābols no ābeles tālu nekrīt 21.septembris 2017 15:46 atbildēt
Mazie bērniņi - jaunpilsoņi - augot krievnacistu ģimenē arī izaugs par nacistiem, putinsosiem, latviešu nīdējiem un imperiālistiem. Tāpēc ir pareizs un gudrs lēmums nedot tikko piedzimušajiem kolonistiem pilsonību!
 
#
Ko tur teikt? 21.septembris 2017 15:15 atbildēt
Vienīgi to,ka saeimā stulbeņu procents ir stipri lielāks,nekā valstī kopumā.
 
#
ivars. 21.septembris 2017 13:55 atbildēt
Esmu ļoti priecīgs,ka loģika uzvarēja.Vismaz pagaidām,jo pretlatviešu gnīdas mierā neliksies.
 
#
? » ivars. 21.septembris 2017 14:07 atbildēt
Vai tie mazie bērniņi jau piedzimst kā "pretlatviešu gnīdas", rasist?
 
Skatīt visus 39 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers