Viedokļi: Latvietis un viņa hotdogs 60 komentāri
 
Viedokļi

Latvietis un viņa hotdogs

 
F64

«Rinkēviča kungs ar šo līgumu jau gadiem nēsājas apkārt, tā ir viena no viņa prioritātēm,» skaidro kāds valdībai tuvs indivīds, kas nevēlas sevi publiskot. Iespējams, viņš iespaidojas no slepenības, kas šobrīd apvij minēto dokumentu. Runa ir par Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības līgumu (TTIP), kuru ES un ASV vīkšās parakstīt jau kopš 2013. gada – skaisti runājot, tas ir savstarpējās tirdzniecības un investīciju aizsardzības līgums, kas stiprināšot ES, tostarp arī Latvijas, lomu pasaulē, jo «Eiropas Savienībai un ASV, neraugoties uz visām atšķirībām, ir kopīgas pamatvērtības – demokrātija, cilvēktiesības, tiesiskums, tiesiskais regulējums savu pilsoņu un vides aizsardzībai»

Ja viss ir ideāli, ja mūs gaida pārtikusi nākotne, kāpēc pēdējos trīs gadus valdība ar ārlietu ministru Rinkēviču priekšgalā nemetas publiskās dziesmās un dejās, slavējot šo tirgošanās intelekta pērli? Kāpēc klausīgais vēlētājs vēl nav apbērts ar brošūriņām, kurās primitīvi pieejamā valodiņā izskaidrots, ka, noslēdzot šo līgumu, mūsu pilnpiena upes sāks plūst bagātīgi stērķelēta ķīseļa krastos? Kāpēc par to joprojām nav sākušās plašas publiskas debates, apgaismojot tautu atklātībā?

Varbūt tāpēc, ka viss nav tik pacilājoši? Acīmredzot ir labāk noklusēt to, ka ASV karsti vēlas piestūķēt Eiropu ar savu «pārtiku»? ES ir absolūti cita pieeja pārtikas produktu ražošanai nekā ASV – amerikāņi nodarbojas ar ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) iekļaušanu pārtikā, ar vieglu roku liekot uz galda klonēto dzīvnieku gaļu, kas pārsālīta ar augšanas hormoniem. Pie mums tādā apmērā tas vēl nenotiek. Bet neuztraucieties, tas tikai pagaidām. Kad tiks noslēgts TTIP līgums, mūsu tirgu kā inde pārpludinās no ASV ievestā lētā pārtika. Jau šobrīd, sākot skolas gaitas, aptuveni piektdaļa Latvijas bērnu ir ar lieko svaru, un būs nepieciešami tikai kādi pieci gadi, lai ar lieko svaru, «pateicoties» ĢMO, būtu vismaz 50% bērnu.

Amerikā faktiski vairs nav cilvēku, kas nodarbotos ar tradicionālo lauksaimniecību Eiropas izpratnē, ir tikai industriālā lauksaimniecība, kas balstās uz produktu ķimizāciju. Lielražošanu piepildīja kukurūza, un ASV pārtikas industrija izstrādāja metodes, kā kukurūzas ogļhidrātus pievienot visdažādākajiem pārtikas produktiem. Šādu pārtiku saražoja tik daudz, ka vairs nebija sajēgas, kur to likt. Eksports bija kā glābiņš. Nu TTIP līgums palīdzēs piebarot arī Eiropas tautas, tuvinot tās labākajām amerikāņu resnuma tradīcijām. Savukārt mēs priecāsimies par iespēju bez liekām muitas formalitātēm tirgot amerikāņiem, piemēram, briļļu lēcas vai tautiskus aizkarus. Transnacionālās korporācijas jau berzē roķeles – tirgošanās izdevīgums ir acīmredzams, savukārt mazie ražotāji ātri vien iznīks. Arī Latvijas ražotāji.

Par to it kā vajadzētu runāt, vai ne? Apspriest parlamentā un sabiedrībā? Bet ir klusums. Vēl vairāk – ir baisa slepenība. Saeimas deputāti 27. janvārī no Ārlietu ministrijas saņēma vēstuli ar piedāvājumu «īpaši izveidotā lasītavā» iepazīties ar TTIP nolīguma «konsolidētajiem teksta priekšlikumiem». Jauki, tātad ar tiem pēcāk tiks iepazīstināti arī vēlētāji, jo jau 2014. gadā, tiekoties ar ASV tirdzniecības pārstāvi Maiklu Fromanu, Rinkēviča kungs norādīja «uz nepieciešamību nodrošināt ES dalībvalstu iedzīvotājiem un parlamentāriešiem lielāku atklātību un informāciju par līguma saturu»! Jā, kā tad. Lasām tālāk: «Lasītava atvērta katru ceturtdienu no pl. 10 līdz 14, to būs iespēja apmeklēt, piesakoties vismaz vienu nedēļu iepriekš.» Interesanti, vai ĀM nezina, ka ceturtdienās notiek Saeimas plenārsēdes? Tālāk – trakāk. «Iekļūšana TTIP dokumentu lasītavā būs iespējama tikai bez mobilā tālruņa un citām elektroniskām iekārtām. Būs iespēja veikt pierakstus uz speciāli šim nolūkam paredzētām pierakstu lapām. Apmeklētāji tiks lūgti parakstīties par iegūtās informācijas publisku neizpaušanu.»

Ko atkal slēpj no sabiedrības? Kādus hotdogus mēģina iesmērēt vēlētājiem? Ap līgumu, kas turpmākajās desmitgadēs draud kritiski ietekmēt mūsu dzīvi, Ārlietu ministrija apvelk totālas slepenības plēvi. Izskatās, ka šis apšaubāmais darījums, kam valsts noslēpuma piesmaka un kas izdevīgs tikai transnacionālajām kompānijām, tiks pasniegts kā latvju diplomātijas uzvara. Tikai Latvijai no tā nebūs nekāda labuma. Drīzāk otrādi.Komentāri [60]
#
!!! 8.februāris 2016 2:00 atbildēt
Elitu nav vērts komentēt- Atmodas laiki ir beigušies
 
#
Pareizi » !!! 8.februāris 2016 17:02 atbildēt
Bet naudu vajag.
 
#
??? 8.februāris 2016 1:56 atbildēt
Rakstu izlasīju, bet tā arī nesapratu, ko viņa tur rakstīja. Muļķis neesmu- esmu maģistrs, bet Elitas rakstīto īsti nesaprotu. Vai te ir tikai vietējās pagalma dāmas... khe, khe
 
#
krā 5.februāris 2016 11:42 atbildēt
Taisnību sakot jau Beļēvičs bija pirmais, kurš mūs informēja par šo līgumu, par ko paldies. Bet viss klusu kā peles alā.
balticexport.com/?la..ms-starp-es-un-asv-i
ES darboņi acīmredzot nolēmuši pa kluso noslēgt šo līgumu, ja jau Rinkevičs tik ļoti to slēpj no visiem.
Šī līguma sekas tieši ietekmēs ikviena Eiropas iedzīvotāja privāto dzīvi.
Es pieprasu kādā atklātā un ļoti populārā (bet vēlams visos Latvijā iznākošos) preses izdevumā publicēt detalizētu Rinkeviča skaidrojumu gan par līguma būtību, noteikumiem, gan par šo slepenību un visu, kas saistīts ar šo līgumu un tā ieviešanas sekām, labumiem un riskiem.
Un nevis kaut kādu slepenu apspriešanu aiz slēgtām durvīm, bez telefoniem utt.! Absurds!
Tas skars mūsu visus, bet no mums to slēpj!
 
#
nu,,nu » krā 7.februāris 2016 23:58 atbildēt
Sirds dakteris tak intervijaa Elitai pateica,ka nav par ko satraukties,pat amerikaani neuztraucas,taa kaa ja taads kardioloogs taa saka ,nav veerts skribeleet mulkiigus rakstus.
 
#
rutks 4.februāris 2016 15:23 atbildēt
paldies Elitai, vismaz kaut kāda informācija!
 
#
Valdis Freimantāls 4.februāris 2016 11:36 atbildēt
Va neviens no lasītājiem nesaprot, ka ir Rīgas Latviešu Biedrības jautājums!

Elitai pat prātā neienāk to uztvert tā.

Viņa no varas ielikta, lai noklusētu Māmuļas iznīcināšanu 1993.gada 19. februāra naktī.

Lai latviešiem nebūtu sava sabiedriskā un politiskā centra Rīgā, Merķeļa ielā 13. /kur apspriest visu/.
 
#
Precizējuns » Valdis Freimantāls 4.februāris 2016 11:40 atbildēt
Vai neviens no lasītājiem NESAPROT, ka tas ir Rīgas Latviešu Biedrības jautājums !
 
#
freimantalam » Valdis Freimantāls 4.februāris 2016 14:35 atbildēt
Ej dirst ar savu biedrību! Tas nevienu neinteresē!
 
Skatīt visus 60 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers