27.maijs, 12:56 Igaunija, šķiet, ir valsts, kas izbraukāta krustu šķērsām, tomēr var uziet arī neredzētas dabas takas, piemēram, Karulas nacionālajā parkā. Tas izskatās pēc neapdzīvota meža, tiesa, labiekārtota. Tāds ir bijis mērķis – tuvāk dabai, tuvāk pirmatnējai videi, kas raksturīga Dienvidigaunijai. Nacionālā parka uzdevums ir saglabāt raksturīgo ainavu, kas veidojusies pēdējās tūkstošgadēs. Purvi, meži, strauti, ezeri, desmitiem kupola formas pauguru, kas slienas 70 līdz 100 metrus virs jūras līmeņa. Vairāk »
 
25.maijs, 8:33 Šīs nedēļas nogalē, 27.–28. maijā, norisināsies Abavas senlejas ceļotāju dienas, kas tiek rīkotas, atzīmējot 60 gadu kopš Abavas ielejas kā aizsargājamas dabas teritorijas izveidošanas. Vairāk »
 
13.maijs, 14:44 Sakot vārdus – dosimies uz Ziemeļkipru –, uzreiz prasās paskaidrojumi: pirmkārt – dosimies uz Vidusjūras skaistās salas Kipras ziemeļu daļu, otrkārt, dosimies uz startptautiski neatzītu valsti – Ziemeļkipras Turku republiku, treškārt, dosimies laiskā atpūtā jūras krastos un iedvesmojošās vēsturiskās ekskursijās, kur iepazīsim sengrieķu, romiešu, venēciešu, britu, Osmaņu turku vēstures un kultūras mijiedarbību. Divi vienā – tā var raksturot Ziemeļkipru, kur turku un grieķu likteņu un kultūru savijums rada savdabīgu un neatkārtojamu vidi. Vairāk »
 
8.maijs, 18:21 No starptautiskās lidostas "Rīgā" vasaras lidojumu sezonā tiek piedāvāti daudzi jauni maršruti, tāpēc "pīķa stundās" iespējamas rindas un uz reisiem jāierodas laikus, pauda lidostas pārstāve Laura Karnīte. Vairāk »
 
6.maijs, 16:00 Raidījuma "Kivi" sižetā stāsts par to, kā ceļošana raisa svētlaimi un piepilda ar enerģiju. Iedvesmojoša saruna ar piedzīvojumu meklētāju Pēteri. Vairāk »
 
6.maijs, 14:38 Nacionālās aviokompānijas airBaltic reisa atklāšana uz Tatarstānas Republikas galvaspilsētu Kazaņu ir vainagojums augstu amatpersonu vizīšu apmaiņai, lai veicinātu Latvijas un bagātā Krievijas reģiona sadarbību. Tagad ir jautājums, vai abu valstu iedzīvotāji noticēs, ka šī ir lieliska iespēja nokļūt Eiropā no Tatarstānas puses un iespēja iepazīties ar senu vēsturisku un tradīcijām bagātu tatāru kultūras vidi – no Latvijas puses. Vairāk »
 
29.aprīlis, 15:15 1. maijs lielākajai Latvijas iedzīvotāju daļai asociējas ar brīvdienu. Šī diena starptautiski tiek atzīmēta kā Darba svētki, bet nācija to atzīmē arī kā valsts vēsturē tik nozīmīgo Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienu. Proti, 1920. gada1. maijāuz savu pirmo sēdi sanāca Latvijas Satversmes sapulce, un pirmā maija nedēļa valstī tradicionāli tiek aizvadīta ar dažādiem patriotiskiem kultūras sarīkojumiem. Vairāk »
 
26.aprīlis, 14:00 Sestdien, 29. aprīlī, visi ceļi vedīs uz Kuldīgu, kur no plkst. 11.00 jau trīspadsmito reizi ar vērienīgu palu šovu Lido zivis Kuldīgā atklās vasaras tūrisma sezonu. Daudzveidīgajā pasākuma programmā kaut ko sev interesējošu atradīs ikviens. Paralēli pasākumam ikviens tā dalībnieks varēs baudīt unikālus dabas skatus, vērojot vimbu augstlēkšanas paraugdemonstrējumus pie Eiropas platākā ūdenskrituma – Ventas rumbas. Vairāk »
 
22.aprīlis, 16:18 Noslēdzot trīs rakstu sēriju par iespēju apceļot Itāliju ziemā, jūsu uzmanībai vēl divi maršruti, kas tika izmēģināti, tā teikt, uz paša ādas, vispirms lidojot uz Milānu, tad no turienes ar vilcienu dodoties tālāk uz Florenci. Vairāk »
 
21.aprīlis, 10:48 Vidzemē un Dienvidigaunijā tiek plānots jauns tūrisma maršruts, kas ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām, to veido 16 Vidzemes un astoņas Dienvidigaunijas pašvaldības. Vairāk »
 
15.aprīlis, 16:04 Protams, ka Florence visskaistākā ir maijā un jūnija sākumā, kad spoži mirdz saule, bet Boboli dārzā un citos parkos valda neaprakstāma rožu un peoniju smaržu buķete. Vairāk »
 
8.aprīlis, 12:44 Manā bērnībā Vjetnamas lielākā pilsēta Hošimina saucās noslēpumaini vilinošā vārdā – Saigona. Tāpēc, ierodoties šajā pilsētā, jau pirmajā vakarā cenšos noskaidrot – kā to sauc paši pilsētas iedzīvotāji? Ielas kafejnīcā ar šo jautājumu vēršos pie kāda vietējā puiša, kurš sēž pie blakus galdiņa un iemalko alu kopā ar austrāliešu kompāniju. Jaunais vīrietis atbild bez vilcināšanās – Saigona – un kā apstiprinājumu saviem vārdiem paceļ no galda alus pudeli, kuru rotā etiķete – Bia Saigon. Vairāk »
 
7.aprīlis, 22:20 Igaunijas - Latvijas programmas ietvaros šī gada 1.februārī tika dots starts pārrobežu projektam "Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā" (Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia - Estonia). Projekta mērķis ir izveidot pārgājienu maršrutu gar Baltijas jūru no Latvijas dienvidrietumu robežas līdz Tallinai Igaunijā. Plānots, ka kopējais maršruta garums būs ap 1100 km un tas iekļausies Eiropas garo distanču kājnieku tūrisma maršrutu tīklā E9. Vairāk »
 
1.aprīlis, 15:16 Ja gribas mūsu drēgno un izstiepto ziemu sadalīt divās mazākās frakcijās, tad ziemas vidū – janvārī vai februārī – jādodas uz kādu silto zemi. Viena no tādām ir Taizeme: pasaules mala, kur saule dienasvidū ir virs galvas, naktis ir karstas, bet dienas – svelmainas. Pasaules mala, kas vienmēr būs pats viducis, jo tajā ir vissmaidīgākie ļaudis, siltākais ūdens, zīdainākās palmas un pikantākā tom yum zupiņa. Latvietim divas nedēļas Siāmas līča piekrastē atsvērs mēnešiem ilgo ziemu, atjaunos sirdī sauli un likvidēs D vitamīna trūkumu organismā. Vairāk »
 
31.marts, 13:10 Gadu no gada palielinās Latvijas iedzīvotāju interese par kaimiņvalstīm kā ceļojuma galamērķi. Pērn, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Latvijas iedzīvotāju interese ceļot uz Lietuvu pieaugusi par 15,3%, turpretim Igauniju izvēlējušies par 11% vairāk Latvijas tūristu, liecina Lietuvas Tūrisma valsts departamenta un Igaunijas Tūrisma padomes dati. Vairāk »
 
24.marts, 14:04 Pavasarī, kad daba mostas, ceļotāji var izbaudīt aizraujošus piedzīvojumus un noklausīties interesantus stāstus Igaunijas avotiem un ūdenskritumiem bagātīgākajās vietās. Divu dienu ekskursijā būs iespēja piekļūt arī iespaidīgākajiem akmeņiem, apmeklēt tā dēvēto kapteiņu ciemu un ielūkoties noslēpumainajā, ačgārni plūstošajā Raganu akā. Vairāk »
 
18.marts, 14:12 Ja nu gadās dažas brīvas dienas un atpūtas ēdienkartē gribas kaut ko ierastu un labi zināmi, vienlaikus kaut ko neparastu, tad, iespējams, ir vērts izvēlēties braucienu ar prāmi uz Stokholmu. Tas ir gan ērts, gan finansiāli saprātīgs piedāvājums. «Pa Stokholmu nevar doties pa taisno, pa to ir jālīkumo,» saka gide, un, protams, viņai ir taisnība. Vairāk »
 
11.marts, 14:44 Līdzšinējā pieredze, apmeklējot Itāliju, mani iemācījusi, ka labāk lēti aizlidot uz kādu no tās pilsētām un pēc tam tālāk pavizināties ar ātrvilcienu, nevis maksāt bezjēdzīgi lielu naudu par aviobiļetēm, pirkt tās pusgadu iepriekš, pēc tam vismaz reizes piecas saskaņojot izmaiņas lidojuma laikos. Tāpēc dienu pēc tam, kad Amerikas prezidenta vēlēšanās negaidīti uzvarēja Tramps, bet Ryanair pavēstīja, ka no one trumps Ryanair fares (neviens nepārtrumpos Ryanair cenas), kritu kārdinājumā. Vairāk »
 
4.marts, 14:15 Tikai 26 kilometri no Daugavpils, un – Zarasu pilsēta Lietuvā sasniegta! Daba, cilvēki – tur viss ir tāds pats kā pie mums un tomēr citāds. Šī Lietuvas pilsēta (lietuviski – Zarasai) apbur ar attieksmi pret savu kultūras vēsturi un vidi, ar senu leģendu vizualizēšanu, ar iedvesmu. Uz Zarasiem ir vērts aizbraukt arī tāpēc vien, ka šī ir Latvijas basketbola leģendas Uļjanas Semjonovas (1952) jeb Uļas, kā viņu dēvē savējie, dzimtā pilsēta. Tā ir vieta, kuru noteikti vajag apmeklēt visiem dullajiem daukām, lai saprastu, ka patiesībā viss ir mūsu pašu galvās un ka stilam ir pat ļoti liela un izšķiroša nozīme, ja vēlamies būt pamanīti Eiropas Savienībā. Vairāk »
 
28.februāris, 17:10 Kamēr ziema pamazām atkāpjas, varam jau sākt skaitīt dienas līdz pavasara sākumam, atjaunot pavasara garderobi un plānot ceļojumu uz tuvākām vai tālākām pilsētām, kurās izbaudīt ziedoni. Pavasaris ir brīnišķīgs gadalaiks individuāliem brīvdienu ceļojumiem pa Eiropu, kur daudzas pilsētas jau priecē ar patīkami siltiem laikapstākļiem. »Vakara Ziņas« sagatavojušas aktuālāko pilsētu topu, kuras noteikti vajag apskatīt pavasarī. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers