Viedokļi: Kā palēninātā filmā 24 komentāri
 
Viedokļi

Kā palēninātā filmā

 
F64

Kāda īsti ir Māra Kučinska (ZZS) valdība? Vai tiešām «viskorumpētākā un neprofesionālākā», kā to mēdz lamāt sociālo tīklu aktīvisti, vai arī «visu laiku labākā valdība», kā to slavēja Saeimas deputāts Valdis Kalnozols (ZZS)?

Laikam jau iznīcinošu vērtējumu valdība nav pelnījusi, bet arī Kalnozola kunga sentenci tā vēl nav nopelnījusi.

«Šīs nacionāli konservatīvās valdības vēstījums ir izsakāms dažos vārdos - reformas un nacionālās intereses,» pauda premjers, atskaitoties Saeimā par gada laikā paveikto. Taču runa pēc tam nekāda īsā nebija - Kučinskis ilgi klāstīja, cik mīļi tagad Ministru kabinets strādājot kā komanda, ka diži plāni ir tautsaimniecības attīstībā, izglītības un veselības reformās, demogrāfijas un ģimeņu atbalsta programmās utt.

Viss jau it kā pareizi un jauki - premjers satur kopā treju naidīgu partiju ministrus, ministri ir augsti izglītoti un pieredzējuši, arī apņemšanās un idejas viņiem ir, taču, kāpēc rodas sajūta, ka valdība it kā peldētu pa baseinu, kurā ūdens vietā ir biezs sīrups, ka tā kustas kā palēninātā filmā? Un pat šādā gausā ritmā tā pamanās palaikam iebraukt auzās.

Ir virkne lietu, kas tieši tādas pašas bija jau pirms gada, un pozitīvas izmaiņas jāmeklē ar mikroskopu. Tāpat kā pirms gada skolotāji ir neziņā, kas viņus gaida nākamajā mācību gadā, kādas būs algas, kuras skolas likvidēs, vai vispār būs darbs.

Veselības ministre Anda Čakša saņēmusi e-veselību kā pusmironi aiz aizkariņiem, kam speķaini mati un palags nav īstajā krāsā. «Bet e-veselība radīs caurspīdīgumu, radīs skaidru uzskaiti un dos arī ieguvumu iedzīvotājiem, redzot, kas ir, kādi ieraksti ir viņa kartītē, cik ātri viņš tiek pie darba nespējas lapas un arī pie e-receptēm,» sacīja ministre. Kaut nu tā būtu! Taču tas notiks nākotnē - viss tas caurspīdīgums un ieguvumi. Kāpēc tas nav noticis jau aizvakar?

Bet nu, alleluja, beidzot 28. februārī Finanšu ministrija nāca klajā ar savu plānu rāmi nodokļu reformai. No daudzām, dažādām institūcijām un pat no opozīcijas skanēja atzinīgi vārdi par šo soli. Beidzot politiķi ar 17 gadu nokavēšanos sadūšojušies uz nulles nodokļa likmi reinvestētajai peļņai (Igaunija to izdarīja 2000. gadā). Varbūt tas būs kāds uzlabojums investīciju piesaistē.

Brīnišķi ir plāni par iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanu, minimālās algas celšanu. Taču vismaz pagaidām nav redzēti kādi likumprojekti, kas šos plānus iedzīvinās. Ja grasās ieviest tik būtiskus izmainījumus nodokļu likmēs, tur vajadzētu būt ļoti rūpīgiem aprēķiniem, visādu risku vērtējumam. Var jau būt, ka tas viss būs. Bet - kad? Vēl miglaināk ietīts jautājums, kad tad šī reforma ienāks latvju dzīvē un dos pozitīvos augļus. Pagaidām mēs varam vien jaust, ka sākumā būs grūti, jo nodokļu izmaiņas radīs mazākus iekasējumus valsts budžetā, un tad, kaut kad saulainajā nākamībā, beidzot atnāks laime.

Pašvaldībām iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir galvenais finanšu avots. Ja kaut ko ņem nost, tad šo caurumu vajag kompensēt. Uz to šaha lielmeistare, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola nebēdnīgi attrauc, ka kompensēšana būs, jo «mēs ne jau pirmo dienu ar pīpi uz jumta». Taču neviļus prātā nāk pavisam neseni pagājušā gada nogales notikumi, kad ministre kopā ar puikām pīpēja uz jumta un dzirksteles iekrita zem dakstiņiem tā, ka dūmos rīstījās un klepoja visa politikas telpa. Jo izrādījās, ka valdības ieceres mikrouzņēmumu jomā radīs sociālu katastrofu, un bija ātri jāizdomā kas cits. Knapi izdevās apdzēst to ugunsgrēku.

Ceļi šopavasar ir katastrofālā stāvoklī. Pa daļai vainīga māte daba, kas šopavasar te atsaldē, te saslapina un tad atkal atsaldē ceļus, kas rada milzīgās bedres. Taču, ja būtu kvalitatīvāks segums, tik briesmīgu bedru nebūtu. Kas vainīgs? Vai tiešām Einars Repše, kurš pirms 15 gadiem likvidēja ceļu fondu? Šāds attaisnojums skan jau pagalam komiski. Vai tad tiešām ir trūcis laika ceļu fondu atjaunot?

Šai valdībai ir daudz jauku ieceru, taču tās realizējas ar tādu ātrumu, ka gliemeži blakus šķiet sprinteri. Tas laikam tāpēc, ka trūkst tā, ko mēdz dēvēt par politisko gribu. Visu laiku kaut kas traucē - Drošības policijas priekšnieka Normunda Mežvieta piesauktie kritizētāji un krievu troļļi, priekšgājēji un rēgi. Bet sliktam dejotājam traucē tas, ko savulaik taisīja slavenais juvelieris Faberžē.Komentāri [24]
#
Nja 20.marts 2017 20:39 atbildēt
Uz šīs avīzes jāraksta virsū lieliem burtiem, - lemberga propaganda, var kaitēt jūsu smadzeņu darbībai.
 
#
brīvais radikālis » Nja 21.marts 2017 0:19 atbildēt
Lemberga propaganda, salīdzinot ar sorosītu propagandu, ir pilnīgi nekaitīga!
 
#
WTF » Nja 21.marts 2017 21:53 atbildēt
Nu galīgi slims cilvēks Nja. šitas gabals nepavisam nav pa spalvai zzs, a Nja tik gaudo par Lemb. propagandu. Nekādas loģikas, ser!
 
#
Paps 20.marts 2017 17:33 atbildēt
Krautmanis: Vai jums ir pazīstams kāds cilvēks ar iesauku Futbols vai Sports?
Sports – (Smejas.): Mani gan patiesībā tā neviens nesaukā. Bet esmu pāris reizes kādās dzimšanas dienās uzdāvinājis draugiem futbola bumbas.
 
#
Nja 20.marts 2017 14:39 atbildēt
Lemberga kabatas valdība, - tā es domāju un saku atbilstoši Satversmes 100.pantam.
 
#
savādnieks 20.marts 2017 12:23 atbildēt
Lai nu ko var teikt par Kučinski,vismaz viņš zin kas notiek LV un neskatās pār plecu interviju laikā.Par lēno darbošanos...vajadzēja palikt pie pirmatnējā uzstādījuma,sakārtot prioritāras nozares soli pa solim,jo finansu kapacitāte nav tik jaudīga,lai pārklātu visas nozares.
Ar nodokļu reformu ir vēl bēdīgāk,jo pēc BL intervijas bija saprotams,ka sistēma nav gatava,lai šo vērienīgo procesu novestu līdz realizācijai.Un te nu pie ministru galdiem sēdošie varēs nodemonstrēt savu ''komandas'' garu.Bet tā...viss kārtībā ak cienījamā kundze.
 
#
Anete 20.marts 2017 9:06 atbildēt
Pirms saukt Kučinska valdību nelabos vārdos jāatceras, ka Kučinskis valsti pārņēma Vienotības marodieru pilnībā izlaupītu un sagrautu. Turklāt ar daudziem Vienotības zagļiem mantojumā un tie kā ieprogrammēti turpina savās ķetnās sagrābto nozaru graušanu. Spilgts piemērs Šadurskis. Taču Kučinskis ir pārāk kūtrs un attiecībā pret Vienotības mēsliem, pat nepiedodami lojāls.
 
#
kremļa padauzai » Anete 20.marts 2017 10:11 atbildēt
Patiesībā tieši Vienotība pārņēma kampēju marodieru izlaupītu uz sagrautu valsti un izvilka to no grāvja, kur grīdā gāzētāji to bija pametuši!
 
#
NA » kremļa padauzai 20.marts 2017 10:21 atbildēt
nē, jenotpirdieni zog visvairāk, lūk Zaļganie vai Sasmakas Centrs- tie nezog nemaz !
 
#
brīvais radikālis » NA 21.marts 2017 0:21 atbildēt
Kas ir "sasmakas centrs"? Vai tā pati "Naciķu Apvienība"?
 
#
Nepateicīgā Latvija » kremļa padauzai 20.marts 2017 10:23 atbildēt
Pēc augļiem tev būs vērtēt Vienotību
PS. Ja jau Vienotība izvilka valsti no grāvja, (tipa Vienotība uzsauca valstij veiksmes stāstu), tad lūdzu izskaidrojiet man, muļķim, ko nozīmē "izvilkt valsti no grāvja"
 
#
elementāri » Nepateicīgā Latvija 20.marts 2017 13:30 atbildēt
Tas nozīmē, ka nav jāskraida pa pasauli un jālūdzas aizdevumi uz stingriem aizdevēju nosacījumiem.
 
#
elementāri » elementāri 20.marts 2017 14:18 atbildēt
Ja tu neredzi atšķirību starp normālu aizņemšanos, kad tu izvēlies kad un no kā aizņemties un to kad tev gatavi aizdot tikai uz ļoti stingriem nosacījumiem, tad...
 
#
vendetta » kremļa padauzai 20.marts 2017 11:53 atbildēt
Vienotības sorosītu izcilības centrs aktivizējies un kā nu ne,ja "līkcepures" tanki piesedz aizmuguri!
 
#
Klauss » Anete 20.marts 2017 12:17 atbildēt
Lieliski Vienotība "izglāba" valsti, atstājot to ar 10 miljardu parādu, pilnībā izlaupītu pensiju fondu, bankrotējušiem uzņēmējiem, pusmiljonu svešumā iztriektu latviešu, zemi, kuru Vienotības cūkas izdāļāja Kremļa oligarhiem! Malači mēsla jenotu, cepums jums no Kremļa!
 
#
vēl vienam kremļa lopam » Klauss 20.marts 2017 13:27 atbildēt
Pensiju fondu izlaupīja Kalvīša valdība no tā sedzot pamatbudžeta deficītu, parādu sataisīja Godmaņa valdība!
 
#
picadero » vēl vienam kremļa lopam 20.marts 2017 14:39 atbildēt
Nemuldi nu, Kalvītis atstāja sociālo budžetu ar veselu 1000000 latu.
 
#
aha » picadero 20.marts 2017 16:26 atbildēt
Kalvītis atstāja ar veselu 1000000 latu, bet tur bija jābūt MILJARDAM LATU!!
 
#
savādnieks » picadero 20.marts 2017 19:14 atbildēt
Miljards arī bija,Dombrovskis ar savu bandu to ieskaitīja kopējā budžetā,nenoformējot to kā aizņēmumu,bet tagad visi izliekas to nedzirdam.Normālā valstī sen būtu izvirzītas apsūdzības par valsts novešanu līdz nabagu tarbai,bet KOLHOZĀ jau neviens ne par ko neatbild,tāpēc valdošajiem ir izdevīga šāda pārvaldes sistēma.
 
#
interesanti » picadero 20.marts 2017 20:47 atbildēt
Kur tas miljards bija? Valsts kasē tā nebija!
 
#
Klauss>>Vienotības prokremliskajam mēslam » vēl vienam kremļa lopam 20.marts 2017 23:08 atbildēt
Mani uzjautrina, kā Vienotības libero ieliktnīši bļemberē mantru par Kremli, domādami, ka kādam ar to muti aizvērs. Ei jūs zilo mērkaķu biedrība! Kā paskaidrosiet, ka jūsu barvedis Dombrovskis, iedzīvojās kredītbrīvdienās bankā, kuru pilnībā kontrolē Kremlis? Un tas ir tikai viens piemērs Vienotības mēslu "antikremliskumam". Padirs vēl jenotu mēsls un celsim galdā citus jūsu nedarbiņus.
 
#
riks sondors » Klauss 22.marts 2017 7:57 atbildēt
par†iju apvienība "Vieno†ība" "izglāba" valsti un aizgāja pa skuju †aju!i
 
Skatīt visus 24 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers