Latvijā: Soču apmeklēšana varot kaitēt Latvijas tēlam 22 komentāri
 
Latvijā

Soču apmeklēšana varot kaitēt Latvijas tēlam

 
Scanpix

Eiropas Komisijas viceprezidente Viviana Redinga, Francijas prezidents Fransuā Olands, Vācijas prezidents Joahims Gauks, Igaunijas prezidents Tomass Hendrikss Ilvess – ar katru dienu amatpersonu saraksts, kuras neapmeklēs Soču olimpiskās spēles, kļūs arvien plašāks.

Tikmēr Latvijas Valsts prezidents ir izlēmis doties uz Krieviju, radot jautājumu par raudzīšanos Austrumu, nevis Rietumu virzienā.

No 7. līdz 23. februārim Krievijā notiks 2014. gada ziemas olimpiskās spēles. Tiesa, vairāku Eiropas lielvaru augstākās amatpersonas ir izlēmušas boikotēt olimpiādi, tādējādi protestējot gan pret homoseksuāļus diskriminējošo Krievijas likumdošanu, gan pret spiediena izdarīšanu uz Ukrainu. Uz svētku atklāšanas ceremoniju nedosies arī Igaunijas prezidents, kurš, lai arī ir aizbildinājies ar aizņemtību, tomēr caur rindām nav kavējies skaidri demonstrēt savu attieksmi pret Krieviju. Savukārt Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš izlēmis rīkoties pretēji. Prezidents ir saņēmis Olimpiskās komitejas ielūgumu un nolēmis uz to atsaukties, raisot nervozu sačukstēšanos politiskajās aizkulisēs.

A. Bērziņa pārstāve Līga Krapāne, komentējot prezidenta lēmumu doties uz Krieviju, sarunā ar Neatkarīgo norāda: «Andris Bērziņš primāri vēlas izrādīt atbalstu un cieņu mūsu sportistiem, kuri ir ilgi un smagi strādājuši, lai tiktu uz olimpiskajām spēlēm. Galu galā – tas ir sports, nevis politika.»

Šim apgalvojumam gan nepiekrīt politologs Jānis Ikstens, viņaprāt, Krievijā pilnīgi visas jomas un notikumi tā vai citādi ir saistīti ar politiku. «Simbolu līmenī Andris Bērziņš pamatīgi krīt laukā no citu Eiropas valstu vadītājiem. Soču boikotēšana nebūtu saasinājusi Krievijas un Latvijas attiecības, jo šīs spēles neapmeklēs pietiekami liels valstu vadītāju skaits. Tikmēr dalība olimpiādes atklāšanā, visticamāk, kārtējo reizi radīs Latvijai nevēlamu rezonansi Eiropā,» norāda eksperts.

Eļļu ugunij nekavējas pieliet arī premjera amatam izbrāķētais aizsardzības ministrs Artis Pabriks, dodot mājienu par A. Bērziņa orientēšanos Austrumu, nevis Rietumu virzienā. A. Pabriks atgādina, ka A. Bērziņam ir bijusi atšķirīga nostāja gan pret jauniešu sūtīšanu uz nacionālpatriotiskām nometnēm, gan kopumā pret drošības un NATO jautājumiem. A. Bērziņa darbība ir izpelnījusies arī Nacionālās apvienības pārstāvja, eiroparlamentārieša Roberta Zīles kritiku. Arī šis politiķis uzskata, ka prezidents jau ilgstoši ir demonstrējis atšķirīgu ģeopolitisko izpratni. Šajā kontekstā A. Bērziņam tiek pieminēti tostarp pārmērīgi biežie braucieni uz postpadomju valstīm, iekams valsts vizītes Eiropas lielvalstīs jau ilgāku laiku nav notikušas. Salīdzinoši īsā laikā A. Bērziņš ir viesojies gan Azerbaidžānā, gan Turkmenistānā un Kazahstānā. Nākamgad prezidents iecerējis doties uz Uzbekistānu. Tāpat jāatgādina, ka A. Bērziņš neizsludināja sīvās politiskajās cīņās izcīnītos Imigrācijas likuma grozījumus, kas būtu iegrožojuši Latvijas īpašumu izpirkšanu uzturēšanās atļauju dēļ, ko īpaši iecienījuši tieši Krievijas pilsoņi. Aizkulisēs virmoja runas, ka šādu lēmumu A. Bērziņš pieņēma pēc sarunas ar Vladimira Putina padomnieku Igoru Levitinu. Tikmēr Eiropā ar neizpratni tika uztverts A. Bērziņa komentārs par pārmērīgajām Eiropas Savienības prezidentūras izmaksām, kas kopumā liek apšaubīt lietderību Latvijai uzņemties šādas saistības.

Tiesa, L. Krapāne uzsver, ka A. Bērziņa biežās vizītes Āzijas valstīs ir bijušas stingri saskaņotas ar Ārlietu ministrijas (ĀM) pozīciju. Viņa akcentē, ka ĀM par vienu no Latvijas prioritātēm ir definējusi jaunu noieta tirgu meklēšanu Vidusāzijā un tieši ar šo mērķi prezidents ir devies vizītēs kopā ar uzņēmējiem.

***

Aptauja

Vai Andrim Bērziņam būtu jādodas uz olimpiskajām spēlēm Sočos?

- Kategoriski, nē. Kā var pēc notikumiem Ukrainā, pēc Lietuvas boikotēšanas, pēc daudzu gadu nievājošās attieksmes pret Latviju braukt draudzēties uz

Sočiem? 47%

- Drīzāk – jā. Prezidents atbalsta Latvijas sportistus, nevis nodarbojas ar politiku 27%

- Drīzāk – nē. Krievijā pat sporta spēles ir lielās politikas sastāvdaļa 15%

- Protams, jābrauc. Ar ko šī olimpiāde atšķiras no citām? 12%

- Grūti pateikt. Žēl, ka Igauņi kārtējo reizi ir drosmīgāki un principiālāki par mums 0%

Komentāri [22]
#
Media guru 8.janvāris 2014 11:35 atbildēt
Dienas sauklis- Uz olimpiādi nebrauc tikai p*dari!
 
#
picadero 17.decembris 2013 14:20 atbildēt
Re, kā, lielie protestēs bet sportistiem būs jāsacenšās, viņi nevarēs protestēt.Kāda liekulība, tad jau patiesā sašutumā noslēdziet visus naftas un gāzes krānus,no Krievijas nekā nevajag!
 
#
Jēpītis 17.decembris 2013 13:20 atbildēt
Man kauns par tautiešiem, kas pretendē uz inteliģences virsotnēm, bet nejēdz Olimpiādes pamatjēgu. Visu cieņu Prezidenta kungam par viņa nenogurstošiem centieniem Latvijas un tās sabiedrības interešu aizstāvībā. Jūs domājiet, ka pabrikiem interesē sporta panākumi ? Nē, viņa prioritāte ir geju praidi, naida kurināšana starp tautām.
 
#
homo 17.decembris 2013 12:17 atbildēt
bērziņš brauks uz krieviju ,kur neciena homoseksuāļus -tas nu nekur neder -visā eiropā atbalsta šos īpatņus ,bērziņam izrādās var būt citāds viedoklis ,tas nu gan nav labi.
 
#
Netēls 17.decembris 2013 11:34 atbildēt
Kas mainīsies no neapmeklēšanas ? Vai Ukraina dosies uz R ? Ja arī dosies tad tā būs tikai 1/2 Ukrainas valsts teritorijas ! Kurā nau industrijas ......Skarbi ,bet fakts ! Ukrainas dalība ES nevienam nau vajadzīga ,ne avioindustrija ,ne raķešbūve ,kuģubūve utt. Tā ir LIELVALSTS kura pēc sava svara ir samērojama Franciju ,Lielbrit, Vāciju ,Itāliju ,Poliju... Tās industrija nau gaidīta un bet tās lētās darba rokas gan !
 
#
modests 17.decembris 2013 11:17 atbildēt
pēc vemjotības "veiksmes stāsta gājiena"pa latvju zemi,LATVIJAI vairs nekas nevar kaitēt,sevišķi jau SPORTA SPĒĻU apmeklējums un piedalīšanās.Protams jenoti ir tumsas spēku varā un tie dara visu,kas patīk tēvocim semam un europai.Labi ka gaisma tuvu,2014.gada oktobris.
 
#
Antiņš 17.decembris 2013 10:57 atbildēt
Skatoties tikai vienā virzienā galva paliks šķība, kā jau tas noticis. Jāskatās visos virzienos un jāraugās kur vien var Latvija kādu labumu sev gūt.Šai ziņā prezideta atbalstu
 
#
Ozols » Antiņš 17.decembris 2013 11:08 atbildēt
Prezidents malacis jo rūpējas par LV ekonomiskām interesēm, nevis cenšas izpatikt rietumvalstīm. Latvija nav nekāda prostitūta kam jāpatīk visiem.
 
#
degvīns 17.decembris 2013 10:55 atbildēt
Atvainojiet, kas tā par aptauju? Vai tā ir no TĀM TV "aptaujām", kur vienlaikus ar uzdoto jautājumu ekrānā parādās, ka par "pareizo" variantu jau bobalsojis tūkstotis piekritēju?
 
#
degvīns 17.decembris 2013 10:40 atbildēt
Vienīgais arguments kā vienmēr - prezidenys raugās Austrumu virzienā. Vispār tas jau sāk palikt smieklīgi, jo visi kam gadās kaut nedaudz saskrieties ar Vienotību raugās Austrumu virzienā. Atrodiet tak vēl kādu variantu. Otrkārt, ko tas Īkstens murgo par kaut kādu tēlu. Vai Bērziņš brauks vai nebrauks ne Latvijas, ne savu tēlu viņš neko īpaši nevar sabojāt. Protams, var šaubīties vai prezidenta atbalsts sportistiem būs īpaši nozīmīgs. Citi valstsvīri nebrauc? Pie jau minētajiem var nosaukt arī visu Āfrikas valstu vadītājus, jo tie arī nebrauc. :)Vai tikai visā gaisa duļķošanā neslēpjas vēlme mazliet diskreditēt Bērziņu (ja nu pēkšņi izdomā atlaist Saeimu) vai iespītējas par nākamo premjera amata kandidātu. Man ne sevišķi patīk tagadējais prezidents, bet Pabrika vietā es tomēr klusētu.
 
#
nu-nu 17.decembris 2013 10:40 atbildēt
Latvijas tēlam kaitē pabriki,nemākulīgi celtas būves,un stulbas komisijas.
 
#
spicais 17.decembris 2013 10:34 atbildēt
Es drīzāk esmu PAR prezidenta izvēli,jo demonstrēt boikotu,tikai tāpēc,ka VISI DARA TĀ,nav prāta darbs, itsevišķi Latvijas situācijā.Ja Dombrovskis un TROIKA gribēja iespraukties ES''kodolā'',tad prezidents jūtas komfortabli Austrumu ''kodolā'',abas šīs lietas priekš valsts ir ļoti nepieciešamas,kur LV var strādāt kā tilts štarp šiem ''kodoliem'',iekasējot savas ''dividentes''.
 
#
degvīns » spicais 17.decembris 2013 10:46 atbildēt
Kas nu tas par boikotu. Ja nebrauktu sportisti, tad gan... Tagad dažiem valtsvīriem nepatīk viens otrs Krievijas likums, citiem Putins, bet trešajiem pati Krievija. Nav ko mest teiksmi francūžus un poļus vai igauņus vienā čupā.
 
#
tels 17.decembris 2013 10:03 atbildēt
kas tas ir par telu vai vel pastav vispar latvija-tikai-ar-karogu plivo par latviju purva iedzito domajams ka ari latvija-ir-zila atlantijas-udenos.....
 
#
gatis 17.decembris 2013 9:54 atbildēt
Latvijai pasauē ir līdēja un pakapiņa tēls,bet Bērziņš to mainīs. Nezin kādēļ Latvijai vajadzētu būt naidīgai pret savu kaimiņu Krieviju, no kuras jāpērk gāze,elektrība.Kura ir viena no lielākajām tirdzniecības partnerēm ar Latviju.Izrādās Bērziņš ir vienīgais pēckara Latvijas prezidents kurš domā par Latviju ,bet ne par tās tēlu.
 
#
ārprāc 17.decembris 2013 9:46 atbildēt
kaut kādi tukšu salmu kūlēji-muldoņas, tēlo sevi par gudrākiem par prezidentu un zin ko grib Latvijas tauta un kas jādara prezidentam
 
#
Ādolfs 17.decembris 2013 9:45 atbildēt
Paabrikam ir aizvainojums uz Bērziņu,bet jaatzīst,ka Bērziņam ir taisnība un mums vajadzīgs atrast prof. valdības galvu nevis ielikteni PABRIKA kungu, kuram nav īsti saprašana ekonomikā,bet karošanā varbūt... Un nnevajag visu laik bakstīt to Lāci,skat,ka atkal neiekož! Un tie mūsu Rietumi un arī Jeņķi neskries mums palīgā kā neskrēja 18jā un 40jā gados nu tas mums jaatzīst... Austrumos ir viens plusiņš, ka nepiekāpjas zilo un geju spiedienam,bet,kas jau ir iesakņojies valdībās rietumos -zilie un geji sēž krēslos.kas mēģina sagraut Krievijas mūri un iepludināt tur zilos... Tie,kas nevēlas praugt uz olimpiādi,es uzskatu,katie ir Zilo un Geju atbaltītāji un tieši tā... Neajag jaukt politiku ar Sportu un tas atiecas arī uz Krieviju.
 
#
Krims 17.decembris 2013 9:29 atbildēt
Ja jau tas ir tikai sports, tad Bērziņš ir galvenais sportists?
 
#
Izcili ģeniāls analītiķis 17.decembris 2013 8:58 atbildēt
Nu kaut kā sava sajūsma par atomieroču izvietošanu gar mūsu valsts robežām taču ir jāparāda... redz cik mēs iespaidīgi, ka mūsu dēļ krievija spiesta tā tērēties... laimīgu ceļu uz šočiem, prezkungs!
 
#
kotto 17.decembris 2013 8:34 atbildēt
Soču apmeklēšana kaitēs Bērziņa "tēlam"
 
#
muļķa pingvīns » kotto 17.decembris 2013 10:42 atbildēt
Neapmeklējot Olimpiskās spēles mēs tikai pierādam,ka sports mums ir politika.
NOŽĒLOJAMI.
 
#
HA HA HA 17.decembris 2013 8:25 atbildēt
Cik pretīgi,piekrītu prezidentam ir jāatbalsta sportisti.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers