\\Māja
Kas jāzina, iegādājoties jaunu mājvietu
 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Iegādājoties jaunu dzīvesvietu, interesentam vajadzētu izvairīties no pārlieku lielas emocionalitātes, ir jādomā racionāli, skaidro būvkompānijas “Merks” nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja Dace Tumšā, minot desmit ierosinājumus, kas palīdzēs kritiski izvērtēt mājvietas piemērotību un atvieglos lēmumu pieņemšanu.

1. Novērtē mājokļa atrašanās vietu

Dzīvokļa atrašanās vieta ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem nekustamā īpašuma vērtībai nākotnē. Būvkompānijas “Merks” nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja Dace Tumšā uzsver: “Izvērtēt, vai topošā dzīvesvieta ir atbilstoša dzīves ritmam. Ne vien, domājot pat to, vai tas ir tuvu darbam, skolai un bērnudārzam, bet arī svarīgi, lai apkārtnes infrastruktūrai būtu attīstības perspektīvas”.

2. Izzini papildizmaksu apmērus

Atceries noskaidrot, kam pieder zeme, un kāds ir nekustamā īpašuma nodokļa apmērs. Ja, pērkot dzīvokli, tiek noskaidrots, ka zeme, kur uzcelts daudzdzīvokļu nams pieder kādai privātpersonai, tad var nākties rēķināties ar grūti prognozējamām nomas maksām.

3. Pārliecinieties par tehnisko stāvokli

Iegādājoties gan jaunu, gan vecu dzīvokli, ir jāpievērš uzmanība inženierkomunikācijām, elektroinstalācijām un logu kvalitātei. Šāda tehnisko detaļu kvalitāte dod ievērojamu pievienoto vērtību noskatītajam dzīvokļa. Bieži vien cilvēkam bez pieredzes būvniecībā nav spēja kompetenti izvērtēt dzīvokļa tehnisko stāvokli, tamdēļ ieteicams padomu lūgt personai, kuras pieredze ir saistīta ar celtniecību.

4. Palūdz aplūkot ikmēneša rēķinu

Apsaimniekošanas izmaksas var būt ļoti dažādas, un dzīvokļa pārdevējam vienmēr var lūgt parādīt iepriekšējo mēnešu rēķina. Ja dzīvoklis ir jauns, tad visbiežāk atradīsies kāds kaimiņš ar līdzīgu platību, tad nekautrējoties vari aprunāties un izjautāt par ikmēneša maksājumiem. Dace Tumša norāda, ka apskatot rēķinu, varēsi noskaidrot ne vien aptuvenās komunālās izmaksas, bet arī mājokļa energoefektivitātes līmeni, kā arī papildizmaksu apmēru - izdevumus par apsardzi, apsaimniekošanas un atkritumu izvešanas maksu.

5. Novērtē dzīvokļa vizuālo stāvokli

Ja iepriekš minētie faktori ir izturējuši mājokļa meklētāja pārbaudi, tad var ķerties pie dzīvokļa kosmētiskā stāvokļa izzināšanas. “Protams, ka ir iespējams veikt remontdarbus tikko iegādātajā dzīvoklī, ieguldot papildus finanses, tomēr izdevīgāk, iegādājoties dzīvokli, ir piemaksāt mazliet vairāk un saņemt iespēju, iekārtoties jaunajā mājvietā, bez lieka uztraukuma par gaidāmajiem remontdarbiem un bez lieka finanšu līdzekļu patēriņa, jo parasti šie šķietamie ieekonomētie līdzekļi var izvērsties kā otrs darbs”, tā būvkompānijas “Merks” nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja Dace Tumšā.

 
Turpinājumu lasi nākošajā lapā