Latvijā: NRA pēta, kāpēc eksprezidentei vajag jaunu auto 126 komentāri
 
Latvijā

NRA pēta, kāpēc eksprezidentei vajag jaunu auto

 
Mārtiņš Zilgalvis, F64 Photo Agency

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga uz 80 gadu jubileju tiks pie jaunas automašīnas. Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs to izvēlēsies no automobiļu klasifikatora luksusa auto saraksta. Tātad no visizmalcinātākajiem un dārgākajiem limuzīniem pasaulē, kādi vien pieejami masveida ražošanā.

Auto asociācijas izstrādātajā klasifikatorā F kategorijā iekļauti 13 modeļi. Vairāki Rolls Royce ražojumi, kas ir britu greznības paraugs. Itāļu dizaina brīnums Maseratti. Banku īpašnieku dievinātais Maybach un golferu miljonāru iecienītais Bentley.

Šīs ir mašīnas, kuru svarīgākā misija ir nevis pasažiera pārvietošana (pie stūres parasti sēž viņa kalpotājs), bet gan pasažiera statusa apliecināšana. Konkrētajā gadījumā pasažieris būs Vaira Vīķe-Freiberga, to noskaidrojis portāls pietiek.com. Aizsardzības ministrija līdz iepirkuma konkursa beigām šo faktu gribēja paturēt noslēpumā.

Iepirkumu izsludinājis Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs. Iepirkuma priekšmets ir «Jaunas (iepriekš nereģistrētas un nelietotas) luksus klases vieglās pasažieru automašīnas ar operatīvā transportlīdzekļa statusu (ar uzstādāmām zilām bākugunīm, stacionāri uzstādītām speciālām skaņas iekārtām un bez speciāla krāsojuma) pilna servisa ilgtermiņa noma NBS Militārās policijas funkciju nodrošināšanai».

Mārtiņš Zilgalvis, F64 Photo Agency

Kā skaidro aģentūra LETA, Latvijas normatīvie akti paredz, ka, atstājot Valsts prezidenta amatu, persona saņem no valsts ikmēneša pensiju 85% apmērā no Valsts prezidenta mēneša atalgojuma un lietošanā vienu automašīnu. Ja personai tiek piešķirta apsardze, automašīnu un autovadītāja pakalpojumus nodrošina Aizsardzības ministrija.

Iepirkumam atvēlētā summa konkursa nolikumā nav minēta. Tas tādēļ, lai pretendenti nevarētu saskaņot savus piedāvājumus. Piedāvājuma izvēles kritērijs ir piedāvājums ar viszemāko cenu. Automašīnu klasifikatorā F kategorijā zemākā bāzes cena ir Audi A8 - 74 969 eiro. Taču te jāatgādina, ka komforta un drošības papildaprīkojums galīgo cenu var audzēt uz pusi, un tikpat labi kādam citam no piedāvājumā esošajiem limuzīniem galīgā nomas maksa būs zemāka.

Kādas īpaši specifiskas prasības attiecībā uz automašīnu nolikumā nav minētas. Vajadzīgs četru durvju sedans ar benzīna dzinēju vai benzīna un elektropiedziņas hibrīds.

Saskaņā ar nolikumu noma plānota uz pieciem gadiem. Kā iepriekš skaidroja Aizsardzības ministrija, nomāt esot izdevīgāk, jo tad cenā iekļauta arī visa veida apdrošināšana, tehniskā apkope un remonti.

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs līdz 20. septembrim gaida dīleru piedāvājumus, lai par prezidentālajām vēlmēm atbilstošāko sāktu sarunu procedūru.

Komentāri [126]
#
pensionāre 17.septembris 2017 12:59 atbildēt
Lūdzu Dievu lai viņš sodītu to rijīgo kundzeni???????
 
#
21x21 17.septembris 2017 11:46 atbildēt
Izraidīt uz Kanādu-tur lai vārās!!!
 
#
lui 17.septembris 2017 10:15 atbildēt
Kārtē jais stulbums!!!Un tā katru dienu tiek pieņemti stulbi lēmumi!!!Jūtās kas augšā sēž...kur kaut viens likums,lēmums būtu pieņemts par labu tautai?Protams jēdzīgs!
 
#
miks 17.septembris 2017 9:52 atbildēt
Si Latvijas laba darijusi tikai sliktu.Ieveda mus NATO kura mus ka mulkisus kas.Ari par tautu pirkstu grozidama pie deniniem pie brivibas pieminekla radija.Lai tacu vienreiz liekas miera.Pietiks dzivot uz tautas rekina,darot tai tikai sliktu.
 
#
Lai tu aizrītos, 17.septembris 2017 8:22 atbildēt
NOLĀDĒTĀ NELIETE!!!!!!!!!
 
#
zuze » Lai tu aizrītos, 17.septembris 2017 10:50 atbildēt
Viedi vārdi Tā domā lielākā daļa LV iedzīvotāju, Viņa ir pietiekami slaukusi valsti savas prezidentūras laikā. Laiks ierādīt viņai savu vietu. Viņa ir vienkārši nepiebarojama vecene
 
Skatīt visus 126 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers