Latvijā: Demogrāfs: Lai palielinātos jaundzimušo skaits, nepieciešama nopietnāka valsts atbalsta politika 19 komentāri
 
Latvijā

Demogrāfs: Lai palielinātos jaundzimušo skaits, nepieciešama nopietnāka valsts atbalsta politika

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme / F64

Potenciālo māmiņu skaita samazināšanās ietekmē jaundzimušo bērnu skaitu, norāda demogrāfs Ilmārs Mežs.

Pēc viņa paustā, nevar sagaidīt, ka jaundzimušo skaits paliks nemainīgs, ja strauji samazinās potenciālo māmiņu skaits. Tomēr, lai saprastu, vai jaundzimušo skaita samazināšanās ir stabila tendence, vispirms jāsagaida nākamo ceturkšņu dati.

Mežs norādīja, ka piecus gadus kopš Latvijā bijis jaundzimušo skaita pieaugums, tas notika uz sarūkošo potenciālo māmiņu skaita, jo statistika rāda, ka sieviešu skaits auglīgā vecumā no 20-35 gadiem sarūkot vēl straujāk nekā jaundzimušo skaits.

Turklāt pat, ja jaundzimušo skaits sarūk nedaudz, tas atbilstot vecumu struktūrai, jo šajā laikā potenciālo vecāku pulkā ienāk tie jaunieši, kas dzimuši deviņdesmitajos gados - viņu skaits deviņdesmito gadu vidū bija divas reizes mazāks nekā jaundzimušo skaits astoņdesmito gadu otrā pusē, norādīja Mežs.

Viņš sacīja, ka, lai palielinātos jaundzimušo skaits, nepieciešama nopietnāka un stabilāka valsts atbalsta politika, lai ģimenes, kas izvēlas laist pasaulē bērnus, nenonāktu nabadzībā, un viņiem tiktu sniegts nepieciešamais atbalsts. "Tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, diemžēl neesmu dzirdējis par Rīgas domes pretendentu vai līdzšinējās administrācijas interesi izdarīt galveno, ko vēlas tūkstošiem Rīgas vecāku, - izbeigt bērnudārzu rindas," piebilda Mežs.

Viņš piebilda, ka vienmēr jau gribas, lai vairāk dzimtu, lai mazāk mirtu un vairāk precētos, bet Latvijas gadījumā šāda stagnācija varētu pat būt vērtējama pozitīvi.

Jau ziņots, ka šogad pirmajā ceturksnī Latvijā piedzimuši 4948 bērni, kas ir par 365 jeb 6,9% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie demogrāfiskie rādītāji.

Vienlaikus šogad pirmajā ceturksnī pieaudzis mirušo skaits. 2017.gada pirmajos trijos mēnešos Latvijā reģistrēts 8031 mirušais, kas ir par 183 jeb 2,3% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī.

Tāpat statistikas pārvaldes dati liecina, ka pēc piecus gadus ilga stabila laulību skaita kāpuma 2016.gadā to skaits samazinājās, un arī šā gada pirmajos trijos mēnešos pieaugums ir neliels - reģistrētas 1656 laulības, kas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu ir par 30 laulībām vairāk.

Kopumā 2017.gada 1.aprīlī, pēc provizoriskiem datiem, Latvijā bija 1,946 miljoni iedzīvotāju.

Komentāri [19]
#
Gunta Leona 21.aprīlis 2017 7:18 atbildēt
Meža atkal aizmidzis. Lai dzemdētu, man nevajag lielāku pabalstu, bet valsts drošību un attīstību, ne stagnāciju
 
#
ģimenēm ar bērniem var samazināt nodokļus, bet nekādu tīru naudu 21.aprīlis 2017 6:50 atbildēt
nodzeršanai
 
#
parazītus no tautas miesām aizvāciet 21.aprīlis 2017 6:49 atbildēt
atkal maksāsiet sliņķiem nekauņām par vairošanos??????? Kauna nav.
 
#
runajiet istajos vardos! 20.aprīlis 2017 23:19 atbildēt
Nevis valsts atbalsta politiku to sauc, Bet jus aptauretie suaciet to par Latvijas ekonomisko attistibu! No kuras ir tikai atkariga Latvieshu tautas Labklajiba! Dzimstiba!!! Ekonomiskaa att., tas nozime jaunu un jaunu darba vietu rashanos! Bet nejau Tirdzniecibas Centri! Pagaidaam tikai uz to ir spejigi muusu aktivisti! Kampeji, sev biznesu uzbliezjot! No kura gust Finansialu labumu dazjas amatpersonas! Bet dazji desmiti stradajosho sanjem algas, ka Ubagu statusa! piem.300 - 500 euro. Noteikti kads tagad uzreiz protestees! kadus 500??? Ne jau uz rokas, bet uz papira! Iudustrialai ekonomikai ir jaienaak Latvijaa! Kura dotu Tuukstoshiem darba vietas! Lielaako ties protams Stipra dzimuma parstavjiem! Ja virieshu cilveks nevar nopelnit 1000 euro shajos laikos, tad vispaar nav uz ko cereet! Un tapec Shajaa nabadziba nevar sapnjot, cereet, gribeet bernus! Jo nav kur straadaat, nav kur nopelniit kautcik Normaalu Eiropas limenja algu. Nu kautvai 1000 euro, sanjem peec 100% Nodoklju nomaksas! Un taapeec Mees/Juus esat taadaa D! Shodien Gjimenju Labklajiiba, augshana ir atkariiga no Ekonomiskaas att. Latvijaa! Nevis no kautkaada Nabadziigas Valsts atbalsta! Priekshkam tas atbalsts, un kaads, ja visur apkaart ir Maksaat nespeeja! Ja cilveekiem ir bezcers iekaartot labaak savu ikdienu! Ljoti daudziem ir apriebies dzivot/eksistet shajaa Neizdariba, Neatkarigas Latvijas neizdaritaja! Taapeec, kuri var, tie pamet sho valsti! Sho neizdaribu!
 
#
Pisa 20.aprīlis 2017 23:09 atbildēt
Lai palielinatu jaundzimušo skaitu ,latvija vajag ievest vairāk islāmistu !
 
Skatīt visus 19 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers