Latvijā: Krievijas militāro mācību "Zapad" laikā ASV Baltijā dislocēs 600 karavīrus 9 komentāri
 
Latvijā

Krievijas militāro mācību "Zapad" laikā ASV Baltijā dislocēs 600 karavīrus

 
SCANPIX

Krievijas militāro mācību "Zapad 2017" laikā rudenī ASV nosūtīs uz Baltijas valstīm papildu 600 karavīrus, piektdien intervijā aģentūrai "Reuters" paziņojis ASV bruņoto spēku komandieris Eiropā ģenerālleitnants Bens Hodžess.

"Kad [Krievija] iegāja Krimā, tas notika uz kaujas mācību fona. Kad viņi iegāja Gruzijā - tās bija mācības," norādīja Hodžess, piebilstot, ka Krievijas vēsture ir pilna ar gadījumiem, kad tā nav ievērojusi noslēgtās vienošanās.

Hodžess, kurš Polijā piedalījās NATO militārajās mācībās, sacīja, ka viņš, tāpat kā Lietuva, ir nobažījies, ka Krievijas militārie manevri varētu novest pie provokatīvām darbībām pie Baltijas valstu robežām.

SCANPIX

Viņš paziņoja, ka ASV nosūtīs uz Baltijas valstīm trīs gaisa spēku vienības ar kopumā apmēram 600 karavīriem, kas paliks Baltijā līdz Krievijas militāro mācību beigām.

Krievijas bruņoto spēku mācības "Zapad-2017" notiks gan Krievijā, gan Baltkrievijā. Saskaņā ar NATO aprēķiniem, "Zapad 2017" piedalīsies līdz 100 000 karavīru, potenciāli tās padarot par lielākajām Krievijas armijas mācībām kopš 2013.gada. Amatpersonas pieļauj, ka Krievijas mācībās varētu tikt iesaistīti arī kodolieroči.

Lietuvas amatpersonas ir atzinušas, ka agrāko mācību "Zapad" laikā cita starpā slīpētas potenciālas iemaņas okupēt Lietuvas dienviddaļu, tādējādi nogriežot NATO spēkiem vienīgo sauszemes ceļu uz Baltijas valstīm. Krievija arī kritizēta par to, ka nav atklājusi reālo šajās mācībās iesaistīto karavīru un tehnikas vienību skaitu. Lietuvas izlūkdienesti vērtējuši "Zapad-2017" kā šā gada galveno apdraudējumu Lietuvas drošībai.

Iepriekšējo reizi mācības "Zapad" notika 2013.gadā, un saskaņā ar Maskavas un Minskas sniegtajām ziņām tajās piedalījās aptuveni 10 000 karavīru.

Vienlaikus ar "Zapad 2017" mācībām rudenī notiks trīs ASV militārās mācības - Zviedrijā, Polijā un Ukrainā.

Komentāri [9]
#
Re ko vajadzēja! 19.jūnijs 2017 15:20 atbildēt
Latvijā, Latgalē vajadzēja uzbliezt Modernāko Nato karavaviācijas bāzi! Ar visu nepieciešamo, lai Mūsu Baltijas reģions, no Polijas un Somijas, pāri dīķim Zviedrijā - būtu pārliecinošā drošībā! Nevajag Latvijā daudz to bruņu tehniku, nedaudz! Jo šodien visu izlemj aviācijas trieciens! Neitralizē agresoru! Jo blakus Latvijai, netālu stāv Milzīgas krievu armijas divīzijas. Viņi var 2 st. Ieņemt Latviju! Bet Moderna aviācijas komanda, visiem novērošanas, raķešu sistēmām, apstādinās krievu vajakas!
 
#
Nejēga 18.jūnijs 2017 20:06 atbildēt
Trakas lietas, "dislocēt" nozīmē-izmežģīt! Varbūt pateikt latviski, ka tiks IZVIETOTI?
 
#
P 18.jūnijs 2017 19:12 atbildēt
Viss štimmē-jūnijs, karaspēku koncenrācija.
 
#
Maz 18.jūnijs 2017 19:08 atbildēt
vajag 60 000 vismaz.
 
#
baleliņš 18.jūnijs 2017 17:59 atbildēt
Uz "Zapad 2017" Latvija atbild ar 600 ASV algotņiem un krievu izcelsmes vietējo MI 17....
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers