22.aprīlis, 16:18 Noslēdzot trīs rakstu sēriju par iespēju apceļot Itāliju ziemā, jūsu uzmanībai vēl divi maršruti, kas tika izmēģināti, tā teikt, uz paša ādas, vispirms lidojot uz Milānu, tad no turienes ar vilcienu dodoties tālāk uz Florenci. Vairāk »
 
21.aprīlis, 10:48 Vidzemē un Dienvidigaunijā tiek plānots jauns tūrisma maršruts, kas ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām, to veido 16 Vidzemes un astoņas Dienvidigaunijas pašvaldības. Vairāk »
 
15.aprīlis, 16:04 Protams, ka Florence visskaistākā ir maijā un jūnija sākumā, kad spoži mirdz saule, bet Boboli dārzā un citos parkos valda neaprakstāma rožu un peoniju smaržu buķete. Vairāk »
 
8.aprīlis, 12:44 Manā bērnībā Vjetnamas lielākā pilsēta Hošimina saucās noslēpumaini vilinošā vārdā – Saigona. Tāpēc, ierodoties šajā pilsētā, jau pirmajā vakarā cenšos noskaidrot – kā to sauc paši pilsētas iedzīvotāji? Ielas kafejnīcā ar šo jautājumu vēršos pie kāda vietējā puiša, kurš sēž pie blakus galdiņa un iemalko alu kopā ar austrāliešu kompāniju. Jaunais vīrietis atbild bez vilcināšanās – Saigona – un kā apstiprinājumu saviem vārdiem paceļ no galda alus pudeli, kuru rotā etiķete – Bia Saigon. Vairāk »
 
7.aprīlis, 22:20 Igaunijas - Latvijas programmas ietvaros šī gada 1.februārī tika dots starts pārrobežu projektam "Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā" (Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia - Estonia). Projekta mērķis ir izveidot pārgājienu maršrutu gar Baltijas jūru no Latvijas dienvidrietumu robežas līdz Tallinai Igaunijā. Plānots, ka kopējais maršruta garums būs ap 1100 km un tas iekļausies Eiropas garo distanču kājnieku tūrisma maršrutu tīklā E9. Vairāk »
 
1.aprīlis, 15:16 Ja gribas mūsu drēgno un izstiepto ziemu sadalīt divās mazākās frakcijās, tad ziemas vidū – janvārī vai februārī – jādodas uz kādu silto zemi. Viena no tādām ir Taizeme: pasaules mala, kur saule dienasvidū ir virs galvas, naktis ir karstas, bet dienas – svelmainas. Pasaules mala, kas vienmēr būs pats viducis, jo tajā ir vissmaidīgākie ļaudis, siltākais ūdens, zīdainākās palmas un pikantākā tom yum zupiņa. Latvietim divas nedēļas Siāmas līča piekrastē atsvērs mēnešiem ilgo ziemu, atjaunos sirdī sauli un likvidēs D vitamīna trūkumu organismā. Vairāk »
 
31.marts, 13:10 Gadu no gada palielinās Latvijas iedzīvotāju interese par kaimiņvalstīm kā ceļojuma galamērķi. Pērn, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Latvijas iedzīvotāju interese ceļot uz Lietuvu pieaugusi par 15,3%, turpretim Igauniju izvēlējušies par 11% vairāk Latvijas tūristu, liecina Lietuvas Tūrisma valsts departamenta un Igaunijas Tūrisma padomes dati. Vairāk »
 
24.marts, 14:04 Pavasarī, kad daba mostas, ceļotāji var izbaudīt aizraujošus piedzīvojumus un noklausīties interesantus stāstus Igaunijas avotiem un ūdenskritumiem bagātīgākajās vietās. Divu dienu ekskursijā būs iespēja piekļūt arī iespaidīgākajiem akmeņiem, apmeklēt tā dēvēto kapteiņu ciemu un ielūkoties noslēpumainajā, ačgārni plūstošajā Raganu akā. Vairāk »
 
18.marts, 14:12 Ja nu gadās dažas brīvas dienas un atpūtas ēdienkartē gribas kaut ko ierastu un labi zināmi, vienlaikus kaut ko neparastu, tad, iespējams, ir vērts izvēlēties braucienu ar prāmi uz Stokholmu. Tas ir gan ērts, gan finansiāli saprātīgs piedāvājums. «Pa Stokholmu nevar doties pa taisno, pa to ir jālīkumo,» saka gide, un, protams, viņai ir taisnība. Vairāk »
 
11.marts, 14:44 Līdzšinējā pieredze, apmeklējot Itāliju, mani iemācījusi, ka labāk lēti aizlidot uz kādu no tās pilsētām un pēc tam tālāk pavizināties ar ātrvilcienu, nevis maksāt bezjēdzīgi lielu naudu par aviobiļetēm, pirkt tās pusgadu iepriekš, pēc tam vismaz reizes piecas saskaņojot izmaiņas lidojuma laikos. Tāpēc dienu pēc tam, kad Amerikas prezidenta vēlēšanās negaidīti uzvarēja Tramps, bet Ryanair pavēstīja, ka no one trumps Ryanair fares (neviens nepārtrumpos Ryanair cenas), kritu kārdinājumā. Vairāk »
 
4.marts, 14:15 Tikai 26 kilometri no Daugavpils, un – Zarasu pilsēta Lietuvā sasniegta! Daba, cilvēki – tur viss ir tāds pats kā pie mums un tomēr citāds. Šī Lietuvas pilsēta (lietuviski – Zarasai) apbur ar attieksmi pret savu kultūras vēsturi un vidi, ar senu leģendu vizualizēšanu, ar iedvesmu. Uz Zarasiem ir vērts aizbraukt arī tāpēc vien, ka šī ir Latvijas basketbola leģendas Uļjanas Semjonovas (1952) jeb Uļas, kā viņu dēvē savējie, dzimtā pilsēta. Tā ir vieta, kuru noteikti vajag apmeklēt visiem dullajiem daukām, lai saprastu, ka patiesībā viss ir mūsu pašu galvās un ka stilam ir pat ļoti liela un izšķiroša nozīme, ja vēlamies būt pamanīti Eiropas Savienībā. Vairāk »
 
28.februāris, 17:10 Kamēr ziema pamazām atkāpjas, varam jau sākt skaitīt dienas līdz pavasara sākumam, atjaunot pavasara garderobi un plānot ceļojumu uz tuvākām vai tālākām pilsētām, kurās izbaudīt ziedoni. Pavasaris ir brīnišķīgs gadalaiks individuāliem brīvdienu ceļojumiem pa Eiropu, kur daudzas pilsētas jau priecē ar patīkami siltiem laikapstākļiem. »Vakara Ziņas« sagatavojušas aktuālāko pilsētu topu, kuras noteikti vajag apskatīt pavasarī. Vairāk »
 
25.februāris, 14:06 Austrijas galvaspilsēta Vīne nenoliedzami ir viena no pasaules tūrisma leģendām. Austrieši ir spējuši radīt tik spēcīgus zīmolus, kas valdzina gan tos, kuri Vīnē viesojušies, gan tos, kuri vēl tikai plānojuši savām acīm redzēt un baudīt mākslas, arhitektūras, mūzikas un gastronomijas brīnumus, ko piedāvā šī pilsēta. Vairāk »
 
18.februāris, 15:06 Marta pirmajās brīvdienās Viļņā tiek svinēta Lietuvas aizgādņa – Svētā Kazimira – svētki, un arī šogad 4. martā var aut kājas ceļam uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu. Kazīša, Kazjuka, kā debesu aizgādni mīlīgi dēvē lietuvieši, amatnieku brīvdabas tirgus ir vecākais un lielākais ne tikai kaimiņvalsts galvaspilsētā, bet par tādu iecelts arī starp pārējām Baltijas valstīm – Latviju un Igauniju. Un pat – Eiropā. Vairāk »
 
17.februāris, 14:05 Šogad 4. martā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā notiek gadskārtējie Kaziukas svētki, kuru neatņemama sastāvdaļa ir grandiozs gadatirgus Viļņas vecpilsētā un Užupes republikas (Užupis) teritorijā. Vairāk »
 
14.februāris, 19:30 Starp populārākajiem Latvijas iedzīvotāju ceļojumu galamērķiem aizvadītajā gadā kļuvusi Brisele, Londona, Skandināvijas valstis un Maskava, taču arvien biežāk ceļotāji vēlas doties arī uz Āzijas valstīm – Japānu, Ķīnu un Dienvidkoreju. Tā liecina tūrisma aģentūras SIA “Latvia Tours” apkopotie dati. Vairāk »
 
6.februāris, 18:50 No 10. līdz 12. februārim Jelgavas pilsēta aicina piedzīvot Baltijā vērienīgāko ziemas notikumu – Starptautisko Ledus skulptūru festivālu, kurš norisināsies jau deviņpadsmito reizi. Tajā piedalīsies 32 profesionāli tēlnieki, kuri veidos skulptūras par tēmu «Karnevāls». Festivāla gaisotni papildinās dažādu mūziķu uzstāšanās, izrādes bērniem, skulptūru spīdēšana, darbnīcas, uguņošanas un daudz kas cits. Vairāk »
 
4.februāris, 14:04 Šonedēļ starp Tallinu un Helsinkiem sācis kursēt jauns ātrgaitas prāmis Megastar, kas turpmāk nodrošinās reisus trīs reizes dienā. Protams, šī ir laba ziņa tuvu un ātru ceļojumu piekritējiem. Vairāk »
 
3.februāris, 11:33 Jau šīs nedēļas nogalē, no 3. līdz 5. februārim, izstāžu zālē BT1 notiks starptautiskais tūrisma gadatirgus–izstāde Balttour 2017, kas šogad norisināsies jau 24. reizi. Tajā būs iespējams uzzināt par atpūtas iespējām 41 pasaules valstī, turklāt visas trīs dienas notiks ceļojumu izpārdošana. Vairāk »
 
2.februāris, 22:44 Par skaistāko ciematu Polija atzīst Zalipes ciemu, kurā ēkas ir apgleznotas skaistos ziedu motīvos. Šāda veida namu izrotāšana gan no ārpuses, gan iekšpuses sākās pirms aptuveni gadsimta, kad tuvojoties reliģiskiem svētkiem, iedzīvotāji sāka apgleznot savus kamīnus. Vēlāk greznie zīmējumi bija redzami ne tikai ēku iekšpusē, bet arī māju fasādes ieguva ziedu ornamentus. Vairāk »
 
 

Izglītība & Karjera

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers