Vakar, 14:40 «Šanhajas ugunis» – kaut kur lasītā frāze bija iespiedusies atmiņā, pirms ieraudzīt dabā megapoli, kuras iespaidīgie debesskrāpji duras mākoņos ar saviem dažādajiem kupoliem. Vakaros izgaismoto pilsētas centru Jandzi upes krastos nāk apbrīnot tūkstošiem cilvēku, kuru straumes Šanhajas Nandzinas gājēju ielā var latviešu cilvēkiem saprotami salīdzināt ja nu vienīgi ar pilsētnieku blīvi vērotu Dziesmu svētku gājienu pa Brīvības ielu, kas noslēdzas ar grandiozu tautas manifestāciju Daugavas krastmalā. Bet Šanhajā, 24 miljonu iedzīvotāju apdzīvotā pilsētā, tā ir tāda ikvakara pastaiga izklaides nolūkos. Vairāk »
 
20.jūlijs, 7:12 Ceļošana ir viena no populārākajām baudām, ko teju vai ikviens vēlas pats sev sagādāt atvaļinājuma laikā. Rūdīts tūrists zina, ka plānošana ir viens no galvenajiem baušļiem, kas ceļojumu, kurā, kā likums, ir daudz negaidīta un patīkama, vienlaikus padara arī prognozējamu un drošu, kas jo īpaši svarīgi mūsdienu pasaulē, kurā ik dienu pat tradicionāli mierīgās vietās notiek kas satraucošs vai pat traģisks. Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa uzskata, ka ikviens savu atpūtas braucienu, vai tas notiek grupā vai arī ir individuāli organizēts, var padarīt maksimāli drošu un izvairīties no nevajadzīgiem ekscesiem. Vairāk »
 
15.jūlijs, 20:40 Lauku tūrisma mītņu noslogojums šovasar ir krietni vien zemāks nekā citus gadus saistībā ar sliktajiem laikapstākļiem, pastāstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" pārstāve Anna Palelione. Vairāk »
 
15.jūlijs, 14:45 Baltkrievija ir tūristu iecienīta valsts, un tūrisma aģentūras piedāvā tiešām lielisku izvēli – maršrutus visām gaumēm un vecumiem. Banāli tā rakstīt, bet šoreiz tas viskodolīgāk izsaka būtību. Ģimenēm ar bērniem jādodas uz Berezinas biosfēras rezervātu un jāatpūšas Braslavā – ezeru novadā. Lai gan arī tas ir stereotips, ka dzīvnieki un laiska atpūta pludmalē ir tīkama gados jaunākiem ceļotājiem. Berezinas biosfēras rezervātā pieaugušajiem acis zvīļoja ne mazāk kā bērniem. Par Braslavas ūdenstilpēm jāteic īsi – jābauda! Vairāk »
 
13.jūlijs, 12:07 Šovasar Latvijas iedzīvotāju iekārotākie galamērķi ir Itālija, Spānija un Grieķija – valstis, kur saule spīd aptuveni 300 dienas gadā. Siltās zemes ir tik vilinošas, ka daļa Latvijas iedzīvotāju dodas uz ārzemēm, pat neskatoties uz nenokārtotiem parādiem. Vairāk »
 
13.jūlijs, 6:45 Pirms dažām dienām Rīgā lietuviešu aktīvistu grupiņa vienādos kreklos ar uzrakstu Go Vilnius acīmredzami organizētā «fotobombēšanas» akcijā staigāja pa pilsētu ar plakātiem angļu valodā «Too many tourists spoiling your photos? #GoVilnius» (Pārāk daudz tūristu sabojā tavas fotogrāfijas? Dodies uz Viļņu), cenšoties iekļūt rīdzinieku un pilsētas viesu uzņemtajās fotogrāfijās. Vairāk »
 
12.jūlijs, 15:35 Vai jūs apsverat, kur doties ar bērniem vasaras atvaļinājumā? Iedvesmojoties no miljoniem īstu ceļotāju atsauksmju, uzņēmums Booking.com (pasaulē vadošā naktsmītņu rezervēšanas vietne) ir izvēlējies šos 9 neaizmirstamos galamērķus Baltijas valstīs, kuros ir pieejamas ģimenēm piemērotas atpūtas iespējas. Sākot no pastaigām dabas parkos un peldēm jūrā līdz izklaidei ūdens atrakciju parkos un iespējai iejusties bruņinieka lomā –  šajās vietās būs, ko darīt, visai ģimenei. Vairāk »
 
12.jūlijs, 10:45 Aptaujas dati atklāj, ka atvaļinājumā uz Itāliju šovasar plāno doties piektdaļa jeb 21 % aptaujāto, bet uz Spāniju – 19 %. Starp populārākajiem galamērķiem ir arī Grieķija, uz kurieni šajā vasarā vēlas doties 7 % aptaujāto, kā arī kaimiņvalstis – Lietuva un Igaunija, ko par savu galamērķi izvēlējies identisks skaits (7 %) respondentu. Vairāk »
 
8.jūlijs, 15:31 Sandis Bukšs ir viens no tiem retajiem laimīgajiem, kam izdevies būt Grieķijā – Atosas pussalā. Lai nokļūtu tur, kur jau vairāk nekā gadu tūkstoti mīt pareizticīgo mūki un laicīgie ļaudis (un arī – tikai vīrieši, sākot no 21 gada vecuma) tiek ielaisti ļoti ierobežotā skaitā, uz atļaujas saņemšanu vajadzēja gaidīt divarpus gadus. Vairāk »
 
7.jūlijs, 5:45 Svētais Augustīns reiz ir sacījis, pasaule ir kā grāmata, un tie, kas neceļo, visu mūžu lasa tikai vienu lapu. Ceļošana ļauj iepazīt jaunas kultūras un tradīcijas, atklāj neredzētu dabas krāšņumu un emocionāli bagātina. Lielisks veids, kā, ceļojot, gūt maksimāli piepildītu pieredzi, ir iepazīt vietējās svinības un pasākumus. "Novatours" iesaka pasākumus, kurus šovasar un rudens ieskaņā ir vērts apmeklēt dažādās Eiropas valstīs. Vairāk »
 
4.jūlijs, 11:20 Sievietes ceļo biežāk nekā vīrieši – tā liecina jaunākais „Baltic International Bank Latvijas barometra” pētījums. Vairāk nekā puse (71%) aptaujāto sieviešu norādīja, ka ceļo pa Latviju vismaz reizi gadā vai biežāk, tikmēr vīrieši (42%) Latvijas apskatei laiku atvēl retāk. Vairāk »
 
1.jūlijs, 14:45 Vikipēdija mums vēsta, ka «Ķīna ir ietekmīgs ekonomiskais spēks, kurai ir pasaulē otrā lielākā ekonomika pēc IKP un otrā lielākā ekonomika pēc pirktspējas paritātes. Vairāk »
 
30.jūnijs, 18:29 Marsa kanjoniem līdzīgie Lietuvas karjeri – gluži kā neatklātā zeme! Vai varat iztēloties ekskavatoru, kas sver aptuveni tikpat, cik 500 vieglie automobiļi un kura strēle ir divdesmit stāvu ēkas izmērā? Vai aptuveni 40 m augstu zemes izrakteņu kaudzi? Tādas izklaides aktīvās atpūtas cienītāji tiek aicināti izmēģināt tikai 130 kilometru attālumā no Rīgas, Naujoji Akmenē (Nauji Akmenė) Lietuvā, kur pirmo reizi tiek organizēts pārgājiens, raksta auce.lv Vairāk »
 
28.jūnijs, 16:17 Trīs latvieši – Oskars Pīpiķis, Sandijs Hāns un Didzis Silenieks – 66 dienās ar motocikliem mēros aptuveni 20 tūkstošus kilometru no Rīgas uz Tālo Austrumu pilsētu Magadanu, šķērsojot četras valstis un deviņas laika joslas un pārvarot visizaicinošākos dabas apstākļus. Vairāk »
 
28.jūnijs, 15:18 Taizeme būvēs 459 metrus augstu skatu torni, kam jākļūst par vienu no valsts galvenajiem tūrisma objektiem un augstāko ēku valstī, trešdien paziņojis valdības preses pārstāvis. Vairāk »
 
26.jūnijs, 18:34 Šodien, 26. jūnijā, trīs motosporta entuziasti - Oskars Pīpiķis, Sandijs Hāns un Didzis Silenieks ("Adventure Team Latvia") devās unikālā ekspedīcijā pa Vidusāziju, lai 66 dienās sasniegtu tās galamērķi - Tālo Austrumu pilsētu Magadanu. Moto ekspedīcijas dalībnieki īstenos vienu no savas dzīves pārdrošākajiem sapņiem, mērojot ap 20 000 kilometru pa ceļiem un bezceļiem Vidusāzijā, šķērsojot četras valstis un deviņas laika joslas un pārvarot visizaicinošākos dabas apstākļus. Vairāk »
 
26.jūnijs, 8:44 Netālu no Medeljinas pilsētas Kolumbijā nogrimis tūristu kuģis, uz kurā atradušies 170 cilvēki, no kuriem deviņi gājuši bojā un 28 ir pazuduši, paziņojušas varasiestādes. Vairāk »
 
13.jūnijs, 21:33 Džonatans, kurš pameta darbu Briselē, pērn nopirka vienvirziena biļeti uz Kubu un devās apskatīt pasauli, taču regulāri ar savām fotogrāfijām ziņo savai mātei, ka ar viņu viss ir kārtībā. Vairāk »
 
12.jūnijs, 22:22 Pirms trim mēnešiem mēs – divi jaunieši Laine un Arturs – atgriezāmies no sava septiņpadsmit mēnešu ilgā ceļojuma apkārt pasaulei ar autostopiem. Tas, ko ieguvām, tas, ko redzējām un izjutām, ir mūsu lielākā bagātība, ko nespēs atņemt ne aukstākās ziemas salnas, ne aukstākie vārdi. Mēs to izdarījām – mēs apceļojām pasauli! Un bijām tik tuvu patiesībai, cik vien iespējams, jo ceļojām ar stopiem, dzīvojām kopā ar vietējiem un izzinājām sevi situācijās, kuras pieredzēt ikdienišķos apstākļos nav iespējams. Un nu esam atgriezušies mājās – Latvijā. Un atkal jūtamies kā lielā ģimenē, kur visi runā vienā mēlē un katrs stūrītis ir pazīstams. Vairāk »
 
2.jūnijs, 14:23 Boloņa, pilsēta, kas atrodas kaut kur ātrvilcienu līnijas Milāna–Florence–Roma pusceļā, man pašam vairāk asociējās ar kaut kādiem bērnībā dzirdētiem nostāstiem par itāļu komunistu rīkotajiem strādnieku streikiem (droši vien politinformāciju nopelns) un Eiropas vecāko universitāti. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers