«Mūsu ķermenis ir mūsu dvēseles un mūsu gara mājoklis. Un viņi jutīsies labi tikai tad, ja ķermenis jutīsies labi,» saka sertificēta astroloģe Agnese Fūrmane, kura Indijā mācījusies vēdiskās dzīvesziņas, tostarp arī veselīga dzīvesveida un uztura pamatprincipus:
Gandrīz ikvienam cilvēkam dzīvē pienāk brīdis, kad sāc aizdomāties: kā tu jūties un kā tu gribētu savu dzīvi dzīvot, lai tā būtu labāka un pilnvērtīgāka. Man šāds brīdis pienāca 35 gadu vecumā. Periods starp 35 un 37 gadiem astroloģiski ir svarīgs, tas ir pārdomu laks, kad iespējams kaut ko mainīt un uzlabot. Šajā laikā būtisks pavērsiens manā dzīvē bija brauciens uz Indiju. Tur es klausījos Skolotāja lekcijas par vēdisko dzīvesziņu, ājurvēdu, astroloģiju. Toreiz sapratu, un vienmēr to saku arī citiem: cilvēks pats ir par visu atbildīgs! Pašam ir jādomā, kā tu dzīvo, ko tu dari, ko tu ēd. Un – kā tu savu dzīvi vari uzlabot. Ja cilvēks sāk slimot, tad patiesībā tas ir dvēseles sauciens pēc palīdzības un brīdinājums, ka cilvēks dara sev pāri un iet nepareizā virzienā.
Mēs lielāko daļu enerģijas uzņemam ar pārtiku, un ir svarīgi, ko mēs ēdam. Ideālā variantā būtu jāēd mājās gatavoti ēdieni. Mūsdienās strādājošiem cilvēkiem tas ir grūti, tomēr var arī atrast ēdināšanas vietas, kur pārtika ir svaiga, gatavota no Latvijas produktiem. Tāpat arī to var ņemt uz darbu līdzi no mājām.
Ļoti svarīgi arī apzināties, kādi produkti ir piemēroti. Neviens ārsts simtprocentīgi pareizi to nepateiks, svarīgi ir vērot savas izjūtas un uzticēties sev.
Kādas ir pazīmes, ja produkti cilvēkam nav piemēroti? Gāzu veidošanās un vēdera uzpūšanās ir pirmais signāls, ka pārtika nav piemērota. Svarīga ir arī regulāra un normāla vēdera izeja. Ājurvēdas ārsti šim faktoram pievērš ļoti lielu uzmanību. Ja pārtika nepārstrādājas, organismā krājas toksīni un indes.
Es nedzeru aukstu ūdeni, jo tas organismam ir liels šoks. Mūsu ķermenī nekas nav auksts, un organismam jāpatērē liela enerģija, lai šo ūdeni sasildītu. Lai pārtika labi pārstrādātos, kuņģim vajag «gremošanas uguni». Kas notiek, ja ugunskuram uzlej aukstu ūdeni? Tas nodziest. Līdzīga reakcija notiek kuņģī. Kamēr enerģija atjaunojas, paiet ilgs laiks, ēdiens kuņģī netiek pārstrādāts, un rodas diskomforts.
Svarīgākā ēdienreize ir pusdienas. Tas saistās ar šo «gremošanas uguni». Saule debesīs ir visaugstāk un izstaro spēcīgu enerģiju, kas ir labākais palīgs gremošanas procesā. Tātad vēlamākais pusdienu laiks ir ap pulksten 12.00–13.00, taču cilvēki bieži vien šajā laikā strādā, bet vakarā, kad organisms jau pārkārtojas uz nakts mieru un atjaunošanos, tam tiek liela porcija, kas jāpārstrādā.
Pusdienās drīkst ēst, cik gribas, arī tievētāji. Bet kā notiek dzīvē? Cilvēks nolēmis tievēt, no rīta neēd, pusdienās neēd, bet vakarā vairs nevar izturēt un pieēdas. Tā rīkojas daudzi, kam ir svara problēmas. Tas ir kā apburtais loks – cilvēks pieēdas vakarā, un viņam no rīta negribas, bet, kā pienāk vakars, jāēd atkal. Tad vajadzētu pamazām pārkārtot šo režīmu.
Tā kā mums Latvijā saules ir diezgan maz, mums pašiem ir jāpalīdz savam organismam strādāt dabas ritmā.
Ja vēlamies saglabāt jaunību un skaistumu un gribam, lai būtu mazāk grumbu, ir jāiet laikus gulēt. Atjaunošanās process notiek no pulksten 22 līdz 24, tad visintensīvāk notiek reģenerācija. Bet kā bieži gadās? Cilvēks vakarā atnāk no darba, kārtīgi paēd, paskatās televizoru un tad sāk darboties pa internetu vai skatīties filmas. Tieši starp pulksten 22 un 24 ir ļoti aktīvs laiks, ja mēs neaizejam gulēt. Ja cilvēks aiziet gulēt līdz desmitiem vakarā, tad organisms visu enerģiju, kas pieplūst, izmanto reģenerācijai jeb atjaunošanai. Protams, vasarā to ir grūtāk ievērot, bet tūlīt klāt rudens, sāksies tumšie vakari, kad var agrāk iet gulēt un celties no rīta agrāk. Tā mēs palīdzam sev atjaunoties un ilgāk saglabāt skaistumu.
Indijā Skolotājs vēl man iemācīja interesantas un noderīgas lietas par atslodzes dienām.
Katrs cilvēks sev var izvēlēties piemērotāko atslodzes dienu pēc tā, kurā dienā viņš ir dzimis. Piemēram, ja dzimis pirmdienā, tad piemērotākā atslodzes diena ir pirmdiena.
Vēl ir arī tāda metode kā «pielabināšanās» planētām, kuras individuālajā astroloģiskajā kartē ir problemātiskas. Vai arī saiknes veidošana ar planētu, lai akcentētu un aktivizētu kādas dzīves tēmas. Saskaņā ar vēdiskajām tradīcijām, ievērojot atslodzes dienu vai askēzi noteiktā dienā, var iegūt planētas labvēlību. Piemēram, ja kāda planēta horoskopā ir problemātiska, tad askēze jāievēro šīs planētas pārvaldītajā dienā. Tāpat arī askēzi var ievērot kādā konkrētā dienā, lai dzīvē uzlabotu to vai citu jomu.
Pirmdienas ir Mēness dienas, un Mēness atbild par veselību, attiecībām ģimenē. Otrdienas pārvaldnieks Marss atbild par saspringtām situācijām dzīvē, avārijām, traumām, un ja ar to ir problēmas, tad par atslodzes dienu vajadzētu izvēlēties otrdienu. Trešdienā neēdot, tiek uzlabotas Merkura tēmas – komunikācija, kontakti ar brāļiem, māsām un kaimiņiem. Ceturtdienas pārvalda Jupiters, un caur to var dzīvē piesaistīt veiksmi, veicināt lielas naudas iegūšanu, dabūt labu vīru. Piektdienas valdniece ir Venera – caur to var piesaistīt mīlestību, mazu naudiņu, precības, uzlabot attiecības ar draudzenēm. Sestdienas valdnieks ir Saturns, kurš ir galvenais karmas pārvaldnieks. Mums katram ir kādi karmiski atstrādājami pienākumi, tāpēc sestdienās atslodzi ievērot vajadzētu visiem. Pār svētdienu valda Saule, un tās ir attiecības ar tēvu, vīru, valsti, ar savu ego.
Askēzes ievērošana attiecas ne tikai uz ēšanu, bet arī uz kaitīgajiem ieradumiem – pīpēšanu, alkohola lietošanu un arī seksu. Ievērojot askēzi, cilvēks izrāda cieņu konkrētajai planētai un lūdz tai palīdzību, lai atrisinātu kādu sarežģītu situāciju dzīvē, horoskopā, attiecībās. Es pati to daru un ikdienā cenšos ievērot veselīgas ēšanas paradumus. Turklāt iesaku izvēlēties pārtiku atbilstoši Latvijas gadalaikiem un ziemā neēst, piemēram, salātus, kas šajā laikā pie mums neaug.
Organisma attīrīšanai vislabvēlīgākie gadalaiki ir pavasaris un rudens.