Latvijā: Vienam no bijušajiem prezidentiem nomās jaunu luksus automašīnu 29 komentāri
 
Latvijā

Vienam no bijušajiem prezidentiem nomās jaunu luksus automašīnu

 
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs izsludinājis iepirkumu par jaunas luksus klases vieglās pasažieru automašīnas pilna servisa ilgtermiņa nomu kādam no bijušajiem Valsts prezidentiem.

Automašīnas noma paredzēta Militārās policijas bijušā Valsts prezidenta apsardzes funkciju nodrošināšanai. Automašīnu ar operatīvā transportlīdzekļa statusu nomās uz piecu gadu termiņu.

AM skaidroja, ka esošo auto tehnisko traucējumu novēršanai, kas radušies ekspluatācijas rezultātā, ir nepieciešami regulāri, ilgstoši un dārgi atsevišķu mezglu un agregātu remonti vai nomaiņa, tādēļ šādu auto uzturēšanai ir nepieciešams lielāks finansiālais ieguldījums.

Jauna automašīna tiks nomāta, jo pilna servisa nomas līgums ietver arī tehnisko apkopi un remontdarbus, kā arī apdrošināšanas polises, tādēļ auto ir izdevīgāk nomāt, nevis iegādāties un vēl atsevišķi maksāt par remontdarbiem un apkopi.

Drošības apsvēruma dēļ un kamēr iepirkums nav noslēdzies AM neatklāja, kuram bijušajam prezidentam auto paredzēts.

Tāpat šobrīd netiek sniegta precīza informācija par finansējumu, lai neradītu iespēju potenciālajiem pretendentiem pielāgot savu piedāvājumu AM plānotajam finansējuma apmēram.

Latvijas normatīvie akti paredz, ka atstājot Valsts prezidenta amatu, persona saņem no valsts ikmēneša pensiju 85% apmērā no Valsts prezidenta mēneša atalgojuma un lietošanā vienu automašīnu. Ja personai tiek piešķirta apsardze, automašīnu un autovadītāja pakalpojumus nodrošina AM.

Komentāri [29]
#
Hm 22.augusts 2017 0:23 atbildēt
Nez kāpēc parastiem mirstīgiem autiņi kalpo pa 10 gadiem un tikai nez kāpēc prezidentiem brūk un plīsīs kā nelabie. It kā pa lauku ceļiem no rīta līdz vakaram brauc, nevis pa Rīgas ceļiem.
 
#
A 21.augusts 2017 21:43 atbildēt
Kurp dodas Valsts, kura var atļauties prezidentus, bet nevar atļauties bērnus, pensionārus un slimniekus?
 
#
/ 21.augusts 2017 12:43 atbildēt
pie zīlnieces neej - freiberga - lielākā Latvijas nodokļu ižšķērdētāja - pilnīgi nospļauties šai par ekonomiski izsūtītajiem latviešiem uz rietumiem!
 
#
/ 21.augusts 2017 9:45 atbildēt
lētāk caru ( karali)
 
#
rutks 21.augusts 2017 6:33 atbildēt
Varbut Rumpitim
 
Skatīt visus 29 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers