Viedokļi / Māris Krautmanis

Māris Krautmanis

Īstie populisti beidzot ir klāt [9]

Pirmdiena, 27.marts

Amerikā un Eiropā – gan Austrumeiropā, gan vecajās Viduseiropas valstīs – kā sarkans dzīpars politikā cauri vijas parādība, ko mēdz dēvēt par populismu. Izmantojot ļaužu masu samulsumu, bažas par rītdienu un dusmas uz valdītājiem, atnāk jauna tipa politiķi – glābēji, kas runā nepaplašinātos teikumos, piedāvā vienkāršus risinājumus sarežģītām problēmām, parāda ar pirkstu, kurš ir vainīgais pie visām ķibelēm. Populisms labi kombinējas ar nacionālismu un sociālismu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Meroni konsultants pošas uz Ventspili [18]

Trešdiena, 22.marts

Raugoties uz pašvaldību priekšvēlēšanu cīņām Ventspilī, rodas sajūta, ka viss tas jau reiz ir bijis un atkārtojas kā farss. Katrās vēlēšanās karagājienā pret pilsētas mēru Aivaru Lembergu ir pulcējušies dižvaroņi, kas bravūrīgi solījuši pārspēt Lembergu, un ikreiz pasākums ir beidzies ar čiku. Tāds pats čiks būs arī šajā reizē, tikai šoreiz tā kalšanā tiks ieguldīts sevišķi daudz zelta dukātu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Kā palēninātā filmā [26]

Pirmdiena, 20.marts

Kāda īsti ir Māra Kučinska (ZZS) valdība? Vai tiešām «viskorumpētākā un neprofesionālākā», kā to mēdz lamāt sociālo tīklu aktīvisti, vai arī «visu laiku labākā valdība», kā to slavēja Saeimas deputāts Valdis Kalnozols (ZZS)? Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

SAB pārdala būvniecības tirgu [14]

Otrdiena, 14.marts

Lietuvas Valsts drošības departaments liedzis Seima vicespīkeram Mindaugam Bastim pielaidi konfidenciālai informācijai. Visa tauta zina, ka tas tāpēc, ka vicespīkeram esot personīgi kontakti ar Krievijas atomenerģētikas korporācijas pārstāvi, ar bandītiem un ar kādu prokrievisku žurnālistu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Specdienestu partijas uznāciens [38]

Otrdiena, 7.marts

Ir piepildījušies pareģojumi, un bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe ir beidzot legalizējusi savu ilggadējo darbību politikā. Tagad viņa jau atklāti ir kļuvusi par politiķi – būs viena no trim Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Rīgas mēra amata kandidātēm kopā ar savu līdzgaitnieku, bijušo KNAB izmeklētāju Juri Jurašu un partijas dibinātāju, bijušo tieslietu ministru Jāni Bordānu. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Dogo skandāla atspulgs veterinārārstu ģildes vēlēšanās [13]

Piektdiena, 3.marts

Pirms diviem gadiem plašsaziņas līdzekļos parādījās satraucošas ziņas, ka strauji izplatās briesmīga suņu slimība megaesophagus, liels skaits suņu mirst, un pētnieku grupa, kas veikusi šīs slimības uzliesmojuma izpēti, nākusi klajā ar apgalvojumu, ka saslimšanā vainojama suņu barība Dogo. Savukārt barības ražotājs, uzņēmums Tukuma straume savu vainu kategoriski noliedza. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
Māris Krautmanis
 
Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Brīnišķa provokācija [36]

Trešdiena, 22.februāris

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atstājusi negrozītu Valsts valodas centra (VVC) direktora lēmumu piemērot Rīgas mēram Nilam Ušakovam 140 eiro lielu naudas sodu par pašvaldības īstenoto saziņu arī svešvalodās – krievu un angļu valodā. No sprieduma secināms, ka pašvaldībai saziņā ar iedzīvotājiem arī sociālajos tīklos jālieto tikai valsts valoda. Spriedumu gan ir iespējams pārsūdzēt, un Ušakovs ir sacījis, ka plāno to darīt. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Mieramikas gads [14]

Piektdiena, 10.februāris

Sestdien aprit gads, kopš par Ministru prezidentu kļuva Māris Kučinskis (ZZS). Šā gada laikā premjeram darbā ir bijušas mainīgas sekmes. Ir izdevies puslīdz saliedēt valdību, lai tā strādā kā komanda un ministri nesper zem galda cits citam pa potītēm. Kučinskis kā mieramika prot novērst kašķus un savaldīties pats. Jo triju partiju koalīcija nav nekāda vienkāršā lieta – katra partija ir ar savām ambīcijām un vēlmi pavilkt deķīti uz savu pusi. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Vienošanās būt naidīgām [19]

Trešdiena, 8.februāris

Valdību veidojošās partijas, kopīgi parakstot īpašu memorandu, vienojušās Rīgas domē nesadarboties ar Saskaņu un Gods kalpot Rīgai. No šā procesa ir izspiests maksimāls sabiedrisko attiecību labums, jo vispirms publika vēroja televīzijā, internetā un laikrakstos, ka šādam memorandam partijas gatavojas. Pēc tam – ka memorands tiek parakstīts. Pēc tam vēl būs daudz spriešanas, ka tas jau ir parakstīts. Kas rīdziniekiem no šā memoranda? Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Latviešu Tramps kaut kā nenāk [28]

Pirmdiena, 6.februāris

Populisti ir tādi politikāņi, kas sola neizpildāmas lietas, verbāli pakasa ļaužu zemiskāki intīmākās muguras smadzeņu vietas, piedāvā vienkāršotus risinājumus sarežģītām problēmām un ļoti daudz liekuļo, melo arī. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Māris Krautmanis

Čempions cietumā [14]

Ceturtdiena, 2.februāris

Saeimas deputāts Artis Rasmanis (ZZS) ir pieckārtējs pasaules čempions motokrosā blakusvāģu klasē. 1997., 1998., 2000., 2001. un 2002. gadā kā Kristera Serģa kantētājs viņš ir izcīnījis zelta medaļu. 1999. gadā tika izcīnīta otrā vieta. Pasaules vēsturē ir tikai vēl viens kantētājs, šveicietis Andreass Hisers, kurš tāpat spējis piecas reizes kāpt uz visaugstākā pjedestāla pakāpiena. Rasmanis ir Latvijas lepnums, viņa sporta panākumi ir fenomenāli. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
 

Redakcija Twitterī

elita veidemane RT @AbolsValdis: Diez kāpēc @JurgisLiepnieks pseido-žurnāla Puaro nav neviena kristiska raksta par Saskaņu vai GKR. @KNABinforme varbūt pap…

elita veidemane RT @Soshnikoff: Мужчина ударил ОМОНовца в полёте с ноги, тот потерял сознание. Сейчас его коллеги избивают вообще всех https://t.co/YSZlzoL…

elita veidemane RT @ugunsdzeseji: Pagājušajā nedēļā Jēkabpils pusē "pie rokas pieķērām" kūlas dedzinātāju! Atgādinām-kūlas dedzināšana ir aizliegta un admi…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers