Tūrisms

20.jun
Mazāk nekā puse jeb 43% Latvijas iedzīvotāju neveic nekādus profilaktiskus pasākumus pasākumus, gatavojoties ceļojumam uz eksotiskajām valstīm vai jaunattīstības valstīm, kas var būt augsta riska galamērķi veselībai, liecina "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" 2018.gada rezultāti.
 
19.jun
18 pasaules valstu vidū Latvijas iedzīvotāji šīs vasaras brīvdienu tēriņiem plāno atvēlēt 25% jeb ceturto daļu savu ikmēneša ienākumu. Salīdzinoši igauņi ir iecerējuši tērēt 36,5%, liecina jaunākās Ferratum barometra aptaujas rezultāti.
 
18.jun
Streiku un novecojušā aprīkojuma dēļ Francijas gaisa satiksmes kontrolieri ir atbildīgi par 33% kavējumu Eiropas gaisa satiksmē, vēsta laikraksts "Le Parisien", atsaucoties uz senāta finanšu komitejas ziņojumu.
 
18.jun
Sāremā kopš aizvadītās nedēļas nogales atvērta apmeklētājiem 52 metrus augstā Serves bāka, no kurienes pāri Irbes šaurumam tālumā saskatāms Latvijas krasts.
 
16.jun
Ja sanāk kaut kur pabūt tikai uz pāris vakariem, nav īpaši vērts iespringt uz konkrētās vietas apgūšanu no kultūrvēsturiskā aspekta, taču noķert attiecīgās pilsētas šarmu un ieelpot vienā ritmā ar tās iedzīvotājiem ir iespējams arī tik nelielā laika posmā. Šajā gadījumā īsi paciemojoties Minhenē.
 
13.jun
Gulbenes elektrovilcieniņš piedāvā iespēju nepilnu stundu garā izbraucienā pa pilsētu iepazīt tās vēsturiskos centrus.
 
11.jun
Vasara ir laiks, kad ne tikai varam apmeklēt dažādus izklaidējošus pasākumus tepat uz vietas, bet arī doties tuvākos un tālākos braucienos, lai baudītu kultūru, dabas tuvumu vai jautru ballīti. Igaunija ir veiksmīgs galamērķis gan atpūtai ģimenēm ar bērniem, gan draugu kompānijām, kas meklē piedzīvojumus un jaunus iespaidus.
 
10.jun
Aktīvās atpūtas sezonai uzņemot apgriezienus, Latvijas slavenības kā savu pārvietošanās līdzekli un brīvdienu sabiedroto izvēlas velosipēdu. Lelde un Aivis Ceriņi, Ints Teterovskis, Roberto Meloni, Samanta Tīna, Mārtiņš Sirmais un Andris Kivičs kopā ar velo nomu Sixt atklāj iemīļotākos velo maršrutus un neaizmirstamākos piedzīvojumus uz divriteņa.
 
10.jun
Ir virkne neapstrīdamu un lielisku iemeslu ceļot – dabas pārsteidzošais krāšņums, pilnvērtīgāka atpūta, jauni iedvesmojoši iespaidi un vēl daudzi citi. Pieredze, no kuras varam mācīties un ar kuru varam pilnveidot savu ikdienu pēc atgriešanās, ir neatņemama mūsu dzīves bagātība. Kulinārais baudījums ir viena no tām vērtībām, kuru varam ne tikai iedzīvināt savā ikdienā pēc atgriešanās no atpūtas brauciena, bet varam arī tajā dalīties ar draugiem, radiem un pat nodot mantojumā nākamajām paaudzēm.
 
10.jun
Arvien biežāk sociālajos tīklos lasāmas atsauksmes par kaimiņvalsts galvaspilsētā atklāto, un teju visi atzīst – Viļņas apmeklējums pārspējis cerēto. Mākslinieku kvartāls, izcili ēdieni, ko atzinīgi novērtē Latvijas kulinārijas blogeri, draudzīga atmosfēra, velotūres un citas izklaides iespējas tur pieejamas vienuviet. Turklāt tas viss izbaudāms tikai dažu stundu brauciena attālumā.
 
9.jun
Latviešiem, aizbraucot uz Londonu, pirmās reizes ar kultūras un izklaides programmu viss ir kārtībā. Skaistu vietu šajā pilsētā netrūkst. Tomēr ko iesākt tad, kad Lielais Bens apskatīts, Haidparka vāveres pabarotas un šopings Oksfordstrītā iemēģināts?
 
9.jun
9. un 10.jūnijā Kuldīgas novadā, Pelču pagastā, peoniju dārzā "Ziedoņi" notiks 5. Peoniju dārza svētki. Dārza svētku apmeklētājiem būs iespēja aplūkot peoniju dārzu ar vairākiem simtiem šķirņu un iepazīt peonijas dažādos veidos
 
8.jun
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu Latvijas jaunieti, kuram 1. jūlijā būs 18 gadi, izmantot Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu DiscoverEU. Tā ļaus aptuveni 15 000 jauniešiem visā Eiropā saņemt ceļošanas pasi un apceļot Eiropu jau šovasar, laika posmā no 9. jūlija līdz 30. septembrim.
 
6.jun
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu Latvijas jaunieti, kuram 1. jūlijā būs 18 gadi, izmantot Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu DiscoverEU. Tā ļaus aptuveni 15 000 jauniešiem visā Eiropā saņemt ceļošanas pasi un apceļot Eiropu jau šovasar, laika posmā no 9. jūlija līdz 30. septembrim.
 
6.jun
2017. gadā, salīdzinot ar 2016. gadu, par 5,8 % palielinājās Latvijas iedzīvotāju vienas dienas braucienu skaits un to izdevumi - par 11,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, vairākdienu braucienu skaits samazinājās par 2,6 % un pavadīto nakšu skaits - par 5,0 %, savukārt izdevumi palielinājās par 21,0 %. Visos braucienos kopā iedzīvotāji pērn iztērējuši 930,9 milj. eiro, par 141,4 milj. jeb 17,9 % vairāk nekā gadu iepriekš.
 
6.jun
Ikviens no mums brīvdienās vēlas atpūsties un tās pavadīt mierīgā gaisotnē. Taču atslābinoties, ceļotāji Eiropā paliek neuzmanīgi un nereti kļūst par dažādu krāpnieku upuriem. Ceļojumu eksperti piedāvā apskatīt biežāk sastopamos krāpniecības veidus un laikus tos atpazīt, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām ceļojuma laikā.
 
5.jun
ASV kosmosa transporta uzņēmums "SpaceX" paziņojis, ka atliek šogad iecerēto divu tūristu nosūtīšanu ceļojumā ap Mēnesi.
 
4.jun
Atzīmējot Slīteres Nacionālā parka (SNP) 95. jubileju, Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) Slīteres ceļotāju dienās, kas norisināsies 9. un 10. jūnijā, dabas draugiem dāvina septiņus unikālus dabas izziņas pārgājienus, kuros atklāt nacionālā parka dabas daudzveidību un unikalitāti.
 
3.jun
Uzzini vairāk par 3 vietām Igaunijā, kas ir īpašas ar savu dabu, arhitektūru un atmosfēru. Aizvadi šeit pastaigas, izbaudi vasaras festivālus vai ūdens priekus, kā, piemēram, smaiļošanu. Neaizmirsti paņemt līdzi fotokameru, jo Tu noteikti vēlēsies šīs vietas iemūžināt!
 
2.jun
Jau pavisam drīz sāksies FIFA Pasaules kausa izcīņa futbolā, kas norisināsies Krievijā. Viena no pilsētām, kas uzņems sportistus un līdzjutējus, būs Soči. Ja ir vēlme turp doties, tad tagad tas izdarāms ātrāk nekā iepriekš, jo uz saulaino pilsētu Melnās jūras krastā ved airBaltic tiešais reiss. Atpūsties tur ir komfortabli, jo pēc olimpiskajām spēlēm pilsētā atjaunota infrastruktūra, ir modernas viesnīcas, tiek piedāvāti atveseļošanās pasākumi, ziemā – slēpošanas trases kalnu kūrortos.