Latvijā: PIRCĒJI ŠOKĀ: Latvijas un Lietuvas RIMI vienādas preces maksā dažādi 14 komentāri
 
Latvijā

PIRCĒJI ŠOKĀ: Latvijas un Lietuvas RIMI vienādas preces maksā dažādi

 
twitter

Ik pa laikam no paziņām un sociālajiem tīkliem atkal un atkal dzirdam stāstus par to, ka pārtikas preces Latvijā ir dārgākas nekā Lietuvā, Polijā un pat Vācijā. Kā piemērs parasti tiek minēts lēto cenu veikals LIDL vai kāds neliels veikalu tīkls kaimiņzemēs. taču šoreiz sociālajos tīklos nerimst sašutums, ka pat viena veikalu tīkla ietvaros pircēji Latvijā tiek "izpurināti" krietni pamatīgāk nekā Lietuvā.

Apņēmīgi pircēji salīdzinājuši cenas RIMi veikalu tīklos Latvijā un Lietuvā. Diemžēl, siecinājumi nav iepriecinoši. Viena un tā pati prece pie mums maksā krietni dārgāk nekā kaimiņvalstī. Par sviesta paciņu Latvijā maksājam 2.39 eiro, bet Lietuvā - 1.59 eiro. Tiesa, Lietuvas RIMi konkrētā prece tika piedāvāta ar akcijas atlaidi. Pārvietojamie virtuves ratiņi lt 19.99 €, bet lv 21.99.€. Paciņa makaronu pie mums maksā 55 centus, bet kaimiņos- 26 centus.

twitter

twitter

Komentāri [14]
#
sokrats 9.janvāris 2018 23:14 atbildēt
Nesaprotu,kaa var saliidzinaat divas dazaadas valstis! Tur ir citi likumi,citas algas un pat cilveeki nav kaa latvieshi!
 
#
zaga 8.janvāris 2018 20:29 atbildēt
es to pašu pamanīju igaunijā - līdzīgas vai tās pašas preces igaunijāRIMI maxā vairāk...
 
#
Iemācīsies domāt sapratīsi 8.janvāris 2018 15:50 atbildēt
Loģika ir vienkārša, ja cena ir lielāka, tas nozīmē, ka pirktspēja ir lielāka. Tātad esam pārtikušāki par leišiem. Un tas ir normāli, jo igauņiem Tallinā arī pārtikas cenas ir lielākas nekā mums Rīgā. ES statistika to arī parāda, ka Igaunijā ir lielākā vidējā alga, tad seko Latvija un beigās ir leiši.
Nākamais - visiem produktiem, kas iet zem veikalu ķēžu zīmoliem - maxima, rimi, mūsējie, u.t.t., ne vienmēr iekšā ir tie paši produkti. Piemēram, piens - iepakojums viens, bet piegādātāji dažādi. Tātad salīdzinot rimi brenda produktus var būt nepareizi, jo var atšķirties produkta kvalitāte un iepirkuma cena (makaroniem varbūt nē, bet sviestam varētu).
Vai tad paši tirgotu savu auto pa 500, jo kāds tādu pašu modeli tirgo tādā cenā, ja tikpat labi varētu pārdot par 1000 blakus placī?
 
#
2xxl » Iemācīsies domāt sapratīsi 13.janvāris 2018 1:35 atbildēt
Zini ka Latvijā viena otra prece maksā dārgāk tikpat kā visā Eiropā un par labklājibu un algām nestāsti pasakas Vai Latvijā ir lielāka labklājiba kā Francijā vai V.ācijā??,.Latvieši ir aitas tāpēc viņus cērp Tā tikai budži runā kā Tu
 
#
lapa 8.janvāris 2018 15:31 atbildēt
info tiem kas gatavo edienu uz gazes un perk 50 litru balonus latvija , tad lietuva 50 litru balons maksa 14 eiras . ar to ari bucojam velreiz rokas latvijas valdibai.
 
#
Jēzups 8.janvāris 2018 15:01 atbildēt
Lai 3 A dzīvotu zaļi mums visiem jāmaksā OIK un tur jau rodas tā cenu starpība.
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers